| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul inca si nu stiu ce se intampla. In urma cu 2 saptamani am incercat sa am primul contact sexual cu prietenul meu dar ne-am oprit foarte repede datorita durerii insuportabile, purta prezervativ desigur. Ciclul trebuia sa-mi vina intre 7 si 14 si nu pot sa-mi explic de ce nu mi-a venit inca. Credeti ca s-a intamplat ceva?

9 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa te ingrijorezi asa de tare, poate fi o simpla dereglare hormonalawinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Probabil o dereglare hormonală, dar cel mai bun răspuns ţi-l poate da medicul.

| undercovergirl a răspuns:

Buna,
Din ceea ce spui ar putea exista doua explicatii : 1. sa existe infectie in corp sau exista posibilitatea ca la ultimul contact sexual sa nu fi fost suficient de lubrifiata si contactul sa fi fost mai dur lasand mici iritatii.
Oricum ar fi, sfatul meu este sa mergi la medicul ginecolog. happy

| ShineMe a răspuns:

Poate ca este ori o dereglare hormonala ori o simpla intarziere. Te poti duce la doctorul ginecolog si ii explici lui asta.Ar fi cel mai bine.Mult succes

Răspuns utilizator avertizat
| scumpikkk a răspuns:

Shine are dreptate, dar cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog, el stie mai bine, si te scapi de toate indoielile, dar nu lasa de prea mult timp sa treaca tongue

| dora_7535 a răspuns:

Cel m-ai probabil dereglare hormonala
si eu am patit acelasi lucru. a intarziat aproximativ 2 saptamani dar acum totul este bine
avand in vedere ca a folosit prezervativ si nici nu a durat prea mult nu cred ca se putea intampla ceva:*

| frumoasa_2313 a răspuns:

E foarte bine ca ai inceput viata sexuala inainte sa-ti vina ciclul, ca sa nu pierzi timpul.sunt multi baieti frumosi la tine in oras?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate
esti
insarcinata
smug