Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2801947intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
25 Noi
SATI 310.017AFISARI
169.063VIZITE
152.482V. UNICI
18 Octombrie 2010
Sambotin intreaba:

O intrebarea pentru voi fetele! Dar incep cu o scurta descriere personala, Eu ma numesc Sambotin Alexandru, am 20 de ani si locuiesc in cluj [ campia turzii ]. Eu nu am stat mereu aici, La varsta de 18 ani m-am mutat din brasov. Mie imi place foarte mult stilul vechi de prietenie in care un baiat si o fata se placeau reciproc pentru cea ce erau si nu pentru cum aratau sau cati bani aveau, In ziua de azi am observat ca daca sti sa iubesti, sa pretuiesti si sa RESPECTI o fata DAR esti un pic mai sarac sau te imbraci mai...39` daca ma intelegeti, NU te baga nimeni in seama! Dar daca esti un GIGOLO si arati. wow. GATA, nu mai conteaza daca sti sa iubesti, sa respecti o fata, conteaza doiar ca arati bine si ca " citez o fata" "- nu ma fac de rusine cu tine pe strada in felul in care esti! Scuzatima, ce se petrece? Si acum intrebarea. Voi fetele, la ce va uitati la un baiat cand cautati o relatie SERIOASA? Si inca 1, Ce inseamna DRAGOSTEA pentru voi!?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    18 Octombrie 2010 22:45
    amanda33 a răspuns:

Alea sunt niste ca**turi de persoana care or sa dea cu capul de sus cand or fi mai mari ca habar nu au ce e sentimentul de iubire. Confunda atractia fizica cu dragostea. Eh bine daca are bani si sustin ca il iubesc, undeva mint.
    La ce ma uit? Pai in primul rand privirea si ma mai ghidez dupa modul in care ma simt in prezenta respectivului. Daca imi inspira incredere si siguranta ( vezi? nu zic nimic de fizic) fac si urmatorii pasi ( daca nu vin ei de la sine ii fac eu)
    in plus Eu sunt ca o leoaica, daca ajung sa iubesc pe cineva imi apar cuibul chit ca sunt nevoita sa vars sange...=> eu una nu as suporta sa imi spuna cineva ca x prietenu meu e asa si pe dincolo.

Dragostea e un element care nu se poate defini foarte bine. Fiecare o simte in felul lui.
    Barbatului meu ii las libertatea necesara. NU il controlez, nu il cert, daca simt ca ceva nu merge rezolv cu calm, ii sunt aproape la bine, la greu, il fac sa se simta ( nu ii spun... ii dau de inteles) cel mai minunat om. Si el imi ofera acelasi lucru. La el in brate ma simt ca intr-o bila de beton, daca sunt langa el, simt ca nici o bomba nucleara nu ma poate atinge. Clipele fara el trec greu si nu stiu ce sa mai zic! Eu asta simt! Asta zic eu ca e iubirea : sa simti ca esti totul pentru cineva, sa simti ca acel cineva e totul pentru tine, sa aveti acelasi suflet in corpuri diferite. Dupa atatia ani ma indragostesc in fiecare zi mai mult. Poate tu nu ai avut norocul asta, dar crede-ma ca pentru fiecare exista cineva. Si pentru tine! La mine a venit cand ma asteptam mai putin! Succes

