| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot nu mai rezist plang ma doare ma distrug singura...si acum dupa 1 an si ceva inca plang si nici nu pot sa il urasc la cat ma ranit si cat m-a durut cand m-a parasit. Acum o saptamana cand l-am vazut cu acea individa cum se sarutau a cazut cerul peste mine nu stiam ce sa fac imi venea sa mor, deci atat de mult am plans ca acum am ochii rosii si umflati pentru ca tot imaginea aia o am in fata ochilor. Chiar daca am 24 de ani plang ca un copil pentru ca l-am iubit si inca il iubesc. Daca ati trecut prin ceva asemanator spuneti-mi va rog cum sa trec peste asta pentru ca sunt la capatul puterilor nu mai rezist. (scuzati greselile dar nu preaa vad bine din cauza lacrimilor)

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fa un efort si uita-l! Invata, asculta muzica si socializeaza! Iesi cu prietenele si distreaza-te!
E deja prea mult un an!
Fii tare si success!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O despărtire i ti poate răpi bucuria umplindu ti inima de deznădejde, asadar destramarea unei relatii poate fi una din cele mai traumatizante experiente prin care ai trecut pana acum, poate ca de multe ori ai auzit zicala timpul le vindeca pe toate, o tăietură se vindeca in timp dar acum doare, la fel este si cu ranile afective, e adevarat, acum dor dar poti sa i ti alini durerea sa nu permiti amaraciunii sa te"infecteze. După ce simti ca rana ti s-a inchis, ar fi bine sa reflectezi la motivul despărtirii, este clar, relatia nu a urmat cursul pe care ti l ai dorit tu, nu este deloc gresit să te descarci plîngînd, exercitiile fizice si o alimentatie sănătoasă te vor ajuta sa ti recapeti energia pierdută din cauza epuizării afective, nu renunta la activitatile care i ti plac, si nu sta singură caută compania celor care tin cu adevarat la tine si care te fac sa te concentrezi asupra lucrurilor pozitive. Fii convinsă că si tu poti depăși durerea despărtirii. Multă sănatate dragă Iuliana si o zi frumoasă.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa nu mergi in locurile in care il poti intalni pe el, iar daca va intalniti intamplator, sa nu-l urmaresti cu rpivirea, dimpotriva, evitata locurile pe care el le frecventeaza si ...cauta-ti un alt baiat, ca nu s-a sfarsit pamantul si au murit totii baietii disponibili.
Daca asta este intr-o alta relatie, incearca totusi sa lasi obsesiiile pentru el si sa mergi inainte, altfel risti sa intrii in depresii si nu te mai ridici.
Nu esti nici prima femeie care sufera si nu vei fii nici ultima, cand o relatie nu merge, trebuie sa intelegi ca este mai sanatos sa va despartiti ca fiecare sa-si gaseasca fericirea cu altcineva, ceea ce te sfatuiesc si pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Starea prin care treci este o stare de sevraj emotional. E greu de dus dar trebuie indurata, suportata.

Răspuns utilizator avertizat
| ReZiSTorr a răspuns:

Buna Iuliana! Desi sunt foarte mic fata de tine( am doar 17 ani ) pot spune ca am trecut prin asa ceva.Sunt baiat. Am vorbit cu o fata de la varsta de 12 ani.5 ani.Anul trecut m-a suparat foarte tare, ma mai supara ea din cand in cand si da, recunosc, am plans si eu din cauza ei, foarte mult, pentru ca am fost impreuna cu ea si dupa ne-am despartit si ma tinea asa, drept prost sa zic, pentru ca stia ca o iubesc.Din ianuarie nu mai vorbesc cu ea, iar din februarie am cunoscut o fata, cu care am o relatie de aproape 5 luni. Sfatul meu:Iesi afara, distreaza-te, o sa fie greu, dar macar incearca, ai sa cunosti lume noua, o sa fie bine! Nu merita sa suferi pentru el

| viperra a răspuns:

Heii...in primul rand,am trecut prin ceea ce ai trecut tu,faza e ca trebuie sa fii puternica, stiu, pare greu, dar daca plangi, ce rezolvi? acel baiat nu va veni inapoi daca il plangi.Ai 24 de ani, mai mult ca sigur ca esti foarte aproape de a-ti gasi sufletul pereche! O sa treaca durerea asta cu timpul, de obicei, cica dureaza 17 luni pana sa iti treaca.Asa eram si eu, credeam ca nu va trece niciodata durerea asta, dar acum ma simt aproape perfect, nu stiu ce m-a facut sa il uit.Probabil propria convingere ca nu vom mai fii impreuna sau pur si simplu... datorita ca am cunoscut pe altcineva! Asa va fi si la tine.Intr-o zi, vei cunoaste o persoana noua care va schimba durerea asta in ceva nemaipomenit!
Succes happy

| FanulMeu a răspuns:

Timpul rezolva totul, dar daca nu reusesti sa treci peste ai nevoie de ajutor, de obicei in situatile de genul ar trebui sa ajungi sa il urasti pentru o perioada si dupa acea sa nu iti mai pese, daca nu ai ajuns la stagiul de ura e destul de complicat, incearca sa gasesti timp liber si sa iti aduci aminte toate momentele placute, dupa care spuneti ca e pentru ultima data.

| HDReady a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu un baiat/fata care crezi ca te poate intelege, asculta muzica vesela, fa orice consideri tu ca te poate fericita. Pur si simplu nu te gandi acolo...

Răspuns utilizator avertizat