| RAY a întrebat:

Oare daca tiai rescunoaste scopul adevarat pentru care stai cu o femeie acela find sexu, ar mai sta vreuna cu tine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem constiente de asta. Raspunsul la intrebare e da.

33 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Trebuie sa fii retardat sa stai cu o femeie doar pentru sex. Daca tot vrei doar sex, de ce nu ai face cu mai multe? Daca stai cu una in casa si ea crede ca e treaba serioasa, e mai greu sa zburzi.
De asemenea, daca stabiliti ca relatia sa fie doar una de natura sexuala, fara alte complicatii, de ce nu ar sta!?!
ideea e ca daca alegi sa stai cu o femeie doar pentru sex, ai probleme majore, daca te hotarasti sa faci pasul asta trebuie sa ai si alte motive in afara sexului, altfel, cum am spus la inceput, esti retardat.

| RAY explică (pentru Holiday):

In afara de sex ce ofera o fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parteneri de sex nu e totuna cu parteneri de viata. Deci mai devreme sau mai tarziu daca ar fi asta unicul tau scop oricum nu trebuie sa tii doar de o partenera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai uitat si masajul maestre.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu prea team inteles man

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RAY):

Ok

| RAY explică (pentru CristiDinBucuresti):

Frumosi pantofi, cred ca o sa iau si eu in viata viitoare

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, eu tind sa cred ca da. Atata timp cat ai bani, dahappy

| Rauldor a răspuns:

Ar fi cu tine, o oră, o zi doar acelea care îşi doresc acelaşi lucru.Fii fair-play cu ele, vezi ce iasă.Nu nu ar sta cu tine, ar face doar sex.Dar dacă doar atâta doreşti, să nu te aştepţi ca în momentele grele să stea vreuna cu tine să te consoleze, deoarece ceea ce oferi, aia şi primeşti. Oricum este dovadă de imaturitate faptul că nu te poţi ataşa de o femeie.

| RAY explică (pentru Rauldor):

In momentele grele sta vreuna cu tine? in momentele grele te lasa, te paraseste, nu vad nimic imatur in a nu te atasa de cineva

| Rauldor a răspuns (pentru RAY):

Ceea ce spui reflectă experienţa ta, şi doar a ta. Când vei învăţa să nu faci legătură între relaţiile tale din trecut şi relaţia actuală, şi să nu generalizezi, atunci vei fi fericit, ceea ce îţi şi doresc.În fine cred că e greu şi complicat să mimezi dragoste dacă vrei doar sex, femeile nu sunt proaste, îşi dau seama imediat.

| RAY explică (pentru Rauldor):

Vorbele raman vorbe, fatele conteaza, eu vad doar ipocrite nu vad de ce sa iubesc pe vreuna

| Rauldor a răspuns (pentru RAY):

Cu atitudinea aceasta întradevăr nu văd de ce te-ar iubi ele pe tine.

| Rauldor a răspuns (pentru RAY):

De unde a pornit discuţia şi unde s-a ajuns...

| RAY explică (pentru Rauldor):

Da nici nu trebuie, e vorbeam de sex, eu asta vreau de la femeie sex atat

| Rauldor a răspuns (pentru RAY):

Nu este adevărat, fiecare om îşi doreşte iubire, că nu recunoaşte, este cu totul altceva

| RAY explică (pentru Rauldor):

Sunt de acord cu asta, am spus eu ca nu, dar nu ai cu cine

| Nova21 a răspuns:

Cred ca stiu si ele ca stai pentru sex.
Adica vrei sa faci sex cu ea, dar sa o si iubesti in acelasi timp, este ok.
Daca stai cu ea doar pentru sex e gresit...

| Alexa07Alexa a răspuns:

Fiecare om in viata isi doreste ceva. Daca tu vrei de la o femeie doar sex trebuie sa te pui de acord cu ea pe tema asta. Si da ar mai sta cu tine. sunt unele femei care accepta relatii fara compromisuri

| Adriia a răspuns:

Nu cred ca toti barbatii din lumea asta stau cu o femeie doar pentru sex. Poate nu ai cunoscut tu persoana care sa te faca sa 'gandesti' cu inima, nu cu altceva.

| RAY explică (pentru Adriia):

