| pantofipantofi a întrebat:

Ne-am despartit in urma cu 2 ani, intre timp am incercat sa imi refac viata am cunoscut pe altcineva, dar mi-am dat seama ca nu l-am uitat pe fostul, si oricat am incercat nu il pot uita, au trecut 2 ani, in tot acest timp am incercat din rasputeri dar nu am reusit crying, mi-am gasit ocupatie, am iesit f mult la distractii dar tot nu il pot uita, daca am cunoscut alt baiat mereu faceam comparatii, ca fostul nu era asa, fostul nu facea asa, cum l-as putea uita definitiv? sad

7 răspunsuri:
| dariaelena a răspuns:

Mai bine cauta-l si vorbeste cu el, poate va impacati.Prin asta trec si eulaughing

| CocoMexii a răspuns:

Nu cred ca ai putea sa il uiti definitiv, nu ai cum... daca nu a fost sa fie sa ramai cu el inseamna ca exista un motiv necunoscut...
Inca nu ai intalnit baiatul ideal tie care sa te faca sa il uiti.
P.S: Stai linistita ca nu esti singura in situatia asta, eu sunt alt exemplu straight face
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu-i spui că mai ai sentimente la fel de puternice şi de ce nu încercaţi să vă mai acordaţi o şansă?
Asta numesc eu ''iubire''.Să ţii la acea persoană, chiar şi după ani de zile.
Şi eu trec prin asta şi dacă până acum am încercat să îl înlocuiesc şi nu am putut, din contră, am realizat că îl iubesc tot mai mult, am încetat să lupt pentru a-l uita.
Vorbeşte cu el.Nu pierzi nimic şi niciodată nu se ştie!

| pantofipantofi explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca are alta prietena, si cred ca nu mai vrea sa fim impreuna

| anonim_4396 a răspuns (pentru pantofipantofi):

Doar vorbeşte cu el.
Poate şi el încearcă să te uite, la fel cum ai încercat şi tu!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

De ce nu te impaci cu el? Daca nu l-ai putut uita, daca nu ai trecut peste despartire de ce nu te impaci cu el daca il mai iubesti

| Dafuqq a răspuns:

Te-ai atasat prea mult de el, daca crezi ca merita a doua sansa du-te la el, daca nu, atunci nu ai ce sa faci! big grin.
Sau e posibil sa te fi marcat un moment din relatia petrecuta cu el.