| amyamy a întrebat:

Ma iubeste, nu ma iubeste... am o intrebare si am nevoie de pareri.mai ales voi baietii(unii) cand sunteti intr-o relatie cum arati iubitei ca de fapt o iubiti si nu ii dati alte intelesuri, adica nu ii spuneti in fata tot timpul de ce prin mesaje sau scrisori sunteti foarte iubareti si indragostiti, intr-un mesaj puteti scrie"esti dragostea vietii mele" insa in fata nu prea aveti curaj. daca faceti gestul asta chiar inseamna ca o iubiti? precizez ca ma refer la o relatie serioasa nu la copilarii de 2-3 saptamana; de ce baietii nu au curaj sa spuna uneori lucrurilor pe fata? voi ce spuneti fetelor? de ex, te intalnesti cu el, va petreceti 3-4 zile impreuna apoi dupa ce pleaca la cateva ore iti scrie (ce am spus mai sus) si totusi nu are curaj sa iti spuna in fata te iubesc; sa nu aiba curaj? sau sa nu te iubeasca? si daca nu te-ar iubi de ce ar scrie? nu toti sunt asa insa unii se aseamana mult cu ce am descris eu aici(poate) si vreau sa gasesc si eu un raspuns la intrebarea asta sad stiu ca imi veti spune poate " din moment ce e cu tine e clar ca te iubeste" insa reactiile astea care ma induc uneori in eroare imi dau multe batai de cap. spuneti si voi o parere, cel care te iubeste ce trebeuie sa faca mai exact adica, cate mii de moduri exista pe lumea asta... asa in mare. sunt in eroare, dau si fundita :X

8 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Uneori lasi faptele sa vorbeasca in locul tau, iar cei drept unii baieti mai timizi nu prea au curajul sa zica asta f2f tongue
Dar ca sa scoti un "te iubesc" de la un baiat nu necesita multa gandire...de exemplu poate sa inceapa sub forma de joc gen prietena ta iti ia telefonul si nu ti`l da pana cand nu ii zici ceva frumos gen "te ador, te iubesc, esti totu` pentru mine etc"

| sonya69 a răspuns:

Nu stiu ce e cu ei sincer...

| byby_5696 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie deci raspunsu il astept si eu,chiar habar nu am prin mesaje sunt niste scumpi niste poeti, si in fata de'abia vin la ten sa t epupe, hai mah? ce'i cu voi?crying

| amyamy explică:

Eu sunt fata, deci in ce am scris aici e vorba despre iubitul meu si nu avem 13 ani ci 22 respectiv 25... alte pareri.va multumesc mult

| amyamy explică:

Adevarul e ca tot timpul imi spune ca ma iubeste cand imi scrie insa in fata nu prea imi spune, adica nu are curaj sau nu stiu si nu e cazul ca nu a saluta pe strada pentru ca la fiecare sf de sapta sta la mine, doare cu mine 2-3 zile pe saptamana, deci asta era de fapt, poate nu are curaj sau nu stiu sad

| LaviniaT a răspuns:

Intrebarea mea este :tu ii spui k o iubesti? Eu zic k ea te iubeste,dar asteapta sa-i spui si tu mai des si sa ii si arati,asa sunt fetele.Ele simt nevoia sa fie iubite,alintate,protejate... Daca-i arati astfel ca o iubesti,atunci poate i-ti va zice si in fata ca te iubeste, sau poate asa e felul ei sa nu i-ti zica in fata, parerea mea.

| emil_5362 a răspuns:

Asa sunt toate fetele crede-ma... rusinoase... depinde si de varsta ca una e sa ai 13 ani si alta 19 si una e sa fie o relatie de 1 saptamana cu una 2 de luni big grin

| meganimeni a răspuns:

Se vede ca tu lupti pentru o relatie adevarata insa el nu prea este stabil cu ce vrea sa faca. mare sfaturi nu ti-as da insa stiu sigur ca un baiat daca vede ca " te apropii " de el putin mai mult i se ridica la cap si cade nebun... chestia asta cu "pe telefon te iubeste insa pe drum nici nu te saluta " este deja normal pentru ei. rezultatul : sint prea timizi. trebuie sai ajutam noi sasi "revina"