| simplegirl09 a întrebat:

M-am indragostit de verisorul meu de gradul 2. Stiu ca e pacat, ce sa fac? ajutati-ma va rog mult!

14 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa te mai gandesti la el, ca cine stie va cuplati, dupa ceva timp o faceti...si sa vezi atuncea ce pacat o sa fie. straight face
Da drumu la muzica cand iti aduci aminte de el! Bafta!

| wildthing a răspuns:

Cati prosti sunt pe lumea asta! Asta e problema? ca o doctrina religioasa sau alta, considera o relatie de acest gen ca fiind un pacat? Religia e inventata de om, ca sa-l manipuleze pe om si din cate stiu eu, pe Dumnezeu nu l-a mai vazut nimeni de multicel (daca l-a vazut cineva vreodata). Deci Dumnezeul asta al vostru, ori nu exista ori e nepasator.winking
Problema vine din alta parte. Atat legislatia cat si religia au ales sa blameze relatiile incestuoase, din simplul motiv ca in cazul procreerii, apar mutatii genetice. Se numeste sindromul Curtea Frantei si intr-o exprimare colocviala, s-ar spune ca "ies copiii pociti". happy
In cazul tau, problema o sa fie cu rudele, care probabil nu va vor accepta relatia cu nici un chip.
Asa ca, singurul lucru pe care il puteti face este doar un pic de sex, ca doar stii vorba aia..."varul si cu vara, zguduie camara". rolling on the floor Dar totul trebuie pastrat intr-un secret absolut.

| carminaburana43 a răspuns:

Gradul doi nu e pacat numai gradul unu.

| claudia_6048 a răspuns:

laughingsincer nu ai cum sa te indragostesti ptrca dragostea adevarata nu exista asta in primul rand ...sincer oamenii cand se,, indragostesc'' ei de fapt iubesc sau apreciaza aspectul exterior al partenerului/ei, si in plus e cam aiurea sa te apropii de o ruda nu ca te judec da pnm DE VARTU ...penibil

| membrugirl2010 a răspuns:

Incearca sa-l UITI, e mareee pacat!

| Alexutzu_8327 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el si sa vorbesti cu alti baieti pana la urma iti va trece

| carnat a răspuns:

Buna.nu cred ca e ceva anormal. faza e ca fratele tau e ruda de gradul 2, doar parintii sunt ruda de gradul 1, deci verisorul tau e gradul 3winking eu zic sa vb cu parintii tai(daca te intelegi bine cu ei si iti permiti astfel de discutii) si apoi cu el!
e mai complicat aici, cu rudele.succes,sper sa te sfatuiasca cineva calumea

| babyblue a răspuns:

Ma dezamagesti. Din toti baietii, chiar pe el l-ai ales.
Gandeste-te:asta ti-ar aduce numai necazuri.

| robby212 a răspuns:

Lasa-mi un mesaj cu id-ul tau si vorbim vb pe mess!

| Alleksandra a răspuns:

Buna.

Deci nu ai cum sa te indragostesti de verisorul tau. Probabil simti doar si doar o simpatie putin mai apropiata. Si daca e asa ar fi cazul sa incerci sa nu mai discuti cu el. Poate fi si cel mai frumos baiat dar fiind vorba de o ruda ar trebui sa il uiti. Crede-ma ca intr-o saptamana[aproximativ] o sa il uiti. Nu va fi asa greu.

Succes! happy :*

| CookieMonsterDeea a răspuns:

Pai intreaba'l pe tip daca e rreciproc si daca e posibil sa fiti impreuna nu sunteti chiar rude asa de apropite insa...incerca!

| B3b3Bo55 a răspuns:

Uital cel mai bine e asa thinking parerea meahee hee

| Anonimuluscyk a răspuns:

Cum sa te te cuplezi cu o ruda.De orice grad ar fi, te sfatuiesc sa nu mai fii indragostita de el.De parca e ultimul baiat de pe lumea asta sau de acolo de unde traesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu prin ce treci ca si eu sunt inca indragostita de verisorul meu dar de gradul 3 si am facut dragoste cu el dar sfatul meu e sa-l uiti ca nu aveti cum safiti impreuna mai ales daca parintii se tin de neamuri eu nu mai sunt cu el e cu cea mai buna prietena a mea si inca sufar cand il vad cu ea