| Adiinnaa a întrebat:

Nu prea stiu cum sa incep!laughing Sunt din Cluj si sunt in clasa 10.AM in clasa mea un baiat care este si vecinul meu,exact care de langa mine, este in aceeasi zodie ca mine, eu am o sora de 12 ani iar el la fel o sora de 12 ani laughing avem si acelasi caine,etc etc rolling on the floor.Noi doi, nu prea vorbim, decat ceau si..cam atatstraight face Habar nu am de ce,dar eu sunt foarte timida si daca el nu se baga in seama,eu nici atat! Pe el se vede ca este mai tupeist, are prieteni foarte multi si chiuleste mereu, in schimb eu sunt exact opusul lui.Adica am mai putini prieteni, sunt timida si nu prea vorbesc tu toti, nu lipsesc niciodata de la scoala si ma comport cat se poate de..decent sa zic asabig grin.Eu am inceput sa il plac, nu stiu cum dar stiu ca il plac.Comportamentul lui ma enerveaza cateodata,imi vine sa il bat laughing Adica face doar tampenii in ore si chestii de genul asta.El e foaaaarte frumos si are foarte multi bani,dar credeti-ma ca preferam sa fie mai putin frumos, sa nu aiba atatia bani, dar sa fie mai civilizat..si mai altfel.Ma rog, nu il pot schimba nu as avea cum.Deci el e genul de baiati popular, frumos si de cartier si eu fetita simpatica, tocilara si timida.laughing Urat.Ieri mi-a cerut numarul de telefon ca sa ne vedem azi sa ii dau ceva pentru scoala..Acum astept sa sunebig grinSi am emotii laughing Intrebarea e: credeti ca ma place? Si daca m-ar place, ar fi ..ciudat.Dupa cum am spus, avem multe in comun dar suntem foarte diferiti.

2 răspunsuri:
| Foreveraloone a răspuns:

Pai e perfect daca aveti multe in comun.Inseamna ca aveti ce discuta.Incearca sa scapi de emotii pana sa te intalnesti cu el.Dai ce vrea pentru scoala apoi porneste o discutie despre ce aveti in comun(de exemplu de cat timp are cainele sau alte nimicuri pe care le aveti in comun) si continuati sa vorbiti. Spune-i ca iti face placere compania lui si ca iti place sa discuti cu el. Dupa ce ai facut asta(daca e tupeist cum l-ai descris tu) el va avea initiativa, iar tu va trebui doar sa astepti...

| Sandu_Gabriel_1981 a răspuns:

Draga mea, A avea ceva in comun nu se refera la aceeasi rasa de caine ori aceeasi varsta a surorilor etc, asta presupune gursturile, idealurile, hobyurile si altele, cat despre situatia asta e tipica hollywoodiana.Te sfatuiesc sa nu pui sentiment ci doar o distractie asa.Lasa timpul sa decida schimbarea lui(colegului...)