| EVA_7591 a întrebat:

Nu stiu ce e cu mine azi vreau ceva de la iubitul meu(sa fiu cu el) maine numai vreaustraight facesunt atat de nehotaratasad. cand plang cand sunt fericita.straight faceDe ex: am luat decizia sa numai fiu cu el --plang apoi iar ma razgandesc vreau sa fiu ca sufar. si cand sunt cu el parca iar nu ma simt bine.Adevarul e ca si el ma cauta mereu si nu ma lasa in pace, si-mi aminteste de clipele frumoase, sa ma intorc la el.si parca imi rascoleste inima. Oare cum as putea fi mai hotarata? Ceva sfaturi.Si va rog nu fiti rautaciosi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca relatia nu s-a racit si inca il placi nu vad de ce sa renunti la el.In schimb amintiri iti poti face si cu altii (poate chiar mai frumoase). Chestia este ca te obisnuiesti cu o persoana sa fi impreuna si cu timpul te atasezi asa ca o eventuala despartire devine mai grea.Si mie mi se intampla sa mai uit sau sa nu ii simt cateodata nevoia iubitei dar asta se intampla foarte rar si in combinatie cu stresul, oboseala etc.(nu da prea multa atentie ce zic fiindca relatiile si oamenii difera)
Daca vrei sa renunti nu o mai amana, o faci in detrimetul tau si al lui.Nu sunt rautacios in a-ti spune ca fetele de regula nu prea stiu ce vor si mereu stau sub semnul intrebarii(ce sa fac? daca va zice ca? etc.)Dragoste adevarata intre tine si el nu cred ca este fiindca daca ar fi fost nu ar mai fi aparut aceasta idee a despartirii. Dragostea este un lucru complicat care devine simplu datorita simtamintelor fiecaruia.Inchei cu urmatorul citat
"Cauta iubirea cu inima, nu cu mintea"
PS: Fii hotarata si incearca in caz ca te vei desparti ca data viitoare sa cauti o relatie sigura, te va ajuta foarte mult.Succes!

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Luati o pauza. Nu va despartiti ci luati o pauza pentru cateva zile ca sa vezi cum e fara el si ce sentimente iti provoaca aceasta "pauza". Daca o sa-i duci lipsa si nu o sa rezisti fara el, inseamna ca ti la el, iar daca dupa prima zi o sa-ti treaca si nu o sa-i duci dorul inseamna ca ar fi bine sa pui capat relatiei,

| Anca a răspuns:

Cunosc ...si eu am trecut prin asa ceva.
Nu e deloc usor. Poarta numele de, dependenta.
E atunci cand nu esti fericita cu o persoana, dar fara acea persoana iti e si mai rau.

Dependenta se vindeca greu si de cele mai multe ori la psiholog...

Ce poti sa faci : Sa te convingi pe tine insati ca el nu te merita ( daca chiar asa e ) si sa rupi legatura cu el pana reusesti sa-l uiti.
O sa fie greu, crede-ma.
Cand ajungi in stadiul asta, vezi acea persoana indispensabila tie, chiar criminal de ar fi.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Exact asa am patit si eu!
am is ca poate timpul rezolva totul!
am incercat sa -l inteleg sa stau mai mult cu el!
okey dar noi tot ne certam crying si am ajuns sa ne despartim pentru ca el s-a racit de mine si cred ca si-a gasit pe alta daca nu mai raspunde pe mess, tel sau nu ma baga in seama... e preocupat cu altceva straight face!
Daca el tine la tine si te place eu zic sa nu-l pierzi ca vei regreta... dar ai mare grija eu am crezut ca acest baiat e unul diferit de ceilalti si va avea grija de mine.ba chiar mi-a promis ca nu ma va insela si o sa tina la mine mereu si ete ca nu a fost asa ...am avut cea mai mare incredere in el si asta ma face sa nu mai am incredere in baieti si imi pare rau sad!
Eu zic sa petreci mai mult timp cu el...sal intelegi si sa va distrati so o sa vezi ca iti schimbi parerea ca apoi o saty para rau ca l-ai pierdut! sad
Pa si ai grija de tine!

| DeeDee a răspuns:

Fa-ti o lista de pro si contra, appi trage linie si vezi cine castiga. Nu cred ca mai esti fericita cu el, poate doar te temi de singuratate. Dar e mai bine sa te rupi acum de el, sa suferi si sa te vindeci decat sa astepti nehotarata.

| Gabriel_3333 a răspuns:

Daca relatia nu s-a racit si inca il placi nu vad de ce sa renunti la el.In schimb amintiri iti poti face si cu altii (poate chiar mai frumoase).Chestia este ca te obisnuiesti cu o persoana sa fi impreuna si cu timpul te atasezi asa ca o eventuala despartire devine mai grea.Si mie mi se intampla sa mai uit sau sa nu ii simt cateodata nevoia iubitei dar asta se intampla foarte rar si in combinatie cu stresul,oboseala etc.(nu da prea multa atentie ce zic fiindca relatiile si oamenii difera)
Daca vrei sa renunti nu o mai amana, o faci in detrimetul tau si al lui.Nu sunt rautacios in a-ti spune ca fetele de regula nu prea stiu ce vor si mereu stau sub semnul intrebarii(ce sa fac? daca va zice ca? etc.)Dragoste adevarata intre tine si el nu cred ca este fiindca daca ar fi fost nu ar mai fi aparut aceasta idee a despartirii.Dragostea este un lucru complicat care devine simplu datorita simtamintelor fiecaruia.Inchei cu urmatorul citat
"Cauta iubirea cu inima , nu cu mintea"
PS: Fii hotarata si incearca in caz ca te vei desparti ca data viitoare sa cauti o relatie sigura, te va ajuta foarte mult.Succes !

| ElevatorStricat a răspuns:

Daca relatia nu s-a racit si inca il placi nu vad de ce sa renunti la el.In schimb amintiri iti poti face si cu altii (poate chiar mai frumoase). Chestia este ca te obisnuiesti cu o persoana sa fi impreuna si cu timpul te atasezi asa ca o eventuala despartire devine mai grea.Si mie mi se intampla sa mai uit sau sa nu ii simt cateodata nevoia iubitei dar asta se intampla foarte rar si in combinatie cu stresul, oboseala etc.(nu da prea multa atentie ce zic fiindca relatiile si oamenii difera)

Daca vrei sa renunti nu o mai amana, o faci in detrimetul tau si al lui.Nu sunt rautacios in a-ti spune ca fetele de regula nu prea stiu ce vor si mereu stau sub semnul intrebarii(ce sa fac? daca va zice ca? etc.)Dragoste adevarata intre tine si el nu cred ca este fiindca daca ar fi fost nu ar mai fi aparut aceasta idee a despartirii. Dragostea este un lucru complicat care devine simplu datorita simtamintelor fiecaruia.Inchei cu urmatorul citat

"Cauta iubirea cu inima, nu cu mintea"

PS: Fii hotarata si incearca in caz ca te vei desparti ca data viitoare sa cauti o relatie sigura, te va ajuta foarte mult.Succes!

| alexandrion_6068 a răspuns:

Trec rintro situatie asemanatoare ca a ta insa intrebarea care trebuie sa tio pui ca sa fi sigura daca sa ramai cu el sau nu este il mai iubesti? mai simti ceva pentru el sau stai cu el doar pentru ca insista el si tie mila sau din teama de a fi singura daca il iubesti ramai cu el si poate te va ajuta sa trecci peste dar daca nu zic sa nu mai incerci va veti complica viata amandoi la fel cum am facut si eu insa incearca sa ii explici asta nu il lassa cu buza umflata