| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot sa cred ca pun o astfel de intrebare.E ceva normal sa am vise perverse, sa ma gandesc mereu la lucruri perverse si sa am o dorinta sa o fac? Am iubit. dar nu suntem de mult timp impreuna.Lui i-ar placea sa o faca, dar mi-e frica, nu's pregatita, dar corpul meu zice altceva
Am 17 ani, sunt virgina. nu am facut nimic, niciodata, cu cineva.Nu m-a atins nimeni in zona intima, si nici eu nu am facut nimic niciodata, nici macar nu m-am masturbat, chestia cu masturbatul o vad penibila.Nici macar nu stiu cum e orgasmul.

Răspuns Câştigător
| darriya a răspuns:

Buna,eu zic sa mai astepti tu ai zis sunteti de 1 luna impreuna, asteapta si tu pana vei face 18 ani daca chiar iti doresti asta,ca virgina nu o sa mori,de ce sa te grabesti,crezi ce te vei mai "intalni "cu virginitatea? ai facut-o la revedere,iti vei mai dori sa mai fii cum erai pura, inocenta si cu demnitatea, altfel s-ar putea sa schimbi baietii, azi cu unul maine cu altul(zic asta pentru nu stii ce e in mintea iubitului tau si poate te vrea doar pentru sex si vrei nu vrei treci la urmatorul(daca o fata a avut mai multe relatii nu inseamna ca e tarfa, poate ca n-au mers)

29 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Masturbeaza-teee

| AtateaConditii a răspuns:

Ti se pare penibila pentru ca ai auzit de la altii ca este asa. Fetele finute au de obicei ideea asta ca nu au voie sa se masturbeze pentru ca e ceva rusinos si scarbos. Dar mai bine te masturbezi decat sa ti-o tragi cu 34 de inși si sa vi la mama ta cu burta la gura. Normal ca ai vise perverse daca nici nu ai avut orgasm, nu mai fi egoista cu corpul tau si satisface-l.

| Ramona852 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Daca mai spune careva ca's crescuta in puf si ca's finuta. no pe bune, daca nu am avut nici un orgasm pana acum si nu am facut-o nu inseamna ca's vreo maicuta, sau vreo copila care i se da tot din partea parintilor.Eu nici macar nu am parinti normali -,-, dar sa-mi mai dea ei tot ce cer. tot ceea ce gandesc e de la mine, nu ca's invatata de parinti, ca de aia nu mai pot ei daca mi-o trag. Ei abia asteapta sa plec din casa sa ma duc dracu :@

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde si ce consideri pervers. Masturbarea ti se pare penibila pentru ca asa ai fost invatata de catre societate, eu nu o practic dar nici nu judec pe nimeni. O multime de activitati legate de sex sunt considerate penibile, perverse si mai stiu eu cum. Si aici pe TPU au fost intrebari care au atras un val de insulte.
Eu am mers pe idea ca tot ce ii place partenerei si imi place si mie este absolut normal. Nu m-am bagat in lucruri despre care am idea ca pot produce durere sau pot crea probleme medicale sau pur si simplu nu ma atrag. Si nu am povestit nimic in afara, totul a ramas strict intre ea si mine.
Eu nu am avut vise erotice dar nu mi se pare de loc anormal.
De hotarat ce sa faci, tu esti singura in masura. La 17 ani nu este nici prea devreme nici prea tarziu. De fapt tu intrebi daca e normal ce povestesti si as raspunde: "da, e normal". Am o banuiala ca atunci cand iti vei incepe viata sexuala ai sa fii o iubita extraordinara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" chestia cu masturbatul o vad penibila" tocmai de aia ca esti incuiata la minte, corpul ta vrea dar tu nu dai nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Spune-i si tu mai frumos ca nu doare, pare sa fie o fata delicate, crescuta in puf.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum ai zis si tu, are idei date de societate si de restul nu e destul de matura sa gandeasca pentru ea. daca am sta sa numaram, mai mult 80%din oamenii de pe glob se masturbeaza cel putin o data pe luna, dar asa suntem toti, facem pe nevinovatii.

