| anonim_4396 a întrebat:

Ne dam seama din primul minut daca persoana din fata noastra poate fi un viitor partener? adica atractia se manifesta din primul minut?

7 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Da, dacă eşti o fată bătrână care vede în orice bărbat care îi dă bineţe un posibil tată pentru copiii ei.

Mă rog, considerentele după care găsim un individ potrivit pentru nevoile noastre pot fi stabilite şi dintr-o primă privire: bine-făcut, rezistent, puternic, şi în jurul calităţilor ăstora.
Dar asta e doar o triere de la natură, pe care animalele o fac în scop copulator.
Fără supărare, dar eu am totuşi speranţa că nu stă chiar aşa treaba la tine.

| RAY a răspuns:

Personal cred ca 90% din imaginea unei persoane o ai in doar cateva minute cam 5 la numar, desigur ca ea se poate si schimba, noi oamenii suntem ipocriti de fel, vrem pefectiune ne prefacem sa facem prima impresie buna apoi ne trezim ca cica neam inselat, atractia fizica e ceva ce se realiseaza instant, nu stiu daca ea 5 secunde, ne putem da seama daca cineva frumos foarte rapid, atractia fizica conteaza foarte mult, ea poate creste dorinta sexuala daca se face primul pas sau sta pe loc, poate deveni si obsesie compulsiva =iubire
eu personal identific o fata frumoasa extrem de rapid sunt cateva chesti simetria fete, mica in talie, solduri subtiri, chesti care sunt markeri genetici, tu ca fata poti identifica un mascul alfa extrem de rapid dupa mers, inaltime, libajul corpului, miros etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

doar atracția fizică. pentru cealaltă e nevoie de ceva timp,

| Eduard196 a răspuns:

Nu chiar. dupa ce vezi a doua oara este posibil sa ai senzatia asta si dupa ce auzi cum vorbeste si vezi cum se comporta

| HuShEr a răspuns:

Din primul minut nu chiar dar dupa un timp mai indelungat da (nici chiar 3 zile laughing )

| Khalesionfleek a răspuns:

Nu. Bineinteles ca nu.
''Atractia'' asta nu e ca si cum, oamenii au proprii lor magneti, si cand doi se intalnesc, se intampla ca magentii lor sa se atraga inexplicabil de mult, si BAM, fluturi si iubire peste tot.

Cate persoane au fost prietene ani de zile, si la un momentdat au devenit ceva mai mult.

Poate ca cineva sa ti se para simpatic dupa primele momente petrecute impreuna, dar poate foarte usor sa iti displaca, deoarece oamenii sunt pusi in tot felul de conjuncturi, de ex cand ma intalnesti pe mine, as putea avea, nu tocmai cea mai superba zi din viata mea, si as putea ca in primul minut nici sa nu te bag in seama.
Este nevoie de timp...

| Aly95 a răspuns:

Nu neaparat.dar simti si daca nu e deloc..chiar din primul minut laughing