| helen_6423 a întrebat:

Mai mult de o saptamana am facut sex neprotejat cu prietenul meu. Sunt sigura ca nu a finisat in mine (l-a scos cu 5 secunde). Menstruatia trebuia sa vina la inceputul lunii mai, dar deja-i 9 si inca nu vine. Am avut niste dureri la inceputul lunii, asta a fost tot. Este oare posibil sa fiu insarcinata?
(Am facut 3 teste de sarcina si toate au iesit negativ. Eu oricum sunt foarte ingrijorata )

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Poti sa-ti faci 10 teste, toate iti vor iesi negativ. Testul de sarcina se face la 3-4 saptamana dupa actul sexual neprotejat :* Tu l-ai facut la 2 saptamani, cam asa, nu? In fine, dupa o luna, testul de sarcina poate detecta o sarcina. Daca vrei sa afli mai repede, du-te la doctor. oricum, grava greseala! :* Bafta.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De lichidul semina(preejaculator) ai auzit? Contine spermatozoizi. Poti ramane insarcinata foarte usor. Testele de sarcina, le-ai facut cam devreme, sa stii si ai toata dreptatea sa fii ingrijorata.Nu inteleg de ce nu iei anticonceptionale, crede-ma.Acum,trebuie neaparat sa mergi la medicul ginecolog, sa vezi ce-i cu tine si sa hotarati ce faceti in continuare.N-ai grija de tine deloc! Mai fa niste teste de sarcina...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu a "finisat"?
Poate este o dereglare hormonală. Bea ceai de crețișoară pentru reglarea menstrei și dacă nu apare cât mai repede, este timpul să te vadă un ginecolog.
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Discuta cu un medic specialist ginecolog, și schimbă și partenerul sexual. ( Dacă practicați act sexual întrerupt, el trebuia să o scoată cu circa 3-4 minute mai repede / înainte, nu cu 5 sec, înainte de ejaculare, este idiot, actualul tău, partener sexual.)

| Honeybunny a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata mai ales ca ai avut dureri.in ziua de azi e normal sa nu ai ciclul regulat. plus ca cele 3 teste au dovedit ca nu esti insarcinata deci nu ai de ce sa iti faci grijibig hug (consider ca degeaba iti tin predici ca nu e bine sa faci sex neprotejat, oricum vei face la fel.dar aveti grija pe cat posibil daca tot nu folositi metode contraceptive) te pup succes!

| porto89 a răspuns:

Helen tu chiar crezi ca e de joaca cu asa ceva? testele se fac mai tarziu nu acum... ooff o faci o data hai de 2 pe luna fara dar mai mult de o saptamana eu nu stiu ce sa te sfatuiesc poate s-or gasi altii.

| Isabela_6206 a răspuns:

De ce nu faceti si voi protejat. Ai acut noroc dar incearca pe viitor sa va protejati. Nu e scum un durex sau orice alt tip de prezervative.

| PaulLa_3183 a răspuns:

Cred ca nicio persoana de pe TPU te poate ajuta mai mult decat un doctor ginecolog.fa un control!

| ET_7191 a răspuns:

Daca nu a finisat in tine e bine, da face interioare prietenul tau? laughing
Si serios vorbind, esti precauta daca l-ai scos cu 5 secunde mai repede, daca ai sti ce impresie lasi ...cruda realitate!

| helen_6423 explică:

Va multumesc happy