| Ramona852 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crescuta in puf? n-o pe bune? nu's crescuta in puf. doar ca nu's ca toate tarfele din zilele de azi sa ma duc la primul baiat pe care-l vad -,-

| HueyFreeman a răspuns (pentru Ramona852):

Eu zic sa incepi sa-ti aduni pisici. Una azi, una mai tarziu si tot asa. Pana la 40 de ani ai sa strangi destule. Tu crezi ca esti altfel, ghici ce, nu esti altfel.

| Ramona852 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Deci tu zici ca daca nu mi-o trag cu oricine o sa raman singura.Sa te anunt, am iubit, deci tu spui sa mi-o trag cu el din prima luna.Radeti si le aratati cu degetul pe tarfele care se *** cu toti. iar eu daca sunt virgina la 17 ani gata mor singura cu pisici. Get a life ***!

| anonim_4396 explică (pentru Ramona852):

OK, m-ai convins. Nu am spus-o cu rautate, parerea mea despre tine din ce si cum ai scris (ma refer numai la textul intrebarii) a fost ca ai o sensibilitate si o educatie mult peste medie si acestea doua de regula le gasesti la cineva crescut cu foarte mare atentie. Intrebarea ta a fost formulata corect iar cuvintele alese discrete si cu o oarecare eleganta. Stiu ca o sa imi sara fetele in cap, dar sunt foarte putine care la 17 ani nu s-au jucat intr-un fel sau altul cu partile intime.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Ramona852):

A fost un raspuns pe masura intrebarii.

Răspuns utilizator avertizat
| ShadoWCrist a răspuns:

Ok...Eu zic s-o faci cu partenerul tau, odata.Chestia cu masturbarea este o mare penibilitate.

| Ramona852 a răspuns (pentru ShadoWCrist):

Pe bune? Suntem de o luna impreuna -,-

| DoarSteff a răspuns:

Eu evident sunt aici doar pentru comentarii laughing. Pentru ca intrebarea-i penibila laughing. Tu ar trebui sa simti cand ti-a venit "randul". O simti in corp chestia asta...
P.S. - Fara chestii ca masturbare. (E de prost gust mai ales la fete)

| Ramona852 a răspuns (pentru DoarSteff):

Ma bucur ca te amuza intrebarea mea.Era mai bine sa fi intrebat ceva gen "am 12 ani si mi-am bagat un pix in vagin.Am ramas insarcinata cu pasta?" o.O

| Ramona852 a răspuns (pentru darriya):

Multumesc doamne pentru un raspuns normal! numai tampiti pe site-ul asta care-mi spune sa ma masturbez sau sa adun pisici daca nu mi-o trag

| anonim_4396 explică (pentru Ramona852):

"Multumesc doamne pentru un raspuns normal! numai tampiti pe site-ul asta care-mi spune sa ma masturbez" imagineazati o chestie. cand va fi "pisi" peste tine si dupa 5 minte termina, daca iei unu de varsta ta, si nu ajungi la orgasm ( nu prea ai cum sa ajungi asa de repede la orgasm, ca femeie) dupa ce zici, aaa, pai baietii sunt prosti in pat. Macar de ai stii unde sa te atinga, unde sunt pungete erogene (numai stiu daca asa se cheama laughing ), dar tu nu stii o iota despre tine ce pretenii ai la ala? nu am zis acum sa faci ca un caine sa pui fundu jos si sa tragi din maini. Sunt unele care au ani de cand fac sex si hanar nu au ce e ala orgasm, daca nu te stii pe tine ce pretentii ai la altul.

| DoarSteff a răspuns (pentru Ramona852):

