| Erinaaa a întrebat:

O intrebare pentru fete : De ce va culcati la varste atat de fragede? De ce la 15 ani majoritatea nu mai sunteti virgine? Va place sa fiti schimbate de n baieti?(rare cazuri in care si raman impreuna), iar acum o intrebare pentru baieti : Daca tot spuneti ca le iubiti de ce nu le asteptati 1 an chiar 2 sau pana dupa ce va casatoriti? Poate am eu conceptii mai ciudate dar asta nu inteleg, si eu am vorbit cu destui baieti si sunt virgina si imediat fac 18 si o sa fiu pana gasesc pe cineva potrivit.

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu voi raspunde la ambele intrebari, pai nu toate fetele la 15 ani fac sex si alea care fac asa ceva provin din famili sarace, lipsite de educatie, de educatia sexuala, nu doar fetele sunt de vina si saracia din tara asta, societatea, mediul etc desigur si baieti ca doar nu le violeaza ele pe strada nu? pai baieti care fac sex cu ete de 15 ani ce sunt? e bine sa fim neutri nu sa aparam vreun sex, suntem oamenii cu toti avem defecte,cu toti suntem buni si rai dar avem personalitati diferite, iar cu intrebarea a doua cu nunta si apoi sex, chestia asta reflecta o frica interioara de fapt,frica ca daca ma casatoresc cu el nu ma lasa,cautarea de o garantie, in viata nu exista garanti decat MOARTEA atat, un act nu face un om sa stea cu alt om, dragostea a aparut ca evolutia avea nevoie de ea, dragostea are un scop ca cei doi sa faca un copil si sal creasca atat, iubirea are o durata limitata, cei care stau impreuna o viata sunt sub 5% din cupluri, sexul e o nevoie umana nu inteleg de ce trebuie sa presupuna o nunta, sentimente,relatie un simplu act sexual,suntem oamenii cu nevoi sexuale,ceea ce afirmi acolo nu e nimic uman si doar fantezi atat,barbatul e programat genetic sa faca sex asta e scopul, de ce vrem sex? pentru ca suntem barbati iar daca nu exista atractia sexuala nu am sta cu voi simplu, tot ce facem, facem pentru sex asta e scopul pana la urma, ca iubirea apare mai tarziu e altceva, nu inseamna ca nu iubim cu adevarat dar in ziua de azi nu prea exista fete sincere doar ipocrite atat

| mihai69 a răspuns:

Măi, eu am vrut să aștept. Dar ghici ce? S-a măritat cu altu'!

| Oana92 a răspuns:

Uite unde era sfanta! Oamenii care arunca cu pietre cu atata indarjire in cei din jur o fac in general pentru ca si-ar dori si ei sa fie ca cei din jur.

Pacat ca "educatia" nu favorizeaza exprimarea nevoilor reale, ci le mascheaza sub o serie de reguli si conduite morale care conduc la nefericire si frustrare.

Vrei sa te casatoresti virgina? Foarte bine, e treaba ta! Dar prin remarcile facute nu scoti la iveala decat o gramada de frustrari. Toti cei care nu sunt ca tine sunt gresiti, nu? Ei bine, gresesti! Fiecare e liber sa isi traiasca viata cum vrea!

| Dariusuu a răspuns:

In ziua de azi fetele isi pierd virginitatea pentru că asta-i moda. Dacă la 16 ani rămâi virgină eşti fraiera fraierelor, asta-i societatea asta proasta şi ipocrită care susţine sexul de la vârste fragede dar riscurile nu le spune nimeni.
Fetele care îşi încep viaţa sexuală mai repede de 18 ani e clar că n-au nimic în cap dar nici iubiţii lor scăpaţi hormonal de sub control.
Vreau să cred că mai există fete care îşi apreciază corpul mai mult decât partenerul la vârste atât de fragede şi mai sunt şi băieţii care se pot abţine pentru sănătatea fetei mai ales.

