| Geezgirl a întrebat:

/mega-roman tâmpit pe aici. dau fundă dacă îmi ești de folos sau ești simpatic/

De când am intrat la facultate, am dat de un coleg care mă detestă. Nu mă înțelegeți greșit, și eu simt la fel. Am încercat să-l ignor, dar cel mai bun prieten al meu e și cel mai bun prieten al lui. Ajungem destul de des să ne petrecem timpul împreună.
Să vă explic cum se comportă: când vorbesc, mă ia în râs, mă batjocorește sau se strâmbă. Când mă vede oftează sau face glume răutăcioase la adresa mea. Când întreb ceva, mă face proastă. Câteodată mă ignoră, ca mai apoi să își pregătească replicile usturătoare.
Și culmea e că are acest comportament numai cu mine.
L-am înfruntat și l-am întrebat de ce este atât de antipatic și mi-a spus: "da ce, e vina mea că tu te comporți ca o sfântă?" și apoi a urmat o lungă ceartă.
Nu prea vorbesc cu el, dar asta nu îl oprește. Îi place să îmi facă viața un calvar.
M-am dus la prietenul nostru comun și l-am întrebat care-i treaba și s-a scăpat când mi-a zis că ei doi și cu încă alți prieteni au discutat despre fete și s-a ajuns și la mine (discuția fiind din punct de vedere sexual). Și altul a zis că ar face-o cu mine, doar că el, ca de obicei, a trebuit să îl contrazică, zicând o chestie de genul: "pun pariu că nu știe să satisfacă pe nimeni".
Și apoi a urmat altă ceartă, ieri, în care i-am spus să înceteze și să se prefacă (,) că nu exist și mi-a spus:"tu nu ai fost f****ă ca lumea, ca să te pună cineva cu botul pe labe." și-a făcut o remarcă perversă la adresa gurii mele și a faptului că "trebuie folosită în alte moduri".

E mai pervers de fel, doar că nu îmi place că se ia mereu de mine.
Cum aș putea să-l fac să înțeleagă? Și de ce, judecând ce am scris eu aici, se comportă așa? Ce motiv ar avea? Sunt eu prea enervantă? Vi s-a întâmplat așa ceva cu o persoană?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place. dar la iq lui de maimuta nu stie sa faca mai mult de glume proaste si batjocura. cupleaza-l cu o banana, poate scapi de el

46 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

E un rahat ce nu merita nici bagat in seama. L-as calca in picioare, daca nu mi-as murdari pantofii.
Este clar, este atras sexual de tine, dar este un frustrat care nu stie cum sa se comporte cu femeile. Si o spus-o cu gura lui: "pun pariu că nu știe să satisfacă pe nimeni". Adica, pentru el este important satisfactia (sau autosatisfactia, ca numai din asta ar trebui sa primeasca) proprie, si calca in picioare sentimentele, dorintile si nevoile a femeii, ale tale.
Acesta este genul pentru care s-a facut legea, mai exact cea privind hartuirea sexuala, din pacate la noi in tara nu se prea sperie nimeni de lege (inca).

| Geezgirl explică (pentru Zenithf):

Dar el e destul de ok când vine vorba de altele. Ba chiar este un cuceritor. Numai cu mine e așa sad
Și nu te contrazic. El vede doar plăcere în femei, nu și ceva serios. Iar eu tot vorbesc despre faptul că vreau ceva serios. Poate că asta îl enervează la mine.

Nu cred că mi-ar face rău din punct de vedere fizic. Moral din plin.
Sper să scap de el.

| Zenithf a răspuns (pentru Geezgirl):

Atunci este un tip lipsit de moralitate care este deranjat de curatenia ta morala. Un popor razboinic ce a trecut prin sabie o gramada de cetati si se trezeste in fata unor ziduri de netrecut, isi face tabara acolo afara si arunca cu injurii celor din inauntrul zidurilor. Nici eu nu cred ca s-ar deda la mizerii mai mari, dar nu poti fi pe deplin asigurata de asta. Frustrarea lui e mare.
Intr-un fel ma distreaza sa ma gandesc cum f*** asta acum fara chef pe altcineva, ca ii gandul cum poate un zid sa fie atat de greu de trecut. rolling on the floor
Dar mai mult ma gandesc la tine. Sa fii iubita.

| Zenithf a răspuns:

P.S. Gaseste-ti un prieten care sa-l puna la punct, afiseaza-te cu altcineva, fa ceva sa-si ia gandul de la tine. In general, fetele singure sunt vazute ca prada de ticalosi de genul lui, dar daca au prieten atunci le cam taie macaroana.
Nu strica si sa fii prevazatoare, deocamdata nu a recurs decat la invective, dar daca a facut asta inseamna ca este capabil si de mai rau.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Din intrebare reiese, evident, ca la orice fata, ca esti topita dupa el si iti placewinking pana aici nimic nou sub soare. comportamentul baiatului ma ingrijoreaza, cum sa fi studnt si sa te comporti mai rau ca un prescolar?

| Geezgirl explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu sunt topită după el. Să facă ce vrea cu viața lui. Puțin în pasă. Chiar mă bucur când se bagă în seamă cu alte fete. N-aș putea fi niciodată cu unul ca el.