• 10 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 18 Octombrie 2010 22:41
    Şofer a răspuns:
    Salut, astea nu au curaj sa raspunda la aceasta intrebare pentru ca 1º ele sunt pe interes cu baietii si 2º Se cred niste ingeri mai ales ca inseala angro, poate dupa ce zic eu aici aceste vorbe va posta una un reply zicand ca bla bla... dar un sfat iti dau: grija mare si daca vrei prietena fi precaut putine sunt fete de treaba. O noapte placuta
  • 19 Octombrie 2010 08:22
    Razvan a răspuns:
    Am sa citez un clasic din lista mea de mess:"O relatie serioasa se consuma in baie"(autor necunoscut)
    Am auzit de infinit de multe ori placa cu relatia serioasa.De fapt, mi-au ruginit urechile si mi s-au dezlipit neuronii de cate ori am auzit minciuna asta. Ce inseamna pentru un baiat o relatie serioasa? Sa stea maxim o luna(maxim, am spus) cu una sa o f**a si apoi sa o lase motivand ca :"E prea buna pentru el", sau alte scuze una mai penala ca alta.Si apoi aia se sinucide sau mai stiu eu ce face.Asa ca, nu-mi spune indiferent ce tip de baiat ai fi de la un gigolo si pana la un baiat timid exista instinctul asta de a vrea sa faci harem in jurul tau(si nu neaparat fizic ci doar pentru a-ti gadila orgoliu)
    Exista si exceptii, normal.Care "pescuieste"o exceptie e binewinking
  • 18 Octombrie 2010 22:46
    andreea_9470 a răspuns:
    Dragostea este un sentiment, ce nu tine neaparat de haine sau de saracie. e normal ca fiecarei fete sa-i placa ca partenerul ei sa arate bine sa fie imbracat frumos, dar asta nu e baza unei relatii. eu daca iubesc pe cineva, nu tin seama de cati bani are baiatul sau daca hainele lui sunt de firma sau nu. nici nu imi place sa fie imbracat cu haine de firma, dar nici sa arate ca un cersetor de la coltul strazii. sa aiba haine normale si gata, nu conteaza daca is chinezesti sau de firma si foarte scumpe. tot haine is. acum depinde de gusturile fiecareia dintre noibig grin...
  • 18 Octombrie 2010 22:44
    DevilLife a răspuns:
    Pai eu iti spun sincer ca nu ma intereaseaza banu'. am avut si baietii de bani gata si nu imi place sa fiu la mana si sa fiu tratata ca o sclava... daca altele se complac, bravo lor ca rezista.acum o relatie cu un baiat normal, poate pentru altele sarac.sta in chirie si face bani din ce poate.suntem de 3 ani impreuna si ne iubim mult. iar banii...ne descurcam cum putem ca avem si familiile langa noi si doar ni-s oameni.

eu cred ca fetele astea viseaza la feti-frumosi cu palate de cristal dar uita un amanunt. daca baiatu' are bani fata n-are niciun cuvant de spus! mi-ar placea sa le pune pe ganduri pe cele ce fac acest compromis, poate asa o sa se uite la cei de teapa lor.

nu stiu Alex, lumea se schimba din cauza banilor si suntem putini cei care incercam sa facem fata fara ca ei sa ne schimbe.si pustoaicele astea pur si simplu NU gandesc.
  • 18 Octombrie 2010 23:09
    lala178 a răspuns:
    In primul rand, felicitari.Nu sunt multi baieti de varsta ta care sa vorbeasca si sa gandeasca asa.
    Eu am o relatie serioasa de aproximativ 3 ani, cu un baiat de genul tau, in sensul ca nu am inceput relatia pentru ca arata bine sau avea bani, ci pentru ca am vorbit un timp si chiar mi-am dat seama ca este sincer, ca nu vorbeste doar ca sa ma impresioneze...

