| IoanaCretu a întrebat:

Masturbarea este o etapa normala a vietii unui adolescent. Tu faci abuz (ritmul normal este de maxim 2-3 episoade pe saptamana) si s-ar putea sa ai probleme in viata sexuala (de obicei imposibilitatea obtinerii unui orgasm la penetrare).
si ce as putea sa fac in privinta asta? adica sa obtin orgasmul? adevarul e ( nu ma faceti nebuna) am facut`o decat de 2 ori cu fostul meu prieten si a fost prea dureros nu am simtit nimic placut... dar mi`e teama pe viitor ca voi avea probleme serioase

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai deja probleme serioase. Nu esti nebuna, doar lipsita de ocupatie si atunci ai cazut in pasa unei dependente. E greu de spus ce e de facut. Sunt femei care nu scapa toata viata de problema asta auto-provocata in adolescenta. Cred ca reducand masturbarea cat mai mult si apeland la un psiholog, este posibil ca, la un moment dat, sa poti avea o viata sexuala normala si satisfacatoare.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji ca va fi bine pe viitor

| push2gl a răspuns:

Mai incet cu masturbarea ca o sa te indepartezi de baieti, nu o sa-i mai doresti satisfacandu-te singura

| nighter a răspuns:

Stai linistita, nu e nimic grav happy

| vreaubebe a răspuns:

Ioana ce varsta ai?