Ştiai că o fată care îşi începe viaţa sexuală mai repede de 18 ani poate face cancer de col uterin de 2 ori mai repede?

Unde nu-i cap vai de picioare aşa ca să nu ne mai mirăm atât.

| h3r a răspuns (pentru Dariusuu):

Hello there happy

| Dariusuu a răspuns (pentru h3r):

Hello

| Idkidk a răspuns:

Am 17 ani, şi sunt virgină.winking Bine, dar când găsesc băiatul potrivit poate voi face şi pasul ăsta. Nu poţi face cu oricine aşa ceva.winking

Acum depinde de personalitate, dacă eşti o fetiţă de 14 ani care mergi în club sau o fată cuminte de 17-18 ani care aşteaptă băiatul potrivit.

O prietenă de familie are 16 ani şi are copil...

FIecare cu personalitatea lui, dar eu o consider potrivit asta, pe la 17-18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I am seventeen and still virgin.

Și câtedată mă gândesc că asta voi răspunde și la 20 de ani laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne ajută!

| MeForeverAlone a răspuns:

Bună întrebare, Erina. De ce oare fetele din ziua de azi sunt așa? Se dau mare că numai sunt virgine. E asta ceva cu care să te lauzi? Dacă ești curvă, te lauzi cu asta?
10 puncte de la mine pentru întrebare, Erina.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Buna. Îmi permit să nu răspund la nici o întrebare, pentru că eu consider că întrebările tale ascund alte frustrări. Eu cred că ai fost părăsita de un băiat care la scurt timp s-a "combinat" cu o fată mult mai mică ca tine (din percepția ta), care s-a aruncat în vâltoarea vieții, prematur, iar acum nu numai că nu s-a retras, chiar se bucură de viață. Eu cred ca tu ești supărata că fostul tău nu te-a așteptat și te-a părăsit doar pentru ca o alta fată era dornică să-i ofere ceea ce tu ai fi oferit dacă ar fi demonstrat că merită.
Dacă am treptate, citește mai departe.
Dacă sunt chiar departe de adevăr, îmi cer scuze.
Dacă citești mai departe:
Știu prin ce treci, dar stai liniștita. Vei găsi și băiatul care va fi dispus să te aștepte chiar și pană în ziua nunți, dacă asta iți dorești. Aici este vorba despre doua persoane care au sau nu, idei, concepții comune. Pană la urmă asta este de fapt o relație, cunoaștere!
În altă ordine de idei, sexul în cuplu este tot cunoaștere. Există posibilitatea ca un băiat să te aștepte pana în noaptea nunții și în noaptea nunții constatați că nu sunteți compatibili sexual. Si trec ani și asta nu se schimba. Si poate vine și un copil și asta nu se schimbă. Ce e mai rău: să stai o viață lângă un om care nu se mulțumește pe un plan atât de important (sau divorț) sau alternativa ca în perioada relației (cunoașteri) să explorați și sexualitatea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionescu_Marius_1980):

Uat dă fac, omule? Ce debitezi tu acolo? Ești băiat mare totuși,

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am deranjat cu ceva?

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns (pentru anonim_4396):

21 de ani și încă virgin...
Acum am înțeles cu ce te-am deranjat
Cine sun eu sa spun ca sexul înseamnă cunoaștere
Nu e ca si cum eu stiu despre ce vorbesc pentru ca fac asta regulat si tu nu pentru ca nu ai facut-o nici o data
Îmi aduci aminte de un banc:
"Sti care e diferența intre masturbare si sex?
Când o sa faci sex o sa ști care e diferența!"

