| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat sa fiu singura. Am 16 ani si nu am avut primul sarut. Imi pare ca voi ramane mereu singura. Sunt timida, cred ca asta e cauza. Vreu si eu sa sImt acele sentimente de dragoste, ca orice fata de varsta mea.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nici fetele timide nu pot scapa de dragoste si/sau sex, dar numai atunci cand le vin randul. In curand va veni si randul tau, tu sa fii pregatita!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuța Eva! Au dreptate ceilalti utilizatori, nu te grăbii, ai doar 16 ani, nu 60, acum tu esti adolescentă, corpul tău trece prin schimbări majore si importante, treci de la stadiul de copil la cel de femeie, ai răbdare si nu forța lucrurile, ca si in cazul unei răceli ea(răceala) tot o săptămînă te tine, indiferent cît ai vrea tu sa grăbesti lucrurile, dar in cazul corpului uman, lucrurile sunt mult m ai complicate si complexe, organismul uman are nevoie de ani de zile ca să treacă de la un stadiu la altul, nu se face peste noapte, sau bătînd din palme, întelege că daca i ti incepi viata sexuală acum la vîrsta ta, te nenorocesti pe viață, poate rămîi si cu un copil pe cap, nu te gîndesti? Sigur cercul tău de prieteni si prietene te obligă sa faci ce fac ei, dar tu nu trebuie să te i ei după ei, căci la greu nimeni nu te ajută. Toti i ti vor da un sut in fund atunci cînd le vei cere ajutorul, deci gîndeste te bine, că m ai importantă este sănătatea ta, decît plăcerile de moment, trecătoare, care se lasă cu urme adînci grave.

| LoveSleep a răspuns:

Ce să simți tu?
Dragoste?
La 16 ani?
Cred că glumești.
Eventual atracție.

Și care-i graba?
Stai în banca ta, nimănui nu-i plac disperatele de genu'.
O seară plăcută.

| Doub a răspuns:

Heloooo, fata ai 16 ani. Ce-i cu graba asta?

| Lawliet14 a răspuns:

Ce avatar de "timida" ai. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor cred ca nici tu nu iei in serios postul facut de tine.ai abia 16 ani nu 50. dar na, daca restul sunt idioti de ce sanu fii si tu.

| shadow72 a răspuns:

Daca esti din Constanta te ajut eulaughing)

| Innsbruck a răspuns:

Cata rautate aici.Si ce daca are 16 ani? E destul de mare pentru o relatie.
Pai, sunt foarte multi baieti, imposibil sa nu-ti placa niciunul.Mai iesi prin oras, sau la liceu si poate poate va veni ceva. Retine : Timiditatea nu te ajuta! Nu trebuie sa fi foarte tupeista, dar nici prea timida happy

Răspuns utilizator avertizat
| VivianneNicole3 a răspuns:

Draga mea.

Eşti perfectă aşa cum eşti! Nu te lăsa influenţată de cei din jur! Pariez că nu ai vrea să ai parte de eşecuri cum multe dintre fetele care s-au grăbit le au. Părţile rele niciodată nu o să se vadă, dar crede-mă că eşti foarte bine aşa cum eşti! Nu te pripi! Nu te grăbi! Odată o să vină un băiat care o să te merite happy şi te vei simţi mai bine când vei şti că nu te-ai grăbit luând toate acele decizii.

Gândeşte-te de 2 ori înainte să faci ceva!

| lalalala25 a răspuns:

E normala oarecum starea ta, cand vezi in jurul tau prietene care au iubiti, care au intalniri, etc.De ce vi se pare ca e mica la 16 ani? Pana si fetele din vremea bunicii la 16 ani incepeau sa aiba iubiti.Nu esti mica, in liceu e cea mai frumoasa dragoste.Nu trebuie nimic facut prea devreme, dar unii exagereaza.Nu vor sa ai prima dragoste la 20 de ani? Cand termini liceul. poti avea o dragoste nevinovata si pura.lasand la o parte ce spun celelalte persoane de aici, poti gasi un baiat timid, la fel ca tine, cu care sa ai pasiuni comune si cu care sa te intelegi bine.incearca sa fii mai comunicativa si ai incredere in tine.Bafta,te pup