| evelynne a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep.Am avut o relatie cu un barbat insurat, care mi-a demonstrat ca ma iubeste si a divortat de nevasta lui, iar problema este ca totusi lumea este impotriva noastra, iar fosta lui sotie tot se baga si ma jigneste in toate felurilehappy. deja e prea de tot.Am trecut prin multe probleme amandoi cu chestia asta, dar eu am decis sa ne despartim acum 2 luni.Acum vreo saptamana m-a sunat(nu i-am rasp) si mi-a trimis un sms in care-mi zicea ca ma iub.Totusi, ce parere aveti? nu vreau jigniri sau reprosuri, decat niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| luv a răspuns:

Tu daca esti fericita cu el si ti-a demonstrat ca tine la tine atat de mult de a devortat de nevasta sa, de ce sa nu fii fericita in pofida tuturor...stii cintecelul :zica lumea ce n-ar zice, eu pe tine te iubesc, clipele cele mai bune linga tine le traiesc. Daca cineva mereu n-o sa-ti dea voie sa fii fericita, tu vei accepta? trebuie sa lupti pentru cei al tau...bafta

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tot ati stricat o familie dintr-un moft, atunci macar ramaneti impreuna. E normal sa aveti multe probleme si sa fiti marginalizati si jigniti. Asumati-va asta, e ceva normal si nu ar trebui sa vi se para ciudat. Greu, usor, purtati-va crucea.

| gigiro a răspuns:

Tu daca ai fi casatorita cu el, ti-ar pace sa aiba o amanta? Acum, daca s-a despartit, nu mai exista nici o piedica, eu zic sa te impaci cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| danielagoldica a răspuns:

Pai daca te iubeste si a divortat pentru tine ce mai conteaza ce zice lumea!? Ce iti pasa ce zice nevasta-sa? Trebuie sa te intereseze de el si de tine!

| Sweet00gum a răspuns:

Asa si? de ce v-ati despartit? doar de gura lumii? eu zic ca ti-a demonstrat ca te iubeste, si tu dai cu piciorul pentru nimic.

| KykyJ a răspuns:

Din moment ce a divortat pentru tine, mai merita o sansa, cred ca a fost o dovada de iubire din partea lui, lasa lumea sa spuna ce vrea

| perfect a răspuns:

"Et tu, brute?"

| capisci a răspuns:

Te-ai interesat inainte sa faci toate astea daca barbatul asta avea copii? Daca nu cumva ai destramat o familie, si nu doar o casnicie? Doar nu vrei sa te laude lumea pentru ce ai facut, e josnic. Hai sa spunem lucrurilor pe nume. Ala probabil ca te vrea la ocazie, cand are chef de o 'bucata' tanara; in asta consta 'iubirea' lui. Din partea mea, m-ar interesa doar ca tipul sa nu fi avut copii cu fosta nevasta. In rest, ma doare la basca de cum se foloseste de tine. Hai noroc.

| capisci a răspuns:

Ca tot mi-am amintit, aveam in liceu o tipa care a facut exact ca tine. Si in final, a iesit nasol pentru toata lumea. Ea a ajuns sa fie stigmatizata, tipul dat afara de la locul de munca (cadru didactic.toata lumea aflase), si fosta nevasta cu inima franta si ea (nu aveau copii, erau relativ proaspat-casatoriti). Mai fetelor, va credeti toate in telenovele, ce naiba? Vedeti-va de ciorba voastra si nu mai distrugeti viata altora.

| Alecswtzu a răspuns:

Dupa ce ca l-ai despartit de nevasta-sa acum l-ai si parasit. Doamne...