Răspuns utilizator avertizat
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Eu am 16 ani si nu m-am culcat cu niciunul. Chestia e ca sunt fete care prefere sa o faca cu cel potrivit(cum sunt eu), iar altele care cedeaza.

| JustStitch a răspuns (pentru Dobrin_Maria_1999):

Ai perfectă dreptate, un raspuns excelentwinking

| Axde a răspuns:

Care e treaba ta? Fiecare este liber de a face ce vrea si cand vrea pana la urma.

| Zorok a răspuns:

Hmmmm eu am facut sex (protejat) la 14 ani prima data, sa va povestesc:
Eram intr-o excursie la poiana Brasov cu clasa, acolo erau si 4-5 fete din clasa a IX-a (eu eram a VIII-a atunci), am stat in camera cu o fata dintr-a 9-a pentru ca nu mai erau camere, aceasta arta bineeee, am vorbit 30 de minute in continu dupa care ne-am pus intrebari personale cum ar fi primul sarut, etc.
M-a intrebat de primul contact sexual iar eu i-am spus adevarul:sunt virgin, in seara aia intentionam sa facem sex dar nu aveam prezervativ la noi, ne-am sarutat si ne-am atins cam 1 ora dupa care ne-am culcat.
A II-a zi(am stat 3 zile) am fost la mall unde am luat niste prezervative (hotarasem sa facem sex in seara aia), toata lumea credea ca suntem impreuna (eram intr-un fel) ne tineam de mana pe strada ba chiar ne si sarutam in autobus, a venit seara si aveam emotii, a intrat in camera a incuiat usa (era cam 00:30),iar eu m-am dus la ea si am sarutat-o ne-am pus in pat unde am inceput sa ne dezbracam unul pe altul avea sanii si fundul destul de mari.Mi-am pus prezervativul(credeam ca va fi ca-n rai dar n-a fost laughing ) m-a durut destul de tare dar a a 3-a noapte a fost mult mai bine.In concluzie prima data nu e asa de bine dar dupa este genialll! Deci eu nu regret ca mi-am pierdut virginitatea asa de devreme pentru ca acum o pot face cand vreau.Si iubirea se poate schimba inorice clipa! bye bye

| Kiskiri a răspuns:

Vor sa fie moderne, sa se f*ta cu atatia cati s-a culcat si colega de banca.La fel si cu fumatul / drogatul etc.
In legatura cu asteptatul, e problema baiatului daca asteapta sau nu, sincer sa fiu, daca ar iubi-o cu adevarat ar astepta-o si 5 ani, sau ar avea o discutie cu ea, unde el are voie sa se duca sa-si faca treaba cu alta daca nu rezista.
Oricum, nu mai e iubirea ce era inainte, mai nou baietii vor sa pacaleasca fetele si sa le f*ta, iar fetele sa vrajeasca baietii pentru banuti. Simplu.

| Erinaaa explică:

Cele frustate prefer sa se abtina, presupun ca va aflati in aceasta situatie dragele mele.

| GreierasPitic a răspuns:

Uite cum sta treaba, sunt fata deci o sa raspund la prima intrebare: am 15 ani, nu am avut nici macar primul sarut, daramite sa nu mai fiu virgina. Asa e. Multe fete aleg sa piarda aceasta calitate inca de la varste fragede, deoarece sexualutatea are un mare impact asupra adolescentilor, ei doresc sa fie cool dar nu o sa fie daca fac asta. Cea mai importanta calitate a unei femei intr-o relatie este virginitatea, deoarece stii ca nu a avut-o nimeni si nici nu o va avea oricine, din punctul meu de vedere. Nu o sa se intample acest lucru prea curand la mine, o sa astept momentul potrivit, pentru ca, draga mea, virginitatea, odata pierduta, nu se mai poate recupera, si sunt multi baieti care cauta numai fete virgine si le promit luna si stelele, iar lui ii umbla foamea cu lanterna prin stomac. Fetele fiind naive, accepta, se documenteaza pentru prevenirea unei sarcini, etc. P.S. : Chiar s-a demonstrat stiintific ca sexul ajuta la dezvoltare in perioada pubertatii ( marirea sanilor, cresterea inaltimii, marirea fundului, etc.)