| Nicky29 a întrebat:

Merita asteptarea da sau nu? (vreau sa fac un sondaj cati de da sau nu primesc)

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Nu-i asa usor sa spui da sau nu,pentru ca poti avea n motive de asteptare.
Dar tu cum te referi la ceva esential,ca dragostea, fericirea etc etc, merita.Pentru ca sunt anumite ``lucruri`` pe care le dobandesti prin rabdare,atentie,si renuntare la orgoliu,ca si rezultatul sa fie unul creat pe frumusetea sperantei/asteptarii.

In fond, cand astepti ceva il astepti cu nerabdare daca ii stii termenul, te enervezi si e naspa.Cand nu stii cand se va intampla ceva iti aduni toate fortele iar si iar si nu o sa renunti.Rezultatul nu poate fi decat bun.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde in ce caz, si da si nu.

| Zenithf a răspuns:

Pentru ceva bun merita sa astepti, dar nu se merita sa fi mototol. thinking

| CoquineNoire a răspuns:

Depinde.daca este vb d o fata. bate fieru cat e cald.ca de nu.o s o pierzitongue

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Da, eu cred că întotdeauna ai numai de câștigat dacă ai răbdare.

| ruPfashu a răspuns:

Da, merita.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Depinde ce asteptibig grin

| Optimus7 a răspuns:

Da. Acum depinde si ce sa astepti. Graba strica treaba. Sau pioni intodeauna sunt trimis la atac primi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

depinde de data de expirare a fiecaruia

| Onutsaaa_6636 a răspuns:

Da