| azgrthbt a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum cateva minute iar dupa un schimb de replici el a spus ca 'sti ce urmeaza dupa deal? valea.'. Stau si ma gandesc si nu inteleg ce vroia sa imi transmita prin replica lui, ceva pareri? dau funda happy

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ştii bancul cu albina? Roiul!
Ştii bancul cu cuţitul? Tai-o!
Ştii ce urmează după deal? VALEA!
Adică pleacă! Dispari! Să nu te mai văd!
Salutări.
P. S.: Tu la câteva minute după ce te desparţi de iubit vii şi pui întrebări pe TPU? Văleu!

4 răspunsuri:
| claus a răspuns:

Adica considera ca i-ai dat flit aiurea. ca el de fapt te merita si blabla. amenintarile astea tin la fete de 12 ani, nu cred ca ar trebui sa te lasi intimidata de amenintari fara rost. se refera ca o sa iti faca rau, intr-un fel sau altul. razbunare...deci degraba fereste-te de el si nu mai tine niciun fel de legatura cu inculpatu.

| Crs a răspuns:

Valea adica un fel de "da-i drumu` " big grin

| Irinna a răspuns:

Pai se pare ca a tinut la tine si tu daca te-ai despartit de el crezi ca-ti va fi bine, dar dupa fericire si starea de nu al mai vrea, va veni starea de al vrea inapoi si atunci el nu te va mai vrea.
eu asta inteleg prin replica lui. vrea sa-ti arate ca-ti va parea rau ca te-ai despartit de el.

| Nirvana a răspuns:

Mie in minte imi este accentuat cuvantul valea, pe care cred ca ex-ul tau l-a folosit cu sens figurat. Cred ca si el este destul de frustrat, nervos si suparat din cauza despartirii, dar madria lui de barbat l-a facut sa iti dea o replica foarte foarte foarte tare. Din punctul meu de vedere replica lui imi spune ca s-a saturat probabil de iesirile tale si ti-a zis intr-un mod cat se poate de inteligent "valea" din viata lui.