| RAY a întrebat:

Nu ma inteleg, de ce am o parere proasta inconstienta despre fetele care fac sex cu mai multi barbati, dar de ce despre barbati nu am o parere asa proasta? e vina societati ca avem asa gandire sau?

12 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Și eu am această părere, Ray. Ne-am născut cu această gândire din strămoși. Încă din antichitate femeile sunt văzute ca niște ființe pure. Bărbații sunt văzuți ca niște dominatori. În vremurile îndepărtate, tații făceau tot posibilul să își păstreze fiicele virgine pentru că erau văzute ca o sursă de profit. Ei căutau oferte pe piață de la bărbați care doreau să se însoare sub pretextul:''Eu îți dau fată să îți facă o familie și tu îmi dai la schimb pământul''. Aici, copii erau văzuți ca pe o forță de muncă. Bărbații făceau copii cu soția lor ca să aibă dreptul să îi pună la muncă, fiind făcuți de el.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate da ce ai cu ele? fetele acelea isi traiesc tineretea ca la carte de ce sa nu se distreze in tinerete?

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mann atata timp cat ele nu se afla intro relatie e treaba lor, dar sa fi intro elatie si sa inseli esti o tarfa si atat

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate eu respect si sustin fetele care umbla din barbat in barbat respect maxim

| ExprimareLibera a răspuns:

Pot spune că da. Am fost învățați că femeia este mereu de vina pentru chestiile de genul. De fapt, încă din antichitate femeile au fost subestimate, fiind prezentate ca o definiție a eufemismului.
Cu toate astea, am ajuns în secolul 21 si inca nu am scăpat de acest clișeu.

| RAY explică (pentru ExprimareLibera):

Dar e ipocrizie in chestia asta, de ce nu acceptam nevoile sexuale ale femeilor la fel ca a barbatilor? nu suntem cu toti oamenii?

| ExprimareLibera a răspuns (pentru RAY):

Sigur că este o ipocrizie. Din păcate, pentru mulți, femeia nu este decât un obiect sexual, care e important doar de la brâu în jos, ceea ce e foarte trist. Nu putem schimba concepția oamenilor, chiar dacă e una greșită.
La rolul femeii in societate a avut un rol esențial și religia, desigur, cel puțin religiile moderne: creștinism și islam.

| RAY explică (pentru ExprimareLibera):

Si femeile multe se remarca ca fiind obiecte sexuale asta e adevarul, ce ofera o femeie unui barbat? am adaugat intrebarea vrand sa aflu de la ambele sexe dar raspunsurile au fost sex din partea barbatilor iar femeile iubire si sex, se pare ca barbati vor sex de la fete, sa fim sinceri imagineazati ca nu te atrag sexual femeile ai mai sta cu ia? ar sta un homosexual cu o fata? sauo lesbiana cu un barbat? dorinta sexula ne impinge sa cautam sexul opus asta e adevaru

| RAY explică (pentru ExprimareLibera):

Si fetele stiu ca noi vrem sex si ele se comporta astfel de asta sunt dezbracate in poze pe fb, strada

| ExprimareLibera a răspuns (pentru RAY):

Din păcate așa e, la bărbați primează dorința sexuală. Dar femeile știu chestia asta si stiu sa o folosească în favoarea lorhappy

| RAY explică (pentru ExprimareLibera):

Exact ca cimpanzele care folosesc sexualitatea pentru hrana, lucru comic e ca o fac in liniste ca nu cumva sa le auda cineva, plus ca o femela la ovulatie e vazuta ca inamica in zilele alea cand toti masculi o vor, femelele folosesc arme de comunicare ca la noi, dar si noi iubim, desi cautam sexul apoi descoperim iubirea

| Coquina5 a răspuns:

Trebuie sa ai o parere proasta despre femei in genere, nu doar din cauza ca ar face sex cu N barbati.
sexul nu are treaba.