| Ofataobisnuita1 a întrebat:

Nu pot nici cum sa o conving pe mami sa fie de acord cu iubitul meu! sad Si azi am discutat cu ea despre chestia asta si n-am nicio sansa. Il considera un vagabont,ca face doar prostii,ca nu e de cuvant,ca bea, fumeaza..etc. Dar nu e asa. Mi-e asa de greu sad Am hotarat cu iubitul sa fim pe ascuns[ca pana acuma] dar nu stiu pana cand o sa putem pe ascuns,mai ales ca stam pe aceeasi strada sad. Cum as putea sa o conving pe mami,macar un pic, sa-si schimbe pararea sad? Tin mult la iubitul meu dar pe ascuns,nu stiu cat va tine relatia sad!
Nici tati nu este de acord, dar el crede ca nu mai tin legatura cu el. Deci?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Deci,asculta-ti parintii.
Nu-ti vor raul si judeca mai bine decat tine,impresia lor nu e gresita.
El,dorind sa fie impreuna cu tine,ti se prezinta sub cel mai luminos aspect,iar cand iti mai si declara ca te iubeste si ca esti raza lui de soare si sensul vietii lui pe pamantul asta,te predai complet.
Maturi si seriosi,parintii vad ce piedica ar fi pentru viata ta viitoare,baiatul asta.
Te vezi alaturi de el,peste zece ani?
Tu, medic, de exemplu, si el, ce?
Gandeste-te putin.
Te rog.
Si ascult-o pe mama ta.
happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O relatie ascunsa este deja destinata esecului. Tu chiar asa parere proasta ai despre parintii tai, tu chiar crezi ca ei nu vor realiza ce face fetita lor draga si cuminte?

| CheLoo23 a răspuns:

E foarte dureros aceeasi poveste o traiesc si eu sad nu ai altceva decat sa fi cu el doar pe ascuns parinti tai daca nu sunt acum de acord nu vor fi nici mai tarziu singura ta speranta este sa rabzi si sa lasi timpul sa treaca pana cand vei fi majora adica pana vei face 18 ani dupa nu mai au ce sa-ti faca sau sati zica...mult noroc si aveti grija de voi happy

| Sardinaaa a răspuns:

Uffffff...pai, e cam nasol, arata-i ca nu e asa mamei tale, spune-i ca il iubesti si ca nu e nimic rau cu el, ca nu bea, ca nu fumeaza, spune-i ca se poarta frumos cu tine si ca te iubeste, iar daca vreodata te va face sa suferi, vei trece peste asta pentru ca in viata exista si asemenea lucruri! BAFTA!

| ILoveYou26 a răspuns:

Parintii intotdeauna vor binele copiilor.Iar daca parintii tai au apucat sa-si faca o parere despre el, cam greu ii poti comvinge ca nu e asa cum cred ei.
Nu ai ce sa faci..Decat sa stati pe ascuns. Poate acum nu-ti dai seama de vorbele parintilor, pentru ca ti la el, si vezi ca se poarta frumos cu tine.Dar poate si ei au dreptate.