| anonim_4396 a întrebat:

Luati mi piatra asta de pe inima.e posibil sa fii blestemat in viata asta de alte persoane? Eu nu am deloc noroc in dragoste. De cand cineva din familie, la o cearta mi a spus; sa-ti dea Dumnezeu un barbat care sa te bata si chestii de genu (da stiu foarte trist) eu de cate ori am un esesc in dragoste ma gandesc la acea persoana. Este doar un complex, o fixatie de a mea...sau ce? Exista blestemul?

37 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-au facut o mare impresie cuvintele spuse de respectiva persoana si le-ai facut loc in sufletul tau,lasandu-te influentata.
Si,bineinteles,ca atunci cand ceva iti mergea rau,nu cautai motivele reale, ci apelai la respectivele vorbe.
Asta insemna sa crezi in blesteme si e o mare greseala.
Pentru ca nu te mai ancorezi in realitate, nu mai vezi lucrurile asa cum sunt, ci te influentezi singura si refuzi sa-ti folosesti inteligenta nativa.
Trezeste-te, inainte sa incepi sa porti bratarele impotriva dedeochiului sau sa faci 13 pasi inapoi de cate ori vezi o pisica neagra,lasa superstitiile si paranormalul,crede ceea ce vezi,crede in tine si-n mintea ta, doar atat!
Alege bine cand alegi, ia hotarari juste si totul va fi in regula, alunga amintirea acelor vorbe negandite si lumineaza-te, iti faci rau singura!

| iiUser20 a răspuns (pentru greece12):

Cel mai important este sa cred in mine..multumesc.

| greece12 a răspuns (pentru iiUser20):

Bravo!
Acum gandesti corect!
happy

| Miauti a răspuns:

De ce nu ne arati o poza cu tine poate te agatam.;-)
Sunt destui pe aici care nu au partenere

| DNSK a răspuns:

Si daca tu imi doresti mie sa gasesc un lingou de aur pe strada, eu o sa-l gasesc? termina cu prostiile si vezi-ti de viata ta.

| iiUser20 a răspuns (pentru DNSK):

laughing))winking

| DNSK a răspuns (pentru iiUser20):

Deci?

| iiUser20 a răspuns (pentru DNSK):

Deci trebuie sa fiu mai increzatoare in mine..si sa merg inainte tot cu capul sus.

| DNSK a răspuns (pentru iiUser20):

Si sa nu mai bagi in seama de astea. pe mine doua m-au blestemat de cancer si de toate (boalile). da-le-n ma-sa, sunt doar niste cuvinte. daca ajunge sa punem la suflet tot ce auzim de la lume, (stii cine e lumea) atunci am ajuns slabi. (cei slabi pier primii)

| AnemonaP a răspuns:

Buna.Nu este posibil. Daca nu ai acum noroc in dragoste sau nu ai avut pana acum, asta inseamna ca viitorul iti rezerva ceva foarte interesant de te tine atat de mult in asteptare.Si mie sa fiu sincera mi s-a mai spus cand ne certam,, Sa te bata sotul tau";,, Sa ai parte de un copil cum esti si tu", dar lucrurile astea nu sunt spuse cu inima rea, ai spus si tu, a fost la o cearta.Nu mai trebuie sa te gandesti, este doar o fixatie prosteasca, nu te mai gandi.La cate ni s-au zis la certi..nu prea am mai avea noroc la nimic, zic.

| iiUser20 a răspuns (pentru AnemonaP):

Ar fi frumos....mersi

| neutrino a răspuns:

Adevarat, este o fixatie copilareasca a ta.

| iiUser20 a răspuns (pentru neutrino):

Tu personal nu crezi in asa ceva ah?

| neutrino a răspuns (pentru iiUser20):

Nu, eu cred ca fiecare avem un destin.

| iiUser20 a răspuns (pentru neutrino):

..acum depinde ce inseamna pentru tine 'destin''

| Alcyon a răspuns:

Scoate-ti din cap prostiile. Vezi ca in felul asta te poti autosugestiona.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Hai ca asta e buna. Pai la cate persoane m-au blestemat de toate alea trebuia sa dispar de mult. Sunt doar tampenii bagate in mintea unora de catre o institutie cretina numita biserica. Asta e doar un mod de a speria oamenii slabi si de ai face sa creada in minunile bisericesti. Uite te blestem ca maine sa gasesti 100 milioane pe strada. Daca-i gasesti vezi ca vreau si eu jumate. happy

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Cupidoane la cum arata fata precis ti-ai infipt sageata aia undeva de emotie!

| mont a răspuns:

Daca nu crezi in blestem nu se va adeveri. Apoi poti merge si la un preot/o slujba pentru dezlegare blesteme.

Răspuns utilizator avertizat
| TeckTonik997 a răspuns:

Fi linistita ca nu e nici un blestem, cine a zis ori a glumit, ori a fost beat ori e cretin. Oricum nu exista asa ceva si sunt sigur ca vei gasu pe cineva care sa te aprecieze.

| marin81 a răspuns:

Nu exista blesteme/ Am auzit nenumarate marturii/ Exista coincidente si ghinion/ Stai linistita ca vei gasi pe cineva care te merita si cu care o sa intemeiezi o familie o sa vezi ca nu e adevarat blestemul

Răspuns utilizator avertizat
| iiUser20 a răspuns:

Sa nu zici ca sunt rea..am pus si poza cu minelaughing))

| iiUser20 a răspuns:

Ohhh pe tine te asteptam! happy Iti spun atunci, cand mori de foame sa nu de a domnu sa pui mana pe un cartof ...ai sa ramai blestemat...o da! happy

| msKat a răspuns:

Nu are legatura cu blestemul, totul e in mintea ta. incearca sa uiti de blestem. daca gandesti pozitiv vei atrage lucruri pozitive, dar daca gandesti negaativ vei atrage lucruri negative

| Diana1417 a răspuns:

Nu exista blesteme

| bobo37 a răspuns:

Mergi la popa sa iti dea o **** pardon o spovedanie

| iiUser20 a răspuns (pentru bobo37):

Poate ar trebui sa mergi tu.

| bobo37 a răspuns (pentru iiUser20):

Tu esti aia care crede in blesteme du-te tu ca ai nevoie