| Maradona75 a întrebat:

Mereu sunt complexat de aspectul meu fizic, imi caut defecte chiar nu am si arat destul de bine.Pentru fete, cat de mult conteaza aspectul fizic?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am spus-o de multe ori, ochii aleg primii.
E prima impresie si de aici incepe curiozitatea intre oricare doua persoane care se trezesc fata in fata!
Nu trebuie sa te gandesti ca doar fetele fac asta, pentru ca toata lumea functioneaza asa.Plac sau nu plac un om,pornind de la aspectul lui exterior!

Imaginea pe care o aduci in fata ochilor unei fete,e esentiala,daca ii place aspectul tau,va deveni imediat interesata, va cauta sa se apropie discret (sau nu) pentru ca i-ai trezit curiozitatea.
Va dori sa stie mai multe despre tine, va avea curizitatea sa te "studieze"si daca in spatele aspectului care a atras-o, vei avea ascuns si un caracter care rezoneaza cu al ei, relatia poate sa inceapa.
happy

Complexele pe care spui ca le ai,le stii doar tu,mai ales ca nu ai vreun motiv sa te simti complexat.
Fetele care te vad si te simpatizeaza automat,nu-ti cunosc complexul si ma gandesc ca,in afara unei increderi sporite in tine,ar trebui sa nu cauti perfectiunea,pentru ca posibil sa aluneci pe panta asta inselatoare.
Perfectiunea umana nu poate fi atinsa de om,poate fi doar imaginata si depinde intotdeauna de imaginatia fiecaruia.
Pentru tine e perfect altceva decat ce mi se pare mie perfect,intelegi?
In privinta aspectului exterior,cand nu ai incredere in tine, lasa-i pe ceilalti sa judece.Mai ales ca impresia pe care o faci, e una foarte pozitiva!
happy

| ignore a răspuns:

Conteaza ca pentru toata lumea chiar daca unii nu recunosc. Daca o persoane nu iti starneste interesul fizic nici nu ii dai ocazia sa vezi ce caracter are.

| RAY a răspuns:

A contat si va conta mereu,asta e adevarul cei frumosi castiga mai mult financiar,au parte de o viata mai frumoasa,sa fim seriosi tu cand vezi pe cineva frumos nu ti drag sal privesti? indiferent de sex conteaza extrem de mult fizicul crede-ma ca stiu asta fb,accepta adevarul ca de el vei da mereu,ca sfat uitate la fetele care nu arata asa bine sau daca castigi bine cu banii cumperi ce nu ai cu fizicul, toatul sta in valoarea ta fizica, economica, comportament, stiu ca isi plac alea frumoase tuturor ne place dar nu putem avea ce vrem mereu trebuie sa platim sa avem, totul se plateste amice totul

| Danysan a răspuns:

Fecare e unica si gandeste in felu ei dar pana la varsta de 23-24 de ani toate se uita la aspect si degeaba sustin ele ca nu e asa de fapt e invers.Toate cauta un baiat dragut dar in capu lor daca s-ar putea sa arate foarte bine nu ar zice nu si ele sunt unele niste nasparlii. Dupa o varsta realizezi ca frumusetea e oki dar nu e atat de importanta in comparatie cu caracteru persoanei, suflet si cat de multe aveti in comun.Vine in vreme cand cauti ceva serios si nu mai pui asta pe primul plan tine minte!

| corhaz a răspuns:

Pentru tine cat de mult conteaza aspectul unei fete? daca te uiti si tu la o grasa sau urata atunci felicitari pentru tine nu conteaza fizicul.asa si fetele nici ele nu se uita la unul gras sau urat. daca nu iti gasesti iubita probabil te uiti peste lungul nasului.si incearca sa te uiti pana se poate nu tinti mai sus

| CorinaReg19 a răspuns:

Destul de mult. nimeni nu iti cunoaste intai caracterul, ca sa se indragosteasca" de caracterul tau. prima oara iese aspectul fizic la iveala. daca ne place, dam sansa baiatului de a ne cuceri cu, caracterul lui mai departe :p daca nu, nu... dar doar pentru ca tu iti cauti mereu defecte si spui ca gasesti, asta nu inseamna ca asta fac si fetele ce te vad happy am o sora superba, frumoasa frumoasa foc. dar e atat de complexata! de nasul ei de unghii de maini etc etc etc nu stiu cum face dar mereu gaseste ceva sa nu ii convina. daca stau si ma gandesc, nu ii place mai nimic la ea, totul are un defect spune ea.
si nu mint... chiar e foarte frumoasa. dar si prostuta :p

| greece12 a răspuns (pentru CorinaReg19):

Spune-i si tu "naiva",spune-i "usor superficiala", nu "prostuta", cu toata dragostea continuta in cuvant, asa cum l-ai scris!
Scuza-mi reply-ul, dar m-ai amuzat si nu m-am putut abtine!
happy