| Tessy a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu in urma cu o saptamana.Trebuie sa recunosc ca nu m-am agitat pentru ca ne-am despartit de multe ori si ne impacam.Aseara ne-am intalnit intr-un local, eu fiind cu niste prieteni comuni.Acestia m-au chemat la ei acasa[erau si fete si baieti] si fostul nu a venit. Dupa ce am ajuns la ei acesta mi-a dat un mesaj si m-a rugat sa nu il mai salut.crying l-am sunat si i-am cerut sa ne intalnit...de la ora 22 pana la 03:15 am plans si el ma ruga sa nu mai plang ca nu mai are rost...imi zicea iubita, bebe... dar a zis ca incepand de azi noi nu ne mai cunoastem. A zis ca o sa ajung ultima taratura...desi sunt foarte cuminte si cred ca e constient de asta. Mi-a zis ca m-am dus de la sufletul lui.crying Va rog frumos sa ma ajutati pentru ca sunt disperata. Ce as putea sa fac sa ii schimb parerea?crying(

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, draga, incearca sa il uiti k nu cred ca are rost sa suferi si sa veri lacrimi degeaba, daca se comporta asa, lasa mult de dorit, si eu am patit cam asa cu fostul, lasa ca mai sunt baieti, nu cred ca merita o fata ca tine, pupici.

| Tessy explică:

Ne-am despartit degeaba...pentru ca a crezut el ca l-am mintit dar aseara cand am vorbit cu el si-a dat seama ca se inselase:-

| cris82ro a răspuns:

Tessy...sunt un unii oameni care nu merita dragostea noastra! Ti-a vorbit urat, cuvintele dor si te marcheaza! Nu trebuie sa-i justifici lui NIMIC. Tu stii ce fel de om esti, apropiatii tai stiu ce fel de om esti deci nu ai de ce sa te straduiesti pentru un nimic ca el! Si ce daca ramai singura, si eu sunt la fel. asta e. femei sunt barbati la fel happy El e satul de tine...nu mai are "ochi" pentru tine! Resemneaza-te, zambeste si fii happy ca viata e lunga si frumoasa! Succes o sa ai!

| madutz90 a răspuns:

Tessy ca sa te ajutam spune-ne de ce te-ai certat cu el. Daca ti-a zis asa ceva (foarte urat din partea lui!) cred ca a avut un motiv:
1. A ajuns o barfa la urechile lui cum ca l-ai fi inselat
2. A spus asta doar sa nu-l mai cauti si sa te faca sa-l urasti
Daca am sti de ce v-ati despartit poate ne-ar fi mai usor sa te ajutam

| oranya a răspuns:

Tessy, ce are baiatul asta de nu poti renunta la el? Daca si-a permis sa vorbeasca asa cu tine si sa te jigneasca, mai ales ca erati despartiti si era clar ca nu era treaba lui ce faceai, inseamna ca nu te merita. Si nu are rost sa plangi dupa el pentru ca e putin probabil ca se va schimba. Acum poate te doare, dar cu timpul va trece. Si sunt sigura ca vei intalni si alti oameni deosebiti, printre care si un baiat special cu care merita sa fii prietena. So, capul sus si mergi inainte! Succes!
"Cand viata iti ofera o lamaie, fa-ti o limonada, bea-o si mergi mai departe!"