| Sufletel_3419 a întrebat:

M-am întîlnit cu un băiat am avut relații. după acasta ne-am despărțit, acuma îmi este rușine să mă mai întîlnesc cu cineva din cauza că cînd va afla că nu mai sunt virgină pur și simplu să mă folosească...

Răspuns Câştigător
| AlexandraCris a răspuns:

Atunci nu are de ce să îţi fie ruşine.
E ceva normal ca, la vârsta ta, să fi avut o relaţie sexuală.
Nu vezi că mai nou se găsesc persoane care să îşi înceapă viaţa sexuală şi de la 12 ani?
E ceva normal ca la 19 ani să ai relaţii sexuale. Stai liniştită. Nu fă dragoste chiar din prima lună de relaţie. Lasă-l să îţi demonstreze că te iubeşte cu adevărat. Să o faci de plăcere, nu din obligaţie. Când eşti tu pregătită sufleteşte şi când teama că te foloseşte dispare.

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ai avut relatie sexuala asa cu primul venit/primul servit? in fine.
Fapta este consumata, nu ramane decat o invatare de minte, sa te maturizezi si sa cedezi doar atunci cand esti capabila sa iti asumi si riscul.
Astazi nu se mai pune prea mult pret pe virginitate, asa ca, daca cineva te v a iubi cu adevarat, te va accepta asa cum esti si te va iubi pentru ceea ce esti tu.
O zi frumoasa sa aihappy

| wolder a răspuns:

Nu chiar.
daca te iubeste un himen nu conteaza.
daca nu vrei tu nu faci sex cu el ca sa fii sigura ca nu te foloseste

| neutrino a răspuns:

"Ca cand" va afla, normal ca-si vor dori si ei portia de sex, fara a astepta prea mult. Nu am inteles ce anume nu-ti este pe plac.

| pietrean a răspuns:

Ai in jur de 19 ani, ai decis ca trebuie sa faci sex la momentul acela(sper ca, in cunostinta de cauza). Acum, ai decis, ca nu mai merita sa ai acea relatie si te-ai despartit.De ce sa-ti fie rusine? A doua oara,trebuie sa fii mai atenta, pe cine alegi. Poate sa fie si un "neica nimeni" care o sa vrea doar virgine si el sa mearga pe la fete ori de cate ori i se urca hormonii la cap, dar depinde doar de tine pe cine alegi sa-l iubesti cu adevarat si daca alegerea ta va fi una buna, acela nu se va indoi de iubirea ta, daca nu mai esti virgina.Cum toti barbatii sunt orgoliosi, te sfatuiesc sa nu intri in detalii, daca va avea nesimtirea sa te intrebe.Doar tu nu-l intrebi cu ce si cate fete a fost!

| Mussette a răspuns:

Normal ca va vrea si dragoste cand va afla ca nu mai esti virgina.
Dar nu toti se folosesc, unii si iubesc. happy

| AlexandraCris a răspuns:

Depinde şi ce vârstă ai tongue.
Următoarele relaţii vor fi ca şi cele de până acum doar că veţi întreţine şi relaţii sexuale. Dacă ai cel puţin 17 ani, nu are de ce să îţi fie ruşine. E ceva normal.

| Sufletel_3419 explică (pentru AlexandraCris):

Am chiar 19

| AlexandraCris a răspuns (pentru Sufletel_3419):

Atunci nu are de ce să îţi fie ruşine.
E ceva normal ca, la vârsta ta, să fi avut o relaţie sexuală.
Nu vezi că mai nou se găsesc persoane care să îşi înceapă viaţa sexuală şi de la 12 ani?
E ceva normal ca la 19 ani să ai relaţii sexuale. Stai liniştită. Nu fă dragoste chiar din prima lună de relaţie. Lasă-l să îţi demonstreze că te iubeşte cu adevărat. Să o faci de plăcere, nu din obligaţie. Când eşti tu pregătită sufleteşte şi când teama că te foloseşte dispare.

| bbu2eugen a răspuns:

Daca te iubeste nu te foloseste te iubeste pentru ceea ce este ...sincer ti o spus din propria experienta iubitul meu l am pacalit prima oara ca nu mai sunt virgina si i a parut rau ca nu mai sunt dar a zis nu conteaza asta conteaza ca esti a mea si te iubesc mult de tot si dupa i am zis asa vestea ca mai sunt si gici ce era fericit. laughing) Normal

| ImNutellingYou a răspuns:

Ruşine? dacă atunci când o faci prima oară nu îţi este ruşine. şi te simţi sigură pe tine de ce te simţi ruşinată dacă va afla cineva că nu mai eşti? dacă te-ai dezvirginat nu înseamnă că eşti o uşuratică şi că toată lumea vrea să te folosească, alege-ţi cu atenţie prietenul/prietenii şi fi sigură că nu te vrea doar pentru sex happy e simplu, fi deşteaptă :* :*!