Da esti prea sensibila si... esti proasta si... imi pare rau dar asta e adevarul, iarta-ma.
1.Nu te supara dar e amuzanta pur si simplu si penibila pe deasupra.
2.N-ar fi fost diferit pentru ca tot ca pe o inculta te-as fi vazut.
3.Eu am incercat sa te ajut (dupa ce am terminat cu rasul) dar tu m-ai luat la misto si nah, nu-i frumos dar m-ai pornit laughing. Oricum bafta... domnisoara intepata ce esti. :X tongue

| Ramona852 a răspuns (pentru DoarSteff):

Nu ne-am nascut invatati. Omul si la batranete are de invatat ^_^ daca tu le stii pe toate, felicitari puppy dog eyes. Promit data viitoare c-o sa pun intrebari pe masura inteligentei tale

| Ramona852 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ar fi dragut sa ma invete iubitul? puppy dog eyes Adica stiam ca unii baieti prefera fetele inocente, iar pe parcurs sa fie si ele invatate de ei, si sa faca asa cum le place lor. smug

| Ramona852 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze de acea chestie cu tampiti. -,- blushing

| DoarSteff a răspuns (pentru Ramona852):

Pentru ca acum sunt mai calm si pentru ca nu am nimic cu tine ^.^ uite te rog eu frumos sa ma ierti si sa stii ca mie chiar imi pare rau. Mai bine? happy

| anonim_4396 explică (pentru Ramona852):

"Scuze de acea chestie cu tampiti", nu m-am simtit ca sa ma supere laughing. am pus ce ai scris ca sa stii la ce pa refer

| anonim_4396 explică (pentru DoarSteff):

Meh. ok. Pe TPU sunt numai intrebari prostesti laughing dar nu vad marea prostie in intrebarea mea.Chiar am scris si la inceput ca nu-mi vine sa cred ca o pun. Si asa, n-o sa fac acum ceea ce-mi spune lumea aici. voiam cateva pareri.

| DoarSteff a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru mine e destul, inseamna ca m-ai iertat smug laughing. Da ai dreptate, numai intrebari prostesti mai ales in categoria D&S. Oricum o vad penibila "deoarece pentru ca fiindca si din cauza ca" laughing atunci cand corpul tau ti-o cere, nu te lasa pana nu ii indeplinesti dorinta, si mie chiar mi se pare penibila (poate pentru ca eu stiam raspunsul sau... nu stiu) dar oricum sfatul meu e s-o faci, sa ii indeplinesti dorinta asta (corpului tau) si imi cer scuze inca o data ca te-am facut proasta happy.

| darriya a răspuns (pentru Ramona852):

Buna,eu zic sa mai astepti tu ai zis sunteti de 1 luna impreuna, asteapta si tu pana vei face 18 ani daca chiar iti doresti asta,ca virgina nu o sa mori,de ce sa te grabesti,crezi ce te vei mai "intalni "cu virginitatea? ai facut-o la revedere,iti vei mai dori sa mai fii cum erai pura, inocenta si cu demnitatea, altfel s-ar putea sa schimbi baietii, azi cu unul maine cu altul(zic asta pentru nu stii ce e in mintea iubitului tau si poate te vrea doar pentru sex si vrei nu vrei treci la urmatorul(daca o fata a avut mai multe relatii nu inseamna ca e tarfa, poate ca n-au mers)

| Cristi_Stefan_1989 a răspuns:

Nu c-as fi fata dar daca corpul tau iti zice sa o faci iar constiinta (presupun ca de asta este vorba) iti zice sa nu atunci e cam dificil. Eu de obicei imi ascult constiinta cand e de altceva. nu de lucruri gen asta. Daca ai si vise... E cam complicat daca ma intrebi pe mine. Oricum eu iti zic totusi sa o faci sa iti satisfaci (daca e cazul) dorinta asta care se pare ca arde in tine (mai ales in corpul tau). Bafta fata laughing. FUNDA?

| 99983940345844957398 a răspuns:

Hei... nu fi trista - fiecare cu sentimentele lui! 17 ani inca un an poti astepta >? pana cand ai sa ai 18?