Cred ca nu ai intalnit fata potrivita care sa gandeasca la fel si sa puna pret pe sentimente, si nu pe bani...
  • 18 Octombrie 2010 22:49
    bembema a răspuns:
    Acum toate care iti vor scrie vor spune ca ele nu sunt asalaughingu cand vezi pe cineva pentru prima oara ce vezi? cum arata, cum e imbracata, spune`mi acum sincer tu te`ai combina cu cineva care arata jalnic? o rapandula o nu stiu cum sati zic, fiecare persoana aspira in viata la ceva mai bun.
  • 18 Octombrie 2010 23:15
    Sambotin explică:
    Va multumesc pentru raspunsuri si mai astept. Cat despre raspunsul lui BemBema, Crede-ma, eu in brasov am avut o prietena [ singura prietena din viata mea ] pe care toti o neglijau si respingeau pentru ca avea ochelari si era un pic mai ...nam,.plinuta si pistruiata, dar crede-ma, 4 ani am stat cu ea [ asta pana a decedat ] deci crede-ma, nu exista o problema la care sa nu ma ajute, oricand puteam obtine imbratisarea si sarutarea ei, si crede-ma, ma iubea si o iubeam pentru felu in care era, felul in care ma iubea si in care imi arata asta!
  • 18 Octombrie 2010 22:47
    Raspuns anonim:
    Da, pai am mai zis asta o data pe TPU, iti voi raspunde cu linkul` si dai tu putin in jos sa vezi rapsunul meu: http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/intreabare-pentru-fete-cat-de-importanti-sunt-banii-pentru-voi-daca-ar-fi-sa-alegeti-intre-un-baiat-cu-bani-masina-etc/
    E cam aceeasi idee la ce te referi tu. Si tin sa precizez ca iubitu` meu chiar se imbraca foarte."39" cum zici tu, intr-adevar mi-ar placea sa se imbrace putin mai stilat, dar atata timp cat il iubesc, ma iubeste si ne intelegem foarte bine, nu`mi pasa de cum e imbracat. Si eu sunt tot stilu` tau, asa mai vechi, imi place mult mai mult de cat generatia asta,( care de fapt tot noi suntem, desi nu facem parte din ea practica, ca suntem alfel)care numa` "o arde" in combinatii, si gagicareala, se "mozolesc" nu se saruta, nu sunt impreuna, sunt combinati, nu formeaza un cuplu` ci o o combinatie, nu fac sex sau dragoste ci, mai rau, si`o trag/si`o dau.

Ma rog...parerea mea. Iar dragostea pentru mine inseamna incredere, respect si sinceritate, dar sentimentele sa fie reciproce-asta inseamna dragoste!

Sa fi iubit, numa` bine!:*:*:*
    P. S:Si am 18 ani, tot aproape de varsta ta sunt, deci nu am 40, sa gandesc c-an anii `70-`80, cum zic altii.
  • 5 Ianuarie 2011 22:48
    Raspuns anonim:
    S a iti spun... fetele alea sunt niste...care nu vor doar banii eu nu sunt de aceeasi parere, eu cred ca nu conteaza banii si frumusetea daca ei se iubesc asta e cel mai important nu ce zic alti.Pt mine nu conteaza banii si cum arat daca pe mine ma atrage acel baiat si o sa simt ca il iubesc si ma iubeste asta e cel mai important lucru.Sa va zic am o problema si nu stiu ce sa fac.Imi place de un baiat dar ele cu o prietena de-a mea dar zici ca nici nu sunt impreuna cand iesim prin cluburi el tot la mine se uita pe prietena lui niic no mai baga in seama, imi zambeste frumos vb foarte frumos cu mine, se uita foarte mult la mine si parca am simtit ca il atrag dar nu stiu ce sa fac sa ma bag cu el in seama sau nu? eu am vb cu el ma suna foarte mult inainte sa fie cu prietena mea chiar mi-a cerutsa fiu si cu el insa nu am acceptat pentru ca am stiut ca il place la prietena mea deel dar am gresit pentru ca pr aia a mea a stiut si ea ca tin la el dar i-a fost indiferent. ce sa fac? sa ma bag cu el in seama sau nu? sincer nu stiu ce sa fac
  • 1 August 2012 14:57
    Raspuns anonim:
    Ai postat intrebarea acum 2 ani...nu am ce face asa ca o sa iti raspund chiar daca mesajul meu nu mai are niciun rost acum. Majoritatea fetelor si nu numai, si a baietilor gandesc astfel. Poate depinde de educatie sau de perspectiva, de felul in care gandesc si simt. Pentru ei conteaza mai mult reputatia decat un prieten sau o persoana cu care isi imparte viata. Astfel de persoane imi sunt antipatice chiar daca sunt inconjurata de ele zilnic. Cei mai buni prieteni ai mei nu sunt ca cei care arata ca Brad Pitt, dar de un lucru sunt sigura :persone ca ei nu am sa mai intalnesc in graba. Ei ma cunsoc cel mai bine si stiu toate secretele mele. Ii iubesc chiar daca sunt baieti si nu pot vorbi cu ei la fel de deschis ca si cu o fata. Sper doar sa nu ii pierd fiind ca in zilele de azi e atat de simplu sa uiti de persoanele pe care le crezi atat de apropiate...