| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce au ajuns fetele in halul asta? Oare de ce isi incep viaţa sexuala de la varste fragede? Si cand li se spune pe nume adica ca sunt curve fac ca toate animalele, de ce fac asa le doare adevarul? Nu sunt constiente de ce fac? Nu sunt constiente ca vor merge in fundul iadului, ca plata pacatului este moartea? Sufletul, inima lor nu le spune ca nu e bine ce fac? In urma cu trei saptamani la liceu dupa ce au terminat ora de religie nu stiu cum a venit vorba de s.x.O fata a inceput sa zica de fata cu toata clasa ca ea nu crede ca e pacat daca face treaba aia cu baieti. Adică se da singură de gol ca practica asta.Ma intreb asa nu se simte? Adica frate, sora cum sa spui de fata cu toata clasa chestia asta. Dumnezeu a lasat sexul pentru a se inmulti oamenii dar sa nu se inmulteasca cu oricine.Sa faca treaba aia, dar nu in afara casatoriei.Parintiilor educativa copiii!

Răspuns Câştigător
| Ayuu a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui. oricum ma enerveaza la culme toate curvele si cocalarii, pitipoancele si toate persoanele astea cu mentalitate inferioară. pentru inceput o fac si ele de curiozitate si motiv de lauda, dar si ce mai motiv. si tot acele persoane, ființe umane, daca se pot numi asa, se crizeaza ca ele is tari si pnm. frate, du-te pe centura daca vrei P... adica da rolling on the floor) mai faci si un ban pe chestia asta si nu mai stam noi sa-ti ascultam mofturile de fufa in călduri. oricum ele o fac pentru atenție si dupa din placere, ca doar na, sa fie curve pana la capăt ^^ si cum am spus, e viata lor si fac ce vor cu ea, dar cand le vad ca gasesc motiv de lauda din asta.

63 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

In mare parte televizorul si internetul sunt de vina, dar si educatia primita acasa.

| Drolja a răspuns:

Ai pus multe întrebări şi nici nu ştiu la care să răspund. Pot să îţi răspund acum la ultima idee: Dacă "lăsăm" sexul pentru a se înmulţi oamenii, vor rezulta plozi precum individa din clasa ta şi alţii de seama ei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Educatia ar trebui sa inceapa cu tine. Nu se poate sa fii intreaga la minte din moment ce indrugi din cartile sfinte rolling on the floor toate aberatiile tale abjecte. O fata care face sex nu este automat o curva. De asemenea doar animalele fac sex pentru a se inmulti si gandind asa se poate ca si tu faci parte dintre ele. Oamenii fac SEX DE PLACERE si doar 1 data sau de 2 ori (foarte rar de mai multe ori) in viata fac sex pentru a se inmulti. TREZESTE-TE!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu stiam ca daca o fata face treaba aia cu nu stiu cati baieti si umbla din poarta in poarta se numeste curva.Lasa sa o faca din placere nu ma mai bag.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai stiut gresit draga mea iar cei care te-au indoctrinat si ti-au spalat creierul de orice urma de ratiune ar trebui sa fie "excomunicati" din societate. Sincer, imi pare rau de tine si repet TREZESTE-TE poate vei intelege.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Lasa e mai bine asa. Dumnezeu mi-a spalat creierul.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

OK.Traieste in continuare in obscurantismul tau. Sa ai o zi minunata daca exista asa ceva in viata anosta a ta.Pa,pa.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Bine.Normal ca există. Ai grija de tine.Pa-pa!

| Drolja a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Un semn de îndoită prostie mie se pare agresivitatea în exces fără ca interlocutorul să te fi provocat. O zic aşa, ca fapt divers, pentru că răspunsurile tale am ales să nu le mai urmăresc de mult timp.

| pufulescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate nu ti l-a spalat Dumnezeu ci un popa, un individ fara prea multa minte din moment ce isi invata enoriasii sa judece si sa urasca pe semenii lor!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este parerea ta si ti-o respect.Insa nu ma pot abtine sa nu incerc sa atrag atentia celui care greseste. Exact la fel cum am procedat si in cazul tau cand ai debitat prostii. Nici nu simt nevoia de "aprecierea" uneia de "valoarea" ta.

| Drolja a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu ţin minte să fi avut vreo conversaţie anterioară noi doi, dar cred că întreruperile pentru a-mi da mie replică îţi fură din timpul alocat pentru a ajunge userul zilei/săptămânii. Dăi bătaie!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca erai un pic mai perspicace ai fi observat ca nu detin asemenea "recorduri" si nici nu ma intereseaza. Consider ca intr-adevar este o pierdere inutila de vreme sa discut cu o "experta" in comentarii inutile.

