| anonim_4396 a întrebat:

Mai nou am o problema cu iubitul meu.
Singura pretentie pe care am avut-o de la el a fost sa ia o chirie pentru a nu sta cu ai lui.Nu vreau sa deranjez,nici ai lui sa se simta inconfortabil plus ca sa ne batem mereu unii de altii si sa ne reprosem lucuri nu era visul meu in viata.
Ok,problema este in felul urmator.A luat ce chirie a vrut,nu il presez din punct de vedere financiar,il ajut din punct de vedere al gospodariei, nu i-am impus un loc de munca anume, il astept si cand pleaca in delegatii.E clar ca o sa vreau la un moment dat sa ne stabilizam impreuna dar nu il presez pe asta, si cu toate astea tot ne certam.Imi reproseaza ca nu stiu sa las de la mine si ca trebuie sa constientizez ca nu am mereu dreptate.Cum vrea sa ma "educe" el din punctul asta de vedere? Simplu.Comenteaza si ma contrazice la ce vorbim (cand vorbim mai serios) iar dupa tot eu sunt copila proasta.
Credeti ca ar putea incerca o tehnica de manipulare, crezand ca va reusi sa ma controleze? Specific ca uneori imi spune si lucuri de genul "daca nu iti e de mine, sau crezi ca te incurc lasa-ma".
Vrea sa" lucreze oarecum la sentiment "sa zic asa? Un fel de santaj emotional pentru ca stie ca il iubesc?

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ehhh, vrajealawinking nu pune boticu big grin
Zi si tu ca el, fa ca tinewinking cateodata big grin si da-i senzatia ca el e sefu si stapanu laughing
Nu e nici o tehnica de manipulare, asa sunt barbatii o data ce te muti cu el laughing) welcome aboard siswinking
Daca stii sa il lucrezi bine, ajungeti sa faceti si cum vrei tu big grin

| Romanul86 a răspuns:

E un conflict cultural! Tu vrei să îți impui cultura ta famlială și el cultura lui familială. Lasă-l să vezi cum e cultura lui familială și compar-o cu a ta iar unde poți impune-o pe a ta.