| Kitty3D a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu acum 3 zile,pana azi totul a fost ok nu-i simteam lipsa, nu simteam nici un gol in stomac si eram chiar fericita, dar astazi ma cuprins dintr-o data o tristete si mi-au revenit toata amintirile cu el.Ce pot sa fac ca sa nu ma mai gandesc la el? Am incercat sa vorbesc cu el dar face pe indiferentul iar eu nu mai sunt dispusa sa mai incerc sa vorbesc cu el ca sa ma injosesc la maximum. Ceva sfaruti va rog? Cum as putea sa il fac sa ma caute dar intr-un mod in care sa nu-l fac sa se indeparteze de mine gen sa ies cu alt baiat sau sa fiu cu altcineva.
Funda pentru cel mai detaliat si bun raspuns.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iesi in oras cu cel mai frumos prieten al lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea mima viata inteligenta... Glumesc! Nu ai sanse.

| Carla77 a răspuns:

Incearca sa il tratezi cu indiferenta. Stiu ca este greu pentru ca si eu am ptrecut prin asa ceva dar incearca sa te comporti in preajma lui ca si cum nu s-a intamplat nimic si zambeste... Cu asta o sa isi dea seama ca a gresit si ca ce a pierdut :*

| Carla77 a răspuns:

Incearca sa il tratezi cu indiferenta. Stiu ca este foarte greu pentru ca si eu am trecut pri asa ceva dar incearca sa te comporti in preajma lui cum nu s-ar fi intamplat nimic si zambeste... Cu aceste doua lucruri o sa il faci sa ii para rau si sa incerce sa repare lucrurile intre voi... Bafta :*

| Satu_Mare_Consilier_1969 a răspuns:

Sa ACCEPTI ca a controla alta persoana, a impune altcuiva ce sa faca, pe cine sa iubeasca, si cum sa actioneze, e DICTATURA. Iar tu doresti sa devii un mic dictator, sa IMPUI vointa ta asupra LIBERULUI ARBITRU al altcuiva. Se cheama comportament compulsiv, si ar fi bine sa il poti elimina, cu ajutorul unui specialist.

| Kitty3D explică (pentru Satu_Mare_Consilier_1969):

Ti se pare ca prin ce am scriu eu impun ceva?

| Kitty3D explică (pentru Kitty3D):

Scris*

| Impreuna_Invingem_1969 a răspuns:

Da, mai mult decat a impune, incerci (fara succes, desigur) sa CONTROLEZI. Scrii ceva de genul: "Cum as putea sa il fac..." Deci vrei mai mult decat sa impui, vrei sa manipulezi alta persoana, sa o transformi intr-un robotel ascultator... sa faca ce vrei tu. Mai bine ia-ti un catel, la el va functiona treaba, si tu vei fi fericita ca face ce vrei tu. Iar pe fostul iubit lasa-l sa isi traiasca viata asa cum vrea el. Nu cum vrei tu.