| anonim_4396 a întrebat:

Mama a inceput sa fie o persoana destul de intelegatoare. Il place enorm de mult pe prietenul meu, ne-a cunoscut reciproc familiile, etc suntem apropiati din aproximativ orice punct de vedere.Totusi ma gandesc sa ii spun mamei ca mi-am inceput viata sexuala.Am 17 ani. Mamele voastre cum au reactionat cand le-ati spus? Sau, credeti ca e o idee buna? De ce da, de ce nu.Ce ar schimba?

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu i-am spus, ba chiar am negat, cu nesimtire chiar, cand m-a intreba asta. S-a prins ca o mint, dar nu a mai intrebat niciodata. Sora mea de exemplu a avut destule discutii cu ea pe tema asta. Dar eu consider ca oricat de apropiata de relatia intre copii si parinti, exista lucruri pe care e indicat sa le pastrezi pentru tine.

Asa cum eu nu vreau sa aud despre viata sexuala a parintilor mei asa consider ca nici ei nu trebuie sa stie de a mea. Mai ales ca eu sunt mult mai deschisa la minte decat sunt ei din punctul asta de vedere si s-ar putea sa ii sochez prea tare cu experientele mele big grin

| ywar a răspuns:

Spune-i ca nu ai facut nici macar de un amarta de 5 la simularea de BAC si ca o pici spectaculos acest examen. Ia vezi, cum reactioneaza?

| BadAngel3 a răspuns:

Poti sa ii spui. Ai 17 ani. Nu ai 15 ca altele.