| geox_7526 a întrebat:

Nu stiu cum sa zic! Deci m-am indragostit de un baiat care e nou in scoala si e baiatul profesorei mele, el glumeste cu toate fetele, ma i-a in brate, ma pupa pe obraz si imi zice mereu:"sti ce mult te iubesc". Acum problema mai mare e ca s-a indragostit si prietena mea de el si nu stiu ce sa fac! De Dragobete a fost o festivitate in scoala si el m-a invitat la dans atunci era prietena mea langa mine si eu i-am zis ca nu pot dansa(am spus asta ca sa nu se supere prietena mea)Ce sa fac nici eu nu stiu ce e bine si ce e rau, si nici nu stiu daca el ma iubeste cu adevarat sau este doar o joaca!

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu consider ca este doar o joaca, dar acest aspect ramane la aprecierea ta. Prietena ta stie ca il placi? Daca nu, atunci ar fi bine sa afle. Discutati acest subiect si hotarati impreuna ce este bine si ce nu. Daca prietena ta considera ca ar fi bine ca tu sa fi cu el, atunci vorbeste cu el si vezi ce poti rezolva. happy

| Castiel a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta si spune-i ca tu chiar il iubestii si chiar vrei sa fii cu el si roag-o frumos sa ti-l dea tie (eu sunt baiat si am facut la fel doar ca "ea" este un "el" in cazul meu, el fiind amic de 7 ani,a acceptat normal ca nu-i bulangiu dar dupa cum se stie fetele sunt mai rele ca baietii) daca nu accepta,atunci trebuie sa te imbraci mai sexy (nici prea sexy ca te crede curva) sa ii atragi atentia normal asta creste sansele sa te placa dar in acelasi timp sa vrea doar sa fie cu tine pentru corp si te va rani in viitor! Daca a reusit faza cu imbracatul sexy stai cu el (tu il cunost,daca este sentimentalist sansele sa te faca sa suferi sunt mici daca este porc/smecher de felul lui chestii din astea de nesimtit,atuci sansele sa te faca sa suferi sunt ff ridicate) Sa zicem ca este sentimentalist, totul va fi mai usor tu doar fa-l sa se indragosteasca de tine (sper ca nul veii ranii pe viitor daca iti reuseste) nu fii disperata de el mai ales!(asta daca este sentimentalist) daca este porc, nu iti dau nici un sfat!laughing despre partea asta!

| katy a răspuns:

Stii tu.castiga ala care bate fierul cat e cald, asa ca daca te place si tu pe el fi-ti impreuna.prietenei o sa-i treaca supararea

| deyu1998 a răspuns:

Si eu trec prin aceeasi situatie si iti dau un sfat. Eu am procedat asa : Am vorbit cu prietena mea si i-am zis ca eu nu vreau sa ma cert de la baietii si sa imi stric prietena cu ea. Asadar chiar daca il placem aman2 sa ne simtim bine, sa nu ne suparam si sa nu ne certam. Savorbim una cu alta despre el despre toate sa va dati sfaturi intre voi in legatura cu el. Si chiar daca el te alege pe tine ea sa tina fruntea sus vor fii si alti baietii si chiar daca el o va alege pe preitena ta tu vei proceda la fel kiss
Mare grija sa nu iti strici prietenia din cauza unui baiat big hug

Succes! Fundita?; x

| Mocşiiiii a răspuns:

Eu cred ca adevarata ta problema este sa nu se supere prietena ta pe tine... si daca asta e trebuie sa discuti cu ea foarte deschis si sa ii explici ca tie iti place de acel baiat si ca daca ai o sansa nu ai vrea sa o pierzi, dar asta nu inseamna ca vrei sa ii faci ei in ciuda. In privinta lui eu cred ca ar trebui sa ii spui si lui ca il placi si sa ii vezi reactia, sa il intnrebi daca el te place si apoi poate chiar veti fi impreuna. Succes! Si nu iti fac griji in privinta prietenei tale, daca intr-adevar este prietena ta va intelege si va renunta la el. kiss

| geox_7526 explică:

cryingcryingnu stiu va rog dati-mi sfaturi! plz sunteti tot ce am!

| Raluuuu a răspuns:

Cunosc si eu baiati dinastia, eu cred ca e doar o joaca, nu-l intreba direct daca te place sau nu asta l`ar putea deranja...lasa totul sa mearga de la sine...ca sa fii mai smechera joaca`i jocul cand el te intreaba : stii ca te iubesc tu ai putea sa-i zici: Chiar? uitate in ochii lui si o sa-ti dai seamawinkingbaftaa>big grin