| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea poate dauna sanstatii?

Răspuns Câştigător
| andru8700 a răspuns:

Doamneh iarata-ma cine ti-a mai zis si chestia asta, nu dauneaza sanatatii.Cand te masturbezi te simti bine, este acea placere sexuala care o simti numai in aceste momente.

9 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Deci masturbarea nu dauneaza, dar daca e facuta in exces s-ar putea sa dauneze. deoarece in lichidul seminal se aduna mineralele din corp. si de fiecare data cand ejaculezi elimini o cantitate de minerale, proteine care sunt benefice conceptiei. Deasta glumesc unii ca daca o faci des orbesti tongue

| Girl a răspuns:

Daca te speli pe maini si pe organele genitale inainte, nu-ti dauneaza cu nimic, ci iti face bine psihic si fizic (la orice varsta). Sigur, excesul dauneaza, ca orice exces.

| Al3xandru87 a răspuns:

Despre masturbare si adevăratele ei efecte

"Masturbarea se poate defini ca o actiune a barbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de placere sexuala. Sfarsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de placere foarte intensa, numita orgasm. Lucrul acesta implica eliminarea de sperma in cazul barbatilor, si atat miscari ale vaginului cat si a altor parti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuala." Ca sfat as spune sa cauti o partenera mai bine. S=ar putea cu timpul sa nu mai fi excitat asupra contactului fizic. pentru ca te obisnuiesti cu...

| Alex_3627 a răspuns:

Clar nu! Cine a spus asta este un idiot. Funda?

| Facebook_4877 a răspuns:

O să rămâi fară pistol

| Wackey a răspuns:

\nu, chiar am auzit ca atunci cand se apropie vreun guturai de tine, e recomandat sa faci asata! smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa spun ca am un coleg care masturbeaza des, m-a intrebat daca stiu ce efecte are masturbarea si daca dauneaza.ce ziceti voi? dauneaza sanatatii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi tuturor!

| George1176 a răspuns:

Nu,chiar acum incep pe a 5 pe ziua astarolling on the floor)))))))))))))))))) glm glm