Și ai dreptate. E imatur, iar eu am nevoie de un bărbat lângă mine.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Geezgirl):

Daca nu iti pasa nu puneai intrebarea aici, te contrazici singura, in fine, nu trebuue sa ma convingi tot la idee mea raman

| Geezgirl explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Îmi pasă de bunăstarea mea ca persoană, care e ușor perturbată de atitudinea lui. Nu sunt atrasă de el.

| Prezidentul a răspuns:

Sunt curios la ce facultate esti? Esti in primul an? Ce oameni sunt acolo...

Daca te tachineaza probabil vrea doar o aventura cu tine, precum ai si scris mai sus. Poti sa ii ignori in continuare, ca doar tu esti sefa... :))

Citeste te rog urmatorul citat:
http://tia4all.blogspot.ro/2015/01/citatul-saptamanii-despre-prietenie.html

| Geezgirl explică (pentru Prezidentul):

A.I.Cuza din Iași. Suntem amândoi în primul an.

Dacă voia o aventură cu mine, de ce le-a zis celorlalți că "nu știu să satisfac pe nimeni"? Și oricum nu e treaba lui ce fac eu din punct de vedere sexual.

Mersi pentru citat happy

| Prezidentul a răspuns (pentru Geezgirl):

Probabil era sarcastic sau incearca sa te tachineze. Iti recomand sa il ignori, pentru ca el este un fel de "Dr House", ori foarte destept ori prost si badaran. (cred in varianta a doua laughing )
In ambele cazuri, el incearca sa se aproprie de tine.

Precum a zis si InquireWithin:
Este felul lui ultranecioplit de a-ti transmite ca te place.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Prezidentul):

Dr House era destept SI badaran. Eu cred in prima varianta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Vrea sa te traga in teapa, nimic mai mult.Pe moment.

| Geezgirl explică (pentru corbulalbrosu):

Da, no? Nesimțit. Încă mă rog să nu fi aflat de TPU laughing

| T0T a răspuns:

Poate el te place si chiar nu ii convine ca esti cu prietenul tau si vrea sa va despartiti.

| Geezgirl explică (pentru T0T):

Nu am iubit laughing

| Zenithf a răspuns (pentru Geezgirl):

Ar fi mai bine sa ai, nu pentru ca sa-i astupi aluia gura, dar ca sa fii pregatita pentru viitor. Pana sa ai iubit, cauta sa strangi relatiile de prietenie cu baietii mai cu glagorie la cap din gasca voastra.
Ca doara nu o fi sa te calugaresti. :\

| LoveSleep a răspuns:

Acolo undeva în interiorul tău îl placi mai mult decât vrei să recunoști. Dacă el își joacă bine cărțile e doar o chestiune de timpwinking
Părerea mea.

| Geezgirl explică (pentru LoveSleep):

NU! NU! NU! Nu-l plac. Tot ce vreau e să termine cu asta, ca să-mi trăiesc viața de studentă în pace. Urăsc când mă tachinează. Nu o să cad niciodată în brațele lui.
Nici peste un milion de ani.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru LoveSleep):

Excelent spus! ai pus punctul pe i

| Sn4k3 a răspuns:

Am si eu un coleg de asta. Pana nu l-am batut nu s-a lasat laughing, dar na n-ai ce face, trebuie sa rezisti laughing. Nu s-a inventat leac pentru asa ceva laughing. Bafta!

| SkyPilot a răspuns:

Este felul lui ultranecioplit de a-ti transmite ca te place. Baiatul crede ca nu te va avea niciodata si isi varsa frrustrarea in acest mod. Am mai vazut variante ale povestii tale.
Ignora-l cat poti, poate ca se plictiseste. Sau ai putea sa ii raspunzi cu aceeasi moneda, dar exista riscul sa faceti circ.

| Geezgirl explică (pentru SkyPilot):

Nu cred că mă place. Știu că el atunci când vede o fată care-i place se bagă în seamă cu ea, fluieră sau îi face complimente. Pe mine doar mă insultă. Și a fost așa din primul moment în care ne-am cunoscut. Se ține după mine ca un scai. Culmea e că mai are și numărul meu și îmi tot trimite mesaje.
Prietenilor noștri li se pare amuzantă toată situația. Eu îl ignor, dar nu mi se adresează mie când mă jignește. Ci celorlalți. Și cânt îi plătesc cu aceeași monedă, sau încerc, el râde.

