| anabelisa a întrebat:

O intrebare adresata tuturor. Credeti in dragoste la prima vedere?

Răspuns Câştigător
| Elvena a răspuns:

Nu.
Dragostea la prima vedere nu e nimic mai mult decat atractie fizica. Nu poti sa te indragostesti de o persoana la prima vedere, caci nu stii nimic despre caracterul ei/lui, modul ei/lui de a gandi, nimic despre calitatile care adaugate la atractia fizica ar rezulta dragoste.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Personal, nu.
Pa, pa.

| madyddd a răspuns:

thinking Ei bine, economiseşti ceva timp.

| DeeaMarry a răspuns:

Da, cred! Doar un om care a trecut printr-o astfel de experienta o sa spuna asta. Eu insami credeam ca e o prostie inainte sa mi se intample. A fost pur si simplu minunat!
Pur si simplu nu ne puteam lua ochii unul de la celalalt, eram complet fermecati, ca si cum ne cunosteam deja, ca si cum stiam ca celalalt va juca un rol important in viata noastra. O sa contrazic acum raspunsul castigator: a fost atractie fizica, dar mai mult a fost o atractie spirituala, imposibil de inteles daca nu o traiesti pe propria-ti piele.
Ne-am cunoscut treptat si ne-am dat seama ca el are tot ce mi-as putea dori de la un baiat, si viceversa.
Zilele acestea implinim un an de cand suntem impreuna si pot sa spun ca ne iubim tot mai mult, cu fiecare zi ce trece happy.

| Alyra a răspuns:

Oarecum.
Adică... la prima vedere trebuia să-ţi placă...nu poţi fi chiar îndrăgostit/ă dacă nu ştii mai multe despre persoana aia. Dar dacă nu îţi place la început, sunt şanse mici să fi mai încolo. big grin
Noapte bună!

| ßia a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai inselatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am crezut pana n-am patit!

| RetardedRacoons a răspuns:

Cred in erectie la prima vedere, e cam cea mai sincera dovada de atractie si afectiune pe care i-o poti oferi unei femei pentru ca vine din inima.

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Da,mi se intampla de multe ori dar realizez greu ca sunt indragostita, cam dupa o zi 2

| KเĐu540 a răspuns:

Cu siguranta da.

| gabrieljustme a răspuns:

Cred ca depinde de persoana. Mai ales la baietii care gandesc mai mult cu...

| Andreea468 a răspuns:

Cred ca este vorba de atractie, nu de dragoste. La prima vedere persoana repectiva te poate atrage prin fizic, insa ca sa te indragostesti trebuie sa vezi si dincolo de fizic. Parerea mea happy