| lienutsa a întrebat:

O intrebare stupida... dar orice intrebare cred ca are raspuns. M-am despartit de fostul meu pr in noapte de Inviere, dupa nu am mai vorbit cu el mai bine de o luna. apoii iar am inceput sa vorbim pe mess.ma suna sa merg afara.desi eu eram sigura ca nu-l mai iubesc.cand m-a vazut m-a sarutat, iar eu m-am lasat purtata de val...si mi-am dat seama ca inca il plac.si-a cerut scuze ca m-a sarutat si mi-a zis ca l-a luat doru de mine. Nu stiu cum sa-i spun ca il plac! Am nevoie de un sfat. el are acum 2 prietene. e cam vagabond. dar cum l-am mai facut o data baiat de casa il mai pot face si a doua oara.doar ca am nevoie de putin ajutorsad

5 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Pai, cred ca inca mai tii la el. Pur si simplu vorbiti. Spune i ce simti, ia l cu frumuselu'. Zii ca ti ai dat seama ca inca mai tii la el, si intreaba l daca si el are aceleasi sentimente. Poate reusiti sa legati din nou ce ati dezlgeat acum 3 luni.Totul depinde de curaj. Hei, fii curajoasa, nu ai ce pierde. Sper ca te'am ajutat!

| claudia_7744 a răspuns:

Ai zis ca tea invitat el afara si tea sarutat.
repeta episodul asta si daca isi mai cere scuze zii ca de fapt asta e ce vrei sau daca nu te mai saruta sarutal utongue si apoi zii ca tiai dat seama ca ink il placitongue succes

| babygyrl a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui direct sa tu inca tii la el si il placi. Cred ca asa e cel mai bine, poate mai tarziu vei regreta ca nu i-ai spus asta la timp.Si eu am facut la fel cu un baiat, dar el nu avea aceleasi sentimente pentru mine, dar nu cont.Nu imi pare rau ca i-am spus asta si i-am spus-o direct. Eu cred ca si el inca tine la tine, si desi are 2 prietene ar putea renunta la ele pentru tine deoarece pe tine te cunoaste mai bine decat pe ele si cred ca vei avea sanse si el v-a aprecia ca i-ai marturisit sentimentele fata de el. Poate el nu a avut curaj si daca faci tu primul pas el poate sa iti spune ca poate mai simte ceva pentru tine. Mult noroc.Pa.

| Kitty a răspuns:

Suna-l sau vorbeste cu el pe mess si spune-i ca doresti sa va intalniti sa discutati ceva(despre voi 2), daca nu doreste atunci, adio!, daca da, il intrebi daca mai are vreun sentiment fata de tine, ii spui si tu ce simti si in functie de asta, hotarati sau hotarasti cum vor merge lucrurile.

| Anonim_1434 a răspuns:

Stii nu e stupida delk deci uneori baietii(sunt si eu in eibig grin) au niste nebuneli ale lor daca vad o fata noua frumoasa gta vor sa fie cu ea si nu se pot controla iar el chiar krd ca te iubea altfel nu fakea asta eu zic sa eu spui direct ma rog depinde si ce gen de pers e. dar care ca mai bine eu spui acum ...va deveni imediat vei vedea(stiu din experientze) sukkes in continuare big grinhappy