| bonhiboana a întrebat:

M`am certat cu prietenu din cauza ca eu l`am mintit timp indelungat. Eu l`am inselat pe el cand aveam doar 2 saptamani, cu fostul meu prieten. A trecut peste un an jumate, eu nu am mai tinut legatura cu fostul, insa din cauza indiferentei pritenului am ajuns sa vorbesc din nou cu fostul, mai mult pe mess si sa se ne vedem la o cafea [ insa nu s-a mai intamplat nimic ]. Intr0un moment de sinceritate si de regert i-am spus actualului despre fostul. Bineinteles ne-am certat si ne-am despartit. Tin sa mentionez ca el ma inselase pe mine si l-am iertat, dar el; pe mine nu. Nu vreau sa intreb cum m`as putea impaca cu el, caci numai de el tine decizia asta. Vreau sa stiu cum pot sa scap de remuscari, chiar daca i-am marturisit tot mai am remuscari si in fiecare noapte il visez trist si imi vine sa il iau in brate?

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, povestea ta reprezinta foarte bine lumea de la inceputuri pana in prezent. Adica cati nu au calcat stramb si femeile lor au suportat asta. Dar daca o femeie calca stramb, sotul ei, care a facut exact acelasi lucru ca si ea, o scotea afara si o omora cu pietre. Se intampla si in ziua de azi, in tarile musulmane, ca daca o femeie vrea sa fuga de acasa - si nu ca sa se culce cu altii, pur si simplu pentru ca nu mai suporta bataile sotului - sotul ii arunca acid in fata, sa o nenoroceasca pe toata viata. sad
Ce sa-ti zic eu? Este clar ca nu te merita, nu merita nici cel mai mic regret al tau, ca-i un animal condus de..., nu barbat. Cauta sa te linistesti, sa treci peste acest esec, si cauta-l pe acela care te merita cu adevarat.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai esti foarte confuza.asta e clar! trebuie sa o hotarasti.la un moment dat va trebui sa te casatoresti si sa iti intemeiezi o familie si poti face asta doar cu un singur barbat! asa ca gandeste-te bine si renunta la unul din ei pentru totdeauna!
succes!

| paramore a răspuns:

Iti faci prea multe probleme pentru cineva care nu te merita, sau ai uitat cate ti-a facut, cu fetele pe mess, ca a dormit aia la el...probabil asta astepta, un motiv sa scape de tine

| paramore a răspuns:

Zenithf povestea cu acidul se intampla in bangladesh si o patesc femeile si fetele care refuza avansurile unor barbati.sau un om a dat cu acid pe fata fetitei nou-nascute, pentru ca el vroia baiatsad

| crysty08 a răspuns:

Stai de vorba cu el

| bonhiboana explică:

rolling on the floor ce frumos judeci. chiar crezi ca imi pasa de parerea ta?

| bonhiboana explică:

Vreau doar sa scap de remuscari, vreau solutii. niciodata sa nu judeci pe cineva pana nu cunosti, sau poate tu anonime ma cunosti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o curva big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si atunci de ce mama naibii ai mai intrebat daca nu iti pasa de parerea altora?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, mai bine lasa-i pe amandoi. a, da, si esti o curva(sorry)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand conteaza modul in care l-ai inselat tu si, desigur, modul in care te-a inselat el.pentru ca prin verbul "a insela" se pot intelege multe.