Apoi sa te faca sa suferi nu, eu vream sa spun nu e mai ok sa jucam cu cartile pe fata nu pe ascuns? sunt fete care sufera pentru ca sunt mintite pentru sex, eu la asta ma referam la a fi sinceri uni cu alti, eu am mai spus nu cred ca femeile pot iubi cu adevarat sau ca exista vreuna sincera, serioasa macar 5 minute de conversatie sa nu minta jumatate din ce spune da in fine, cand o sa vad o sa cred si minunea asta

| Adriia a răspuns (pentru RAY):

Aprob faptul ca sexul are o importanta majora intr-o relatie.
Si da, ar trebui sa fim sinceri inca din prima clipa, dar vei ajunge sa intalnesti persoana care sa te faca sa spui sincer, inca de cand o vezi pentru prima data, "te vreau langa mine".

| RAY explică (pentru Adriia):

Degeaba spun eu daca aia e o perversa si mincinoasa in fine

| Adriia a răspuns (pentru RAY):

Esti prea pesimist. Daca ai intalnit o persoana nepotrivita tie, din anumite puncte de vedere, nu inseamna ca toata viata vei da peste astfel de persoane.
Gandirea pozitiva atrage lucruri pozitive.

| Aleeee97 a răspuns:

Uite de exemplu eu vorbesc cu baiat care ma place si vrea sa fim impreuna si mi-a spus ca vrea sex, nu m-a aburit ca altii, depinde de fata nu suntem toate la fel unele sunt constiente ca baietii vor si sex sau unii doar sex altele cred in iubire pura si in ipocriziile gen nu am facut sex am facut dragoste

| RAY explică (pentru Aleeee97):

Corect nu toate sunt constiente de asta si sufera asta nu-i bine logic, eu cred ca ambii parteneri trebuie sasi spuna interesele de la bun inceput nu vrajeli, teatru, ca pana la urma adevarul tot iasa la suprafata, aveti o relatie doar bazata pe sex?

| CaseCrozet a răspuns:

Dacă singura ta dorinţă, într-o relaţie cu o femeie, e obţinerea plăcerii fizice, nu-i de mirare de ce ai parte doar de dezamăgiri şi ai ajuns să generalizezi într-un asemenea hal. Încearcă să nu mai pui totul pe seama unor experienţe din viaţa ta, încearcă să priveşti femeia ca pe mai mult decât un simplu obiect al plăcerii şi ai să vezi cât de repede se schimbă lucrurile. Până la urmă, pe tine ce te face fiinţă superioară? Doar poziţia verticală a corpului? Fără nicio intenţie de a te jigni, dar mie mi se par mai degrabă doleanţele unui animal, decât ale unui om, chit că, aşa cum o ţii tu una şi bună pe-aici, năzuinţa de procreare ar fi prezentă la fiecare dintre noi.

| RAY explică (pentru CaseCrozet):

Ti-ai facut contul pentru mine? sa stiu,eu n-am spus ca sunt o fiinta superioara, ce am generalizat? eu sunt sincer, daca tu traiesti in minciuna e alegerea ta,eu sunt sincer cu mine insumi, si asta e adevarul stau cu o persoana de opus pentru sex,mancare, curatenie,singuratate,socializare, care din astea nu include o relatie? singuratatea ne impinge sa ne gasim pe cineva,atractia sexula ne impinge sa alegem o femeie, restul vin de la sine, eu nu pot trai in minciuna,la mine in familie noi traim mai in stil germanic am fost invatati eu cu soramea sa nu mintim,furam,omoram, violam etc mereu am fost sincer aici pe site, daca nu ma accepti e parerea ta, ai dreptul sa crezi ce vrei tu, repet eu nu cred ca exista fete sincere si seriose romance, cand voi vedea contrariul voi crede

| CaseCrozet a răspuns (pentru RAY):

Tu ai spus că singurul lucru pe care ţi-l doreşti de la o femeie e sexul. Acum, că o dai la întors, e altceva. Iar când am spus fiinţă superioară m-am referit la faptul că nu eşti un necuvântător. Omul, prin definiţie, e fiinţă superioară.

| RAY explică (pentru CaseCrozet):

Omul nu e o fiinta superioara, omul e un animal ca oricare

| CaseCrozet a răspuns (pentru RAY):

Https://dexonline.ro/definitie/om
Sau poate că doar tu eşti un animal ca oricare...