| Angeleyes a întrebat:

O prietena s-a despartit recent de iubitul ei. El a venit cu ideea asta pentru ca iubea alta fata(fosta) care tot insista sa fie cu el din nou.
Acum, prietena asta a mea o uraste pe fata aceea, pentru ca s-a bagat intre ei, si ar vrea sa se razbune.Eu i-am zis ca nu are rost sa se razbune si sa isi vada de treaba, dar ea tot insista, vrea ca si fata aceea sa sufere cum a suferit ea. I-am spus ca oricum roata se intoarce dar nu intelege.1.Cum sa o fac sainteleaga ca un e bine ce vrea?
2. Voi v-ati razbunat vreodata pe vreuna care v-a "furat"iubitul? daca da cum? A meritat?

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

1. Dă-i cel mai bun motiv posibil. Întreab-o dacă ea crede că răzbunându-se pe persoana respectivă, îl va face pe fostul ei prieten să o iubească şi să se întoarcă la ea? Dacă răspunsul e da, atunci eu numai spun nimic. Ştii vorba aia că deşteptul renunţă, aşa ar trebui să facă şi ea, pentru că nu obţine nimic, absolut nimic. Eventual fostul dacă află cum va reacţiona, nu cred că va merge la ea şi-i va spune : " fi din nou cu mine ". O va considera un copil frustrat care nu ştie să accepte un refuz.

2. Nu m-aş răzbuna, pentru că nu rezolv nimic şi din moment ce a spus că gata, păi gata e, nu o mai lungim. Nu i-a furat iubitul în primul rând. Iubiţii nu se fură, dacă el o iubea crede-mă că acum erau împreună indiferent de ce făcea fata aia.

Baftă!

| Dizzydizz a răspuns:

Nu ai cum sa o faci sa renunte la asta.Sta doar in capul ei.Doar daca e o tipa mai fricoasa poti sa ii zici ca cealalta e bazata si ca are relatii, ca poate sa o bata. Poate asa va renunta la ideea ei prosteasca

Si nu, nu m-as razbuna. Poate doar pe el, ca el e de vina.
De la panarama aia putea sa se astepte la orice dar de la prietenul ei nu prea.Si plus de asta zii ca nu merita el, ca ticalos ce e sa se bata cu aia pentru el.
Zii ca va pica prost.
bafta:*

| -'anonimaA'-anti-fundita- a răspuns:

Pai o inteleg. adica vrea doar sa primeasca "fosta"ce a primit ea.pai spune-i ca daca iubitul ei o iubea cu adevarat nu se impaca cu "fosta". tot asa eu am vrut sa ma rasbun pe cine dar gadindu'ma mai bine am ajuns la concluzia ca nu meritawinking...

| shakira a răspuns:

Io una la ke karacter am eu as loaua la bataie direct dar fara sa fie prietenul ei dika fostul meu pe langa noi, chiar massupara si foarte rau nu-s geloasa de fel insa asa keva chiar mar deranje daca stai bine sa te gandesti si iubi ei e vinovat pentru ca daca o iubea nu ar fi parasito pentru fosta...

| Roxii a răspuns:

Pai nu pentru ca nimeni nu mi-a furat iubitu niciodata! eu i l-am furat la o fata dar nu a fost cu intentie deoarece atunci mie numi placea de baiatul acela dar ei da, iar lui ii placea de mine!

| scumpik010 a răspuns:

Nici eu nu as suporta ideea de-al vedea pe iubitul meu cu alta(sincer), cred ca as reactiona foarte urat si poate ca m-as gandi la o razbunare(dar nu una directa)ci mai pe la spate...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai m-am razbunat dupa ce m-am impacat cu iubitul:XCum...:am intrat pe id-ul lui de messenger si am vorbit cu tipa aia ii spuneam ca imi place de ea alte minciuni...si aia a intrebat daca el mai e cu mine nu stiu ce porecla urata mi-a pus si eu am inceput sa o iau la injuraturi spunandu-i ca sunt chiar eu pe id, gagica`salaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui prietenei tale ca nu are niciun rost sa se bage intre fostul iubit al iei si actuala lui iubita, deoarece baiatul poate a vrut sa se impece cu fosta, pentru ca o iubea mai mult, daca nu ar fi iubit-o nu s-ar fi impacat cu ea. Timpul le va rezolva pe toate.Si sti tu vorba aia razbunarea e arma prostului, asa ca sa isi gaseasca alt baiat mai bun si sa o respecte si sa o iubeasca asa cum este.Eu am trecut prin aceeasi pov cu fostul meu iubit, m-a inselat cu fosta lui, la inceput mi-a fost greu dar am trecut peste, nu m-am bagat intre iei, l am lasat sa ramana cu ea, apoi sau certat si a vrut sa se reintoarca la mine, dar i-am spus nu, nu ai stiut ce ai pierdut.