| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Machiajul la fete/femei!

Naturala sau 'tencuita'?hee hee

Care va plac mai mult?

Si pentru fete: cat machiaj folositi?!

20 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! explică:

Eu folosesc doar rimel si pudra, de obiceihappy

| Alisa a răspuns:

In fiecare zi ma dau doar cu rimel si luciu de buze. Nu am nevoie de fond de ten sau mai stiu eu ce alte porcarii. Machiajul iti strica tenul si te imbatraneste. Ma dau cu fard doar cand merg la o petrecere sau la o ocazie mai speciala.
Imi place sa fiu naturala.
Numai bine!

| catthshshshs a răspuns:

Ma machez destul de rar, dar de obicei, si asta cand am intalnire sau ma duc la facultate, putin fard de pleoape, un pic de gloss si un pic de creion. Optez pentru varianta naturala.

| Elena1234456 a răspuns:

Rimel, creion si luciu de buze love struck big grin.

| Dizzydizz a răspuns:

Machiaj natural 100%
In general ma dau cu putin creion cateodata cu rimel si cu gloss.
Dar prefer sa nu ma fardez ma simt mult mai bine mai ales acasa ma demachez imediat cum ajung
Deci fi-ti fetelor naturale si lasati baietii sa va aprecieze pentru adevarata vs fatasmug

| Rukhsandra a răspuns:

Doar rimel si un pic de fond de ten .dar nu in exces rolling on the floor) doar putin ca sa-mi ascud defectele si lip gloss uneori batting eyelashesdoar daca am chef
...deci pot sa zic ca ma machez natural :p

| Rukhsandra a răspuns:

Doar rimel si un pic de fond de ten. dar nu in exces rolling on the floor) doar putin ca sa-mi ascud defectele si lip gloss uneoribatting eyelashesdoar daca am chef
...deci pot sa zic ca ma machez natural :p

| irina20 a răspuns:

Intr-adevar, la ocazii folosesc mechiaj, dar asta se intampla o data de doua ori pe saptamana, in rest folosesc doar rimel si poate creion.

| stresu a răspuns:

Nu prea ma machiez ca mi-e extrem de lene, plus ca la cat mi-e de somn dimineata, mi s-ar intinde pe toata fata. Ma mai fac la chestii mai simandicoase, ca si asa am moaca de 15 ani, asa poate incep vag sa mai arat a femeie.laughing Dar si atunci ma dau putin

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Imi place sa imi pun in vedere calitatile si de aceea ma tencuiezhee hee insa nu toata ziua.cand plec undeva sau cand sunt bine dispusa. O femeie trebuie sa arate binewinking sa se simta frumoasa, sa se iubeasca.

| Stefania a răspuns:

Buna! Intrebare asta am vrut sa o postez si eu iesihee hee.

| yanny`s a răspuns:

Eu nu folosesc deloc machiajlaughing

fostului meu prieten nu ii placea cum aratam cu vopselele alea pe fata si am renuntat la eletongue

si a fost bine ca mi-a deschis ochii, ca arat mult mai bine naturala decat vopsita si revopsitalaughing)

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Toate fetele zic ca se machiaza natural desi au multe straturi pe fatalaughing. mersi mult pentru raspunsul tau

| Mihaic93 a răspuns:

As prefera un pic de machiaj, chiar n-as vrea sa vad niste munti pe fata ca sa-mi fie scarba, dar nici fata plina de tencuiala!

| Tourniquet a răspuns:

Eu prefer sa fiu naturala. Noi, fetele naturale suntem mult mai frumoase decat cu tone de fard, rimel, ruj.

Eu ma dau doar cu putin luciu de buze incolor si foarte rar cu foarte putin fard roz :].

Tu? :]

| Cuuukii a răspuns:

Vrei raspunsul meu? Okay.il vei primi! happy
Inainte eram dupa parerea mea extrem de nasoala! Adica: Nu ma machiam,nu-mi faceam parul cu placa, nu-mi faceam sprancenele, etc.
Dupa un timp cand am vazut ca toata lumea se machiaza am vrut si eu mot! Zis si facut...Aratam.altfel thinking machiata(mai bine zic eu)Dar incepusera sa mi se distruga tenul,blablabla! Nasol stiuhee hee.
Cand de fapt... tuturor le placea fara machiaj(dupa terminarea generalei aflasem ca majoritatea ma placeau pentru ca eram naturala) plus actualului meu prieten care inainte ma vedea mereu machiata,iar odata BRUSC (cand nu aveam eu chef sa ma machiez, logiclaughing ) m-a vazut fara machiaj, a ramas ceva gen : straight face mda te omor daca mai te machiezi arati mult mai bine asa!
Am acc cu greeeu pactul acesta...deoarece devenisem dependenta!
Acum numai ma dau cu niciun creion,niciun mascara,niciun gloss,nimic nimic nimic!
Insa folosesc retete naturiste pentru tenul meu.
Si da. functioneaza! Tenul meu este muult mai frumos si mai fin si mai luminos!
P.S- Si da,acum ma pensezlaughing).
Acum,ma simt mult mai frumoasa, adica fara " tencuiala "aceea, simt ca tenul meu respira si am mai multa incredere in mine si ceea ce reprezint eu ca persoana de gen feminin.
Reprezint o fata de 16 ani care la varsta de 14 ani era cu fondul de ten in maini nerabdatoare de a si-l da pe fata, care la varsta de 15 ani a renuntat la el, iar acum in prezent, aprox 16 are un ten aproape perfect(fara cosuri, bine am 2, 3 pe frunte ce-i drept blushing).
Asa ca fetelor, lasati machiajul si toate pudrele alea care VA IMBATRANESC!
Dece vreti la o varsta asa de frageda sa aratati ca una de 30?
Hmm...ma intreb de ce vroiam eu inaintethinking A, da, pentru ca nu aveam incredere in mine! Dar stiti ceva? Sa va dau un pont:Ascultati cand cineva va spune ca aratati mai bine fara machiaj (fie ca o spune din rautate sau sinceritate) pentru ca acea pers la varsta de 20 va arata ca una de 40, iar tu, tanara domnisoara, vei arata la 20 de ani, mult mai tanara si mai frumoasa!

| aleksy a răspuns:

Doar putin rimel si ffff subtil fard de pleoapewinking

| Didw a răspuns:

Buna :*
Eu zic ca naturat e mai bine. Si eu ma mai machiez cateodata. De ex : ma dau cu ruj, fard, rimel. Fza naspa cu rimelu e ca daca plangi s-a dus naibii laughing!
De obicei cand plec de acasa (la scoala de ex) ma dau cu strugurel(cu sclipici) si cu putin fond de ten si fard (dar sa nu se vada ft tare ca incep profele cu observatiile chatterbox )

Tu ce folosestibatting eyelashes?

| mih1990 a răspuns:

Chiar crezi ca baietii ne iubesc daca suntem "tencuite "? cum zici tu
...eu ma intreb. daca el se indragosteste de o fata machiata.si se trezeste intr-o zi langa ea in pat nemachiata ce reactie va avea?
big grinfiecare cu defectele salebig grine mai importanta frumusetea interioara decat cea exterioara care in cativa ani disparebig grin. Un barbat adevarat se indragosteste de sufletul nostru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie naturala e frumoasa, o femeie machiata si aranjata cum trebuie e foarte frumoasa, iar o femeie mult prea machiata e deja uratahappy