| ywar a întrebat:

Mi-as dori sa stiu de ce anume baietii din ziua de astazi isi pun atat problema faptului ca penisul lor are acea ata de care vor sa scape cu orice pret. De ce atat interes pentru faptul ca penisul vostru nu sta decalotat?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acceptarea in societate, grup

| corbulalbrosu a răspuns:

Prima parte a intrebarii necesita 2 raspunsuri. In mare parte este lipsa informatiei corecte privind virginitatea in cazul barbatilor care este un termen impropriu din moment ce este ceva ce tine doar factorul mental, nici decum de integritatea fizica a penisului. Am explicat de mai multe ori ca prin acel fren trece un vas de sange important care iriga o mare parte a glandului si in cazul ruperii accidentale in mod mormal trebuie refacut vasul de sange chirurgical. Se poate considera ca lipsa informatiei corecte si lipsa educatiei sexuale din scoli este principala vina a acestei convingeri hilare in randul adolescentilor. Referitor la partea cu decalotarea se pare ca tot mai multi tineri incep sa aiba curajul sa ceara lamuriri in privinta unei "boli" care le afecteaza penisul. Multi tineri dar si adulti nu constientizeaza gravitatea afectiunii denumite fimoza si nu inteleg ca boala nu trece de la sine si in mod gresit ii indeamna sa astepte pana vor intretine primul act sexual. Fimoza se "repara" doar prin tratament medical, iar in cazurile severe/grave doar chirurgical prin circumcizie.

| Roxin a răspuns:

Pentru ca societatea e cretina. Oamenii înțeleg prin dezvirginare "ruperea acelei ațe". Dezvirginarea reprezintă de fapt, primul act sexual pe care il are o persoana. Punct.

Seara buna!

| ExprimareLibera a răspuns:

Pai majoritatea de pe aici nu au mai mult de 15 ani și găsesc asta ca fiind un simbol al bărbăției.
Ei nu se gândesc la faptul că ata e o parte importantă ce face legătura între cap si restul penisului, care conține cei mai multi stimuli.

| ExprimareLibera a răspuns:

Oricum, ma bucur că mai ești activ pe site, ești printre singurii care mai gândesc logic, la rece de pe aici.

| ywar explică (pentru ExprimareLibera):

Multumesc. cate injuraturi imi iau pentru taria opiniilor mele, asta numai eu stiu. Sunt si altii mai activi decat mine si care dau raspusnuri mai bune. Recunosc, eu sunt mai dur din fire.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru ywar):

Mai bine un adevar dur decat o minciună frumoasa happy

| Beutz a răspuns:

La ce te referi mai exact?

| ywar explică (pentru Beutz):

Foarte multi baieti isi spun ca virginitatea lor - de care vor sa scape cu orice pret, de parca ar fi o rusine - sta in ruperea fraului penisului sau frenumului. Ata nu are legatura cu virginitatea, iar virginitatea este ceva ce tine mai mult de sfera mentalului. Eu banuiesc ca se uita la prea multe filme porno. si vad actorii cu ditamai podoabele.

| Nicole2813 a răspuns:

Ce întrebare!