| Sara2 a întrebat:

Mi-a venit menstruatia azi dimineata, totul in regula este exact data la care trebuia sa imi vina, insa mi-au curs 2-3 picaturi si nu a mai curs deloc s-a oprit brusc, care pot fi motivele? contacte sexuale nu am mai avut din luna decembrie, iar menstruatia din ianuarie a fost in regula, a decurs normal (iar cand am avut in decembrie contacte au fost protejate)

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te grabi sa te nelinistesti,astazi probabil va reveni la normal.
Un efort sustinut,o neliniste,un stres,o raceala brusca,excitatie,un aliment bogat in vitamina k(spanac,gulii,patrunjel,mazare,fasole verde,mustar),un mic obstacol pe trompele uterine,o infectie sunt tot atatea cauze, pentru care fluxul obisnuit poate fi oprit.
Asteapta, pur si simplu.
Posibil sa ai si dureri de cap, vor trece odata cu reluarea fluxului obisnuit, nu exagera cu analgezicele.

| IloveME a răspuns:

Nu te speria degeaba sau sa-ti faci griji!
Avem lunile noastre cand ne vine mai mult sau mai putin! poate fi si vorba de o raceala! du-te la medic si fa-ti niste analize!
Insarcinata nu ai cum, daca spui ca luna trecuta a venit bine!
Succes si sa ne auzim de bine!

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Nu este nevoie sa te sperii. Dupa cum vezi e vremea amotimpului friguros iar noi fetele ne racim foarte repede in zonele astea ´´sensibile´. Totusi ai grija de sanatate..nu te gandi la sarcina

| Azµre a răspuns:

Fie o răceală, o infecție, orice altă prolemă chiar și stres.
Dacă în 10 zile nu vine normal, atunci trebuie să-ți ridici semne de întrebare.
Dar cel mai bine poți discuta cu un medic, chiar și medicul de familie dacă nu vrei să te duci la ginecolog.

| Liliana1981 a răspuns:

Exista si ciclu peste sarcina. Fa-ti un test ca sa te calmezi.

Răspuns utilizator avertizat
| RitaDeluxxxe a răspuns:

Pai cel mai sigur este o raceala in zona intima, am patit si eu

| flory1993 a răspuns:

Am patit si eu ce ti s-a intamplat tie ai racit mai mult ca sigur.