| angelinthedark a întrebat:

Nu mai pot de nervisad, prietenul meu ma suna si desi el a gresit tot el face pe suparatu, oare cum vine asta? E ceva normal? El tot imi spune ca ma iubeste ca insemn totul pentru el, ma suna des, ne intelegem bine asa in general, dar m-a lasat balta pentru prietenii lui sa mearga la o bere, intre timp eu il asteptam la el acs, ca el m-a chemat, a stat cat a stat cu mine apoi a iesit din casa fara sa spuna nimic, a plecat ca nesimtitul.Si m-a sunat la ora 5 dimineata fraierul ca si cum nu s-a fi intamplat nimic, apoi tot el ma ia la rost ca dc am plecat acs si nu am l-am asteptat sa vina ca trebuia ca eu sa il astept, ce credeti?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1) In primul rind nu a mers doar la o bere. Cind am avut prietena si am disparut (pentru a ajuta pe cineva intr-o situatie nasoala) pentru o ora, nu a fost nimic, ea m-a inteles, desi stricasem seara. Daca a venit dimineata, au fost sigur mai multe beri. Si poate nu doar atit!
2) Ce prieten e acela care pleaca o noapte si nu isi ia prietena cu el? Si mai ales, pleaca fara sa spuna nimic!
3) Dupa ce ca greseste, mai are si tupeul sa isi ia prietena la rost?!?
Nu cred ca ar trebui sa iti dam noi raspunsul... Il sti tu. Numai cred ca ti-e frica sa gindesti la asta, pentru ca tii la el. Pacat insa ca el nu prea tine. Chiar daca o zice. Daca insemnai totul pentru el, toata noaptea o petrecea eventual cu tine si renunta la prieteni. Ceea ce iti spune sunt vorbe goale, fara acoperire in fapte. Tu sti mai bine asta, caci o poti vedea.
Ce poti face? Depinde de cit tii la el. Daca ai puterea sa ierti, si sa treci peste, si iti pasa de el, poate ca ar trebui sa ramii linga el. Insa nu e de dorit. Vei mai avea de suferit din cauza lui, daca se comporta asa. Poate pentru tine el e totul, dar exista baietii mult mai buni si mai seriosi in lumea asta, sa stii. Baietii care sa stie sa aprecieze dragostea ta, si sa stea cu tine, nu sa plece o noapte intreaga cu prietenii, ca mai apoi tot el sa te ia la rost. La urma urmei, tu alegi ce faci. Eu unul, in locul tau, l-as lasa.

| dydy22 a răspuns:

Pai prieteni lui sunt mai importanti decat tine si te foloseste sa zic asa ca sa nu se simta singur dai papuci si cauta altul parera mea

| TheMihutz a răspuns:

Cred ca ai devenit dependenta de baiatul asta...TOATE dar ABSOLUT TOATE intrebarile tale sunt despre acest baiat care face/drege si tot asa! Ce ai nene? Imi permiti sa te intreb cati ani ai de iubesti in halul asta? Serios acum, cand vei fii mare si iti vei intemeia o familie si o sa ai copilul tau iar barbatul te va lasa tu ce vei face? te vei spanzura sau tot pe TPU vei sta si vei pune intrebare in fiecare zi cate 5-6 ca ce sa faci?! eu zic sa-ti vezi de viata si lasa mai usor iubirea astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu citi ani ai. dar tu treaba asa in viata ta care ti-a dat-o Dumnezeu nu ai fata mea? tu stai dupa cineva care bea? are vicii fata mea, cine are vicii nu-i bun la casa omului.esti tinara rau/pune si tu mina citeste despre istoria omenirii/vezi ce se intimpla in universul asta/sint lucruri vitale despre care trebuie sa aflii si tu te poticnesti de? du-te si tu la facultate sa vezi ce oameni cu capul pe umeri sint acolo/nu doar au capul pe umeri sa nu le ploua in git cu bautura/trezeste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te mai suna raspundei si spune-i ca esti cu at barbat si daca te mai suna il bate noul tau amant raspunde-mi daca e buna ideea care ti-am dato pe id-ul m.alexandrudboss

| Good Cat a răspuns:

E un idiot. Eu asta cred.

| gaabitaa95 a răspuns:

Am un sfat care sper sa te ajute:Suna-l pe prietenul tau si zii asa "Uite daca ma iubesti, demonstreaza, dar nu prin vorbe false bla bla ca ma iubesti etc.ci prin fapte". Eu cred ca e prietenul tau voia sa dea impresia de "print" adica ori incerca sa le demonstreze prietenilor lui ca el e stapan in aceasta relatie si face ce vrea cand vrea,. ori prietenii l-au provocat sincer nu stiu ce sa mai zic dar incercati atat tu cat si prietenii lui sa fiti mai apropiati. daca ei vor sa mearga la o bere, trebuia sa zici si tu ca mergi cu el.vedeai cum a reactionatlaughingSi inca un sfat fai asa la fel laughingStai cu el apoi pleaca fara sa anunti laughing)