O să îl omor. Pe bune.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru SkyPilot):

In mod absurd si surpeinzator am observat ca exact acest tip de comportament le atrage pe fete si nu imi explic acest lucru.

| SkyPilot a răspuns (pentru Geezgirl):

Eu sunt aproape sigur ca te place (probabil in sensul ca vrea sex). Si as zice ca e disperat sa te aiba. Povestea cu "comportarea de sfanta" indica acelasi lucru. Nimeni nu face circul asta (si implicit se face de rahat) degeaba. Pana la urma si celor din anturajul vostru li se va acri de tampenia asta si probabil ca il vor pune la punct.

| h3r a răspuns:

Fii mai dură cu el și nu-i mai răspunde la provocări. Poate se trezește într-o zi că te place. Cred că primește prea multă atenție.

| Oana92 a răspuns:

Parerea mea e ca face asta doar pentru a ascunde faptul ca te place. Si probabil comportamentul tau de ''sfanta'' ii taie lui curajul de a se...da la tine! Plus ca eu nu am auzit de barbati care sa bata apropouri sexuale unor femei pe care le detesta cu adevaratwinking

| Geezgirl explică (pentru Oana92):

Nu știu dacă sunt apropouri sau pur și simplu tachinări. El se rezumă doar la sex și nu vede că sunt o persoană destul de ok. Și nici măcar nu am adus, vreodată, vorba despre relațiile mele sexuale.

Dacă el chiar mă place, nu ar trebui, nu știu, să vorbească frumos cu mine?

| Oana92 a răspuns (pentru Geezgirl):

Pai asa ar face un barbat. Individul asta e doar un baietel in corp de barbat...

| SkyPilot a răspuns (pentru Oana92):

Sunt perfect de accord cu tine. Ex nihilo nihil fit. Baietelul categoric vrea ceva iar acel ceva poate fi un singur lucru.

| Lawliet14 a răspuns:

E posibil sa te si placa, dar pare retardat.

Răspuns utilizator avertizat
| ALGator a răspuns:

Un asemenea porc merita sa ai o vreme pe cineva cu tine martor si dupa doua-trei sedinte mai reusite de tracasare din partea lui sa-i faci o reclamatie la politie.
Dar cel mai important (daca lucrurile se petrec la cursuri) sa ai colegii de partea ta, ca se distanteze cit mai multi de acest badaran.
E razboi psihologic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si astfel de indivizi care au orgasm maturand pe jos cu persoane ca tine care au o fata asa inocenta ^_^

Sadic, stiu. Nu trebuie sa faci caz din asta. Pur si simplu n-ar fi el singurul. E doar primul pe care l-ai intalnit. Serios, tu pari asa o fata cuminte, inocenta, cred ca din cauza asta arunca cu noroi in tine. Fiindca e cumva amuzant pentru el, de-aia te si improsca cu perversiuni. Consider-o si tu o joaca. Un lucru ti l-as garanta. Nu te detesta. Dar e drept ca nici nu stie ca te poate rani asa cum se comporta. Aici depinde cum i-ai arata tu acest fapt.

M-am uitat putin peste comentariile de dinainte. Pfff, cred ca majoritatea acestora nu stiu ce pe ce lume se afla daca considera ca un tip care se comporta mai urat cu o fata ar fi bun de decapitat sau ceva de genul la ce reactii am citit.

| Teardrop a răspuns:

Tocmai ne-ai numit tâmpiţi?

| Geezgirl explică (pentru Teardrop):

Roman nu român

| Teardrop a răspuns (pentru Geezgirl):

Ah. Scuză-mă.

| Ramo137 a răspuns:

Offff doamne. nu merge cu ignoranta.
pune pe cineva sa-l bata, de cate ori nu am facut eu asta la liceu, mare scofala, daca imi facea mie asa nu mai trecea pe langa mine niciodata.
daca ma iei cu din alea ca : a vai dai bataia nu e buna. ba e buna da-o naibii de conversatie! bataia e rupta din rai,. dai rupe-l gura sa nu mai zica nimic prostul naibii. rolling on the floor scuze ma enervez cand vad persoane care accepta sa l-i se adresese altii asa

| NoName0x0 a răspuns:

Ignora.l si gata, trateaza.l ca si cand ar fi o piesa de mobilier! Incearca sa iti faci un iubit ceva din facultate! big grin

| Geezgirl explică (pentru NoName0x0):

Dacă mi-aș face un iubit prin facultate, el ar fi în stare să-i spună aluia că nu sunt în stare de nimic. Vrea să mă ruineze.

| NoName0x0 a răspuns (pentru Geezgirl):

Si tu o sa ii spui sa astepte sa vada singur, cu proprii ochi ca nu esti in stare de nimic, daca e baiat destept nu va apleca urechea la barfe! Ar putea sa te sprijine un npu iubit!

| RevolutionX a răspuns:

Are cam multa minte pentru un băiat de facultate nu crezi?

| Geezgirl explică (pentru RevolutionX):

E prea răsfățat. Îmi mănâncă viața.

| Sis_Clau_1988 a răspuns:

Pai poți sa il ignori si sa nu mai vb cu el deloc si sa nu il mai bagi înseamă asta e tot

| Geezgirl explică (pentru Sis_Clau_1988):

Degeaba. Eu îl ignor. El, când mă critică, vorbește cu alții, nu cu mine. Stau și îndur, dar până când?