| an4k a întrebat:

Nu mai inteleg ce mi se intimpla...sunt indragostita de un baiat si nul pot uita.inainte imi skria primul pe mess dar acum nu nu stiu ce sa intimplat ce e cu el si nu stiu cum sal intreb nu vreau sa vada ca imi rup kapul dupa el(Desi am esit de vreo 2 ori impreuna pe afara era totul ff bine ne sunam vb deschis ne-am sarutat, dar acum nu stiu cum iash mai putea arata ceva sa-i spun ca imi place de el.nici nu stiu). desi oricum ii scriu eu prima de vreo 3 zile... dar imi pare ca el asta vede sau chiar simte ca imi place de el.deja nu mai stiu ce sa fac ma cert mereu si cu ai mei pling mereu. spuneti-mi va rog vreo metoda ca sa-l atrag cu ceva, sa-l anin, sa-l cuceresc! VA ROG MULT ajutati-ma!crying(

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragostea cu sila nu se face!
Sună-l și vezi ce este cu el și te liniștești.
Pa, pa.

| sasha a răspuns:

Nu mai intra vreo cateva zile pe mess, iesi pe afara cu prietenele, prietenii, invita-l si pe el afara (nu in cursul acelor zile in care tu nu intri pe mess) si daca accepta e o ocazie buna ca sa vb cu el intre 4 ochi daca nu iese cu tine si isi gaseste o scuza, iti promit eu ca dupa cateva zile in care nu mai stie nimic de tine, v-a intra el primul pe mess si daca te v-a intreba ce ai facut de ai lipsit sa nu-i spui mai mult decat ca ai iesit cu prietenii gasesti tu ceva incat sa il faci gelos'.
e posibil sa aiba prietena.
dar cel mai bine dintre toate e sa vb cu el si nu pe mess fata in fata e cel mai indicat pentru ca ii vezi si reactiile. nu ne deranjeaza, cel putin pe mine, atunci cand o fata cere explicatii, pune intrebari despre o posibila relatie dei pur si simplu intreaba-l daca ar vrea sa fie cu tine spune-i ce simti pentru el si daca nu are prietena nu are cum sa te refuze. succeswinking

| noName_8681 a răspuns:

Ignoral si o sa vezi cum reactioneaza

| an4k explică:

Dar cum sa-i spun ca il plac? el e cam mindru sad

| CaramelX a răspuns:

Da deci in primul rand nu mai dispera. uite sunt baiat sa-ti explic ceva! de exemplu la fel a fost la mine! atunci cand intr-o zi am primit un sms de ziua mea cu la multi ani din partea la o fata la care nu ma asteptam sa-mi dea sms.si era o fata draguta etc mai vorbisem cu ea pe mess si neam mai intalnit de cateva ori eram amici...si in ziua accea am mai primit un sms sau 2 de la aceasta cu cf nu mai zici nimic nu stiu ce? am lasat-o in pace ii rasp etc dar desi simteam nevoia sa-i dau si eu mesaje intruna sa vad ce face so cun mai bine am lasat-o pe ea sa vad daca o interesaza de mine si daca o sa ma caute! 3-4 zile asa a fost dupa am inceput sa ne cunoastem mai bine si etc. s-a stabilit o relatie. neam apropiat tot mai mult si a fot super okhappy. sper sa te ajute sa intelegi mai bine din povestea mea.cum gandesc baieti! parerea mea ar fi ca el vrea sa vada daca chiar esti interesata de el. dar faza este ca sa nu ii arati ca esti disperata sa vada cal bagi in seama dar sa nu vada ca esti disperata sa te vada o fata cu capu pe umeri si o sa fie curios sa te cun mai bine! apropiete mai mult de el si castigai increderea! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni decit tu. Ia-ti inima-n dinti si ocupa locul care deocamdata e liber.Mai asteapta sai-l va ocupa alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sa nu-l mai bagi in seama cand te intreaba ceva pentru ca baietii mereu vor atentie crede-ma am folosit metoda asta si mi-a reusittongue succes!

| tas3linh0 a răspuns:

Parerea mea este sa fi tu putin mai indiferenta. Presupun ca relatia este intr-o perioada mai dificila, si cred ca tot de ce are nevoie el este de putin spatiu.(daca intelegi ce vreau sa zic)
If you love someone set them free.

| tataeeeee a răspuns:

Ca sa il cuceresti trebuie sa aplici legea lu Steve : adica trebuie il ignori macar cateva zile, el se va simti respin si va veni dupa tine. LA mine a mers /