| AndreeaSiAndra a întrebat:

Ma simt foarte prost.Astazi colegul meu de banca m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el iar eu i-am spus ca nu deoarece arata oribil si si cam nesimtit in plus un coleg mi-a spus ca baiatul de care imi place ma va intreba asta.Colegul meu de banca era sa inceapa sa planga.Nu vreau a se supere pe mine.Cum sa ii spun sa fim numai prieteni?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca un om nu trebuie judecat dupa aspectul lui fizic ci, dupa calitatile ori defectele pe care le are in comportamentul sau. Tu ai zis ca, l-ai refuzat ca este urat, eu nu cred ca i-ai si spus asa ceva, pentru ca, acest lucru nu se face si ar arata ca,
esti un om superficial si nepoliticos. Mai spui ca, un alt motiv pentru care l-ai refuzat este ca, este "nesimtit" si ma intreb ce ti-a facut de l-ai putut cataloga drept nesimtit. Este colegul tau de banca si desigur ca uneori te-a si ajutat atunci cand ai fost in nevoie si trebuie sa te gandesti si la aceste aspecte.
Poti refuza un baiat, in mod politicos spunandu-i ca ai pe altcineva daca acest lucru este adevarat ori ca, tu pentru el ai doar sentimente de prietenie si nimic mai mult dar trebuie sa folosesti si un limbaj si un ton corespunzator.
Trateaza-l in continuare ca si pana atunci cand ti-a spus ca vrea sa fie iubitul tau si inceraca sa observi daca colegul tau de banca are calitati si daca te-ai putea "indragosti" de omul ce se afla in spatele unei figuri nu tocmai frumoase. Sa stii ca multi oameni frumosi sufleteste exista, chiar daca nu arata ca niste Adonis, dar acest lucru il vei invata mai bine cand vei creste mare si te vei maturiza.
sa fii iubita, sa fii sanatoasa si sa inveti din acest incident sa fii mai politicoasa, pe viitor.
Un bun sfarsit de saptamana.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ce palmă peste ochi meriţi!
Dacă ţie ţi-ar spune băiatul de care-ţi place ţie că n-ar sta în veci cu o scroafă epileptică ca tine şi că mai mult de-o felaţie oricum nu meriţi de la el, cum ar fi? Nu spun că ar fi adevărat dar te întreb cât de prost te-ai simţi?
Ei bine, cam aşa s-a simţit şi el. Eu-ţi rădeam o palmă instant!
Voi fătucile superficiale aveţi senzaţia că totul vi se cuvine, că aveţi voie să jigniţi pe oricine doar aşa... pentru că puteţi şi vă bazaţi pe faptul că mulţi bărbaţi sunt proşti şi nu vă dau una peste gură atunci când o meritaţi din plin.
Ei las' că n-o să mai ţină multă vreme asta!
Ştii ce sper eu? Ca cel care te place să fie cu tine, să-şi bată joc de tine şi să te schimbe ca pe o şosetă. Să vezi după aia ce-ai să înveţi să respecţi oamenii!
Multe dintre voi vă miraţi de ce bărbaţii sunt misogini şi de ce nu vă apreciază. Păi voi ce oferiţi? În afară de pretenţii, fiţe, istericale nejustificate şi jigniri gratuite?!

| GdX a răspuns:

Sa fiu al dracu daca tu cand o sa fii mai mare o sa fi cu unul urat. Ai sa vezilaughing ca dai de un baiat care o sa te ajute care o sa iti faca pe plac si ai sa ajungi sa il iubesti. Dar tu nu stii ca esti mica. Oare de ce vedem pe strada baieti cu ditamai balenele si fete scobitori cu ditamai butoaiele? Este vorba de intelegere reciproca, nu aspectul fizic conteaza, desi...toti visam la o Angelina Jolie sau un Brad Pitt.

| Alina a răspuns:

Ii spui ca tii la el, dar ca la un prieten si momentan tu esti interesata de altcineva. N-are rost sa-l minti si apoi sa te vada cu un alt baiat si sa te considere o neserioasa.

| alexandru_4652 a răspuns:

Ii zici ca tii la el dar ai deja pe altcineva. happy ca iti pare rau si nu vrei sa stici o prietenie din cauza asta. imi pare rau ca e asa urat sincer.

| Robert_2672 a răspuns:

Frumos raspuns kongeriket.
bravo, chiar mi-a placut.
sunt de acord cu tine.
nu cred ca merita asa ceva.
fetele din ziua de astazi se uita doar la baietii "faimosi" cu bani, fite si cei bazati atat.
urat din partea celor care fac lucruri de genul acesta.
sincer ai facut un lucru oribil.
exista multe metode de a respinge pe cineva intr-un mod politicos, dar tu ai ales cea mai idioată metoda posibila. BRAVO!

| onelove_5381 a răspuns:

O sa dureze destul de mult, o sa te priveasca indelung. daca s-a indragostit de tine o sa cerceteze, o sa te urmareasca happy cu timpul o sa i treacatongue e firesc sa fi si refuzat, ce i mai rau e sa fi amagit si sa speri( f dureros)

| AndreeaSiAndra explică:

Kongeriket tu numai palme peste ochi stii? Nu i-am spus ca arata oribil i-am spus direct ca nu si daca vrei sa stii ceva astazi dimineata intra pe mess si ma face mincinoasa ca are el bazdaci pe creier si mi-a mai facut din astea ca sunt mincinoasa ca sunt proasta ca sunt nesimtita de asta i-am zis nu si ca e un nesimtit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana ii trece indragosteala mai astepata a va durabig grin
Apoi spune-i ca ai vrea sa fiti doar amici si nimic mai mult, dar daca-i spui asta sigur isi va face speranterolling eyes. Mai bine il lasi o perioada asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu are rost sa strikti o prietenie de atatia ani pentru o banala incercare ce va fi de scurta durata.thinking eu cred ca asta as facebig grin

| DanielBadBoy a răspuns:

Iti zici ca ai pe altcineva.pur si simplu dar nu te speria.va dura cea timp pana sa inteleaga.mult succes deea