| LolaKiss a întrebat:

O sa fiu penibila daca ii spun unui baiat ca il plac?

29 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Depinde cum i-o spui şi ce părere are el despre tine, dar şti nu rişti nu câştigi. Cel mai bine ar fi să îi spui pe un ton relaxat şi să fi sigură pe tine. baftă girl :*

| Sabyynna a răspuns:

Nu nu nu. Sunt sentimentele tale pentru el si ar trebui sa i le impartasesti. Nu te mai gandi cum va reactiona pentru ca, desi nu recunosc, baietii sunt impresionati de o fata care spune ce simte happy.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu.

| Beib a răspuns:

Nu mai suntem pe vremea bunicii. Sa spui unui baiat ca il placi e un gest de maturitate si sigur va aprecia asta (mai ales daca zici ca e mai mare), indiferent daca si el te place sau nu.

| bObby123 a răspuns:

Nu, nici pe departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! Nu este penibil să îţi spui sentimentele.
Nu ai de unde să ştii că el nu te place! Poate vrea să-ţi spună şi el acelaşi lucru, dar e timid.

Şi ce dacă va afla toată şcoala? Crezi că o să se facă mare tam-tam pentru că o fată place un băiat?

Fii liniştită! I-aţi inima-n dinţi şi spune-i ce simţi! O să fii mult mai liniştită pe urmă, indiferent de reacţia lui.

| Pitzipoanca a răspuns:

Da.

| Sorinacio a răspuns:

Daca comenteaza inchide-i gura cu un sarut!

| LolaKiss explică (pentru Sorinacio):

E chiar atat de usor?

| Sorinacio a răspuns (pentru Sorinacio):

Pentru prima mea iubita a fost.

| LolaKiss explică (pentru Sorinacio):

Si care este diff de varsta intre voi?

| Sorinacio a răspuns (pentru LolaKiss):

Aproape nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Stephh a răspuns:

NU! Nu eşti penibilă dacă-ţi arăţi sentimentele, scumpa :*.Mai bine îi spui tu decât să ştie de la alţiihappy. Spune-i ce simţi.Sigur va înţelege big grin.Baftă!

| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!

Sincer acum depinde si in ce fel i`o spui. Nu trebuie sa sari pe el dintr-o data si sa ii zici "Te plac mult! " pentru ca o sa pari o disperata.
In astfel de cazuri trebuie sa fii putin retinuta, pentru ca vorbim de dragoste, iar dragostea implica intotdeauna 2 persoane. Deci trebuie sa iei in calcul si potentiala lui reactie. Nu trebuie sa faci asta neaparat de frica reactiei lui, ci de teama ca va intelege gresit intentia ta.
Penibila n`ai cum sa fii niciodata daca i`o spui intr-un mod cat se poate de evaziv. Poti adopta o atitudine cat se poate de directa doar daca esti 90% sigura ca si el simte la fel.
Trebuie sa-i dai de inteles, la inceput, prin gesturi ceea ce simti, apoi cand crezi ca este pregatit sa afle, i`o spui.

Ai multa grija de tine! Nu uita, ai incredere in tine. Capul sus, zambeste`mi frumos si la atac! Iti tin pumnii :X!

| LolaKiss explică:

El este mai mare decat mine si imi este frica ca le va spune prietenilor lui si toata scoala va sti crying

| babyflyy a răspuns (pentru LolaKiss):

Incearca sa ai incredere in el, daca il placi, inseamna ca merita sa stie, fii cu tupeu!winking

| Sellenne a răspuns (pentru LolaKiss):

Chestia asta este doar in capul tau sa stii. Mai demult mi-a placut de un baiat si nu i-am spus fiindca aveam acelasi temeri ca tine.Astfel nu m-am ales cu nimic si sunt in continuare nesigura.

| ruxiionita a răspuns:

Eu as spune ca nu pentru ca mi se pare un gest de curaj sa ii spui unui baiat ca il placi. Dar sti ca poti sa-i spui prin limbajul trupului sau prin vorbe. Totusi mult noroc

| vennom a răspuns:

Nu... go get it! spune-i.eu cred ca ar fi mai bine daca ar sti asta! daca nu ii spui, ce castigi?

| babyflyy a răspuns:

IN NICIUN CAZ! Indiferent ca te va respinge sau nu, conteaza ca tu vei fii linistita si daca el nu simte la fel pentru tine, inseamna ca vei gasi altul mai bun! Oricum merita sa incercikisskisskiss!

| Asyy a răspuns:

Nu esti penibila....iti spun eu cate ceva.de ex..pe mess sau intre 4 ochi cum vrei tu.te duci si ii spui asa:
Tu: hei...am nevoie de ajutorul tau.
El: da spune..cu ce te pot ajuta
tu: uite..esti baiat si iti cer un sfat.cum ii spun unui baiat ca il plac mult?
el: foarte simplu (sau ce mai zice )ii spui ca il placi(iubesti)
si tu spui:
Te Plac (te iubesc) Bafta

| TooCoolForSchool a răspuns:

Normal ca nu. Spune-i ce simti, cum te simti in jurul lui si ce inseamna el pentru tine.
Mult noroc!

| Bea10 a răspuns:

Hey! Tu cati ani ai si baiatu cati ani are?

| Surupaceanu_Cosmyna_1981 a răspuns:

Nu... Daca vrei iti zic cum sa ii spui. Ii trimiti mesaj cu textul "Buna...(numele baiatului) vreau sa stii ca te plac. Iar apoi cand va intalniti te va intreba daca e adevarat ce i-ai scris. Atunci, tu ii vei spune asa:"Pai de ce sa nu te plac? Ce, tu nu ma placi?" Si uite asa, aflii daca si el te place. Crede-ma pentru ca am incercat, iar in cazul meu a mers.

| Alexandru_Tanasoiu_1988 a răspuns:

Mai bine ii dai de inteles prin diferite semnale, daca ii spui ca il placi pur si simplu nu e deloc pasiunebig grin
the love chase brings up the sparkwinking

| Latcu_Denisa_1974 a răspuns:

Nu draga mea, n-o sa fii penibilawinking.
Uite, eu eram clasa a-6-a iar el a8-a.
Si i-am zis pur si simplu.

| Larryysax3 a răspuns:

Păi desigur kă nu vei fi penibilă, decît dacă acel băiat nu te place. Interesează-te de el. Pur şi simplu vorbeşti cu el pe fb, mess. Pîn' la urmă veţi ajunge împreună.) Încercă să te interesezi de ce îi place, şi după vorbeşte-i despre asta. Fă-l curios.,). Fundă? puppy dog eyes