| Madayna a întrebat:

Ma excit foarte repede si la fel de repede am si orgasm clitoridian, si imediat dupa asta numai am chef de nimic. Cum sa fac sa dureze mai mult? Asta ma afecteaza mai ales cand fac dragoste

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa lucrezi cu tine si cu psihicul tau.
Nu te mai grabi,joaca-te,intarzie.
Ceea ce faci tu,in graba ta,e ca atunci cand mori de foame si inghiti nemestecat un pranz copios,e normal sa nu mai ai chef de nimic pe urma.
Ca sa faci dragoste,nu e nevoie de graba si daca greu te poti abtine, straduie-te sa te controlezi,totul e in creier,stii asta.
Presupunand ca prima oara nu te poti abtine si ajunsa la satisfactie cazi in letargie,lupta din nou cu tine, ia-o incet si insista, totul se poate repeta!
Ai nevoie de rabdare, control personal si putina vointa, ca sa poti savura ceea ce traiesti!
Succes.

| FineBroAndy a răspuns:

Asta este o problemă generală, bărbaţi/femei.Majoritatea lumii ia pastile, pentru că, ştii şi tu, când eşti excitat/ă nu poţi opri orgasmul.Este greu să o faci pe cale naturală, deci rămân la prima variantă.

| mihai69 a răspuns:

Excită-l și pe el astfel încât să termine imediat ce începeți... tongue
Ar mai fi ceva creme cu substanțe anesteziante, dar pe urmă o să vrei să termini și nu mai poți decât după vreo juma' de oră...

| Alcyon a răspuns:

Bucura-te ca-l ai si pe ala. Multe femei se plang ca nu simt nimic.

| Blamely a răspuns:

Ia niște pastile.

Răspuns utilizator avertizat