| ramona018 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul o saptamana, iar in loc de menstruatie am o secretie transparenta, apoasa, foarte consistenta. am si simptome ca cele dinaintea ciclului: dureri de ovare, de spate, sani sensibili. ar putea sa fie sarcina chiar daca nu am facut sex neprotejat si de la ultimul contact am avut menstruatie normala?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu pare sarcina, mai degraba pare o problema serioasa de sanatate. Ma gandesc la chisturi ovariene. Ar trebui sa te vada un ginecolog daca intarzierea ajunge la 10 zile.

| ana_2556 a răspuns:

Daca v-ati protejat cu prezervativul atunci nu vad de ce ar fi o sarcina. ca sa scapi de indoieli fa-ti un test doua de sarcina sa fii sigura, si daca ai scurgeri ciudate du-te la medicul ginecolog si iti spune care e problema.

| dan_2834 a răspuns:

E normal sa ai acea secretie, insa nu atat de consistenta. Ceea ce spui sunt simptomele care apar inainte de ciclu. Poate ca ai racit si de aceea.Simptomele unei sarcini sunt asemanatoare... dureri de spate, sani sensibili.Eu cred ca cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina ca sa fii sigura.Sau chiar doua, dar de firme dferite, ca sa nu mai ai indoieli.Bafta!