| Drolja a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Bravo ţie!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

M-ai facut curios, imi explici si mie cam cum, in ce forma se investeste intr-un prieten? laughing

| LoveSleep a răspuns:

Vezi-ti de păpușile tale.

| Doub a răspuns:

Sa stii ca chiar ai dreptate, da' fiecare are dreptul sa faca ce vrea.thinking

| Holiday a răspuns:

Legat de pacat evident are dreptate, asa-zisul pacat nu e decat o inventie religioasa, ca si iadul ala de care te sperii tu...tot o gaselnita religioasa cu care sunt speriati credulii.

| pufulescu a răspuns (pentru Holiday):

Pe mine ma impresioneaza ca discursul unor crestini a devenit atat de radical si stupid precum racnetele islamistilor ( nu musulmanilor, e o diferenta ) care isi indeamna adeptii sa puna centura cu dinamita pe ei si sa se arunce in aer ca sa ajunga in raiul cu 77 de virgine.

| AirănMeidăn a răspuns:

eheh, hormonii sunt de vina
problema e mentalitatea ta. "sex doar dupa casatorie fiindca dumnezeu cu siguranta exista ca doar, asa scrie in biblie"
uite, corpul nostru e pregatit de la varste ceva mai fragede decat 18 ani pentru contact sexual. tu poti "alege" sa zic asa cand iti incepi viata sexuala. e treaba fiecaruia cand o va face. si nu, nu e un pacat sa *stai ca ii voi zice pe nume* faci sex
fiindca se vede clar ca, consideri ca dumnezeu exista, tu crezi ca el ne-a lasat pe pamant ca sa stam ca un stalp si sa nu simtim nimic? sa ne irosim viata incercand sa nu "pacatuim"? sau sa ne-o traim? stiu deja ca nu vei fi de acord cu mine, deci nici nu ma mai chinui, cred ca am scris destul

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Le place maciuca :->

| Alcyon a răspuns:

Daca-ti incepi viata sexuala la varste fragede, nu inseamna ca esti curva. Doar femeile care fac sex pe bani sau cu nspe barbati pot intra in aceasta categorie. Nu uita ca acum cateva sute de ani, femeile se maritau de la 14-15 ani, ca asa erau vremurile. Asta le facea curve?
Cat despre partea cu arsul in focul iadului, fetele respective nu cred in asa ceva. N-o sa ma apuc eu sa-ti dau tie lectii, dar incearca sa pastrezi simtul realitatii. Credinta oarba, poate sa faca mai mult rau decat bine.

| anonim_4396 explică (pentru Alcyon):

Ai inteles total gresit. Curva e aia care umbla din barbat in barbat facand treaba aia.Iar femeia care face sex pentru bani e o prostituata.Si acum sute de ani femeile se maritau daca nu mai rezistau asa singure.Acele femei nu sunt curve. Femeile maritate nu sunt curve! Deoarece ele fac treaba aia doar cu barbatul lor. Daca o fac si cu alti barbati curvesc.

| RobertMoon a răspuns:

Multi copii din ziua de azi isi încep viata sexuala de la vârste foarte fraude deoarece au acces la pornografie pe internet si orice alt rahat de genul...acum depinde si de educatie daca parintii isi bad de treaba si au timp sa stea cu copii asta e mai greu sa se întâmple. Eu cunosc fete care nu si-au început viata sexuala dar se masturbează cu diferite obiecte, deci s-au dezvirginat singure cum s-ar zice.

| Hitback a răspuns (pentru RobertMoon):

Ai luat bacul?

| RobertMoon a răspuns (pentru Hitback):

Toate intrebarile tale sunt despre calculator, deci esti un obsedat...

| Hitback a răspuns (pentru RobertMoon):

Intrebaril au fost puse in trecut. Acum am invațat multe. Imi place ca judeci oamenii dupa coperta nu dupa conținut. Oricum tot astept un raspuns. Ai luat bacul? Vad ca de rusine ai sters raspunsul ala de analfabet.

| RobertMoon a răspuns (pentru Hitback):

Da, am luat bacul daca tot iti pasa atat de mult, iar raspunsul acela nu l-am sters eu, am intrat pe TPU in versiunea de pe telefon, iar Google Keyboard iti corecteaza scriul cum vrea daca nu esti atent.

| Hitback a răspuns (pentru RobertMoon):

Inteleg. Si eu scriu de pe telefon, dar am dezactivat optiunea de keyboard care sugerează/completează textul pe care il scriu.
Daca am gresit cu ceva sa şti ca nu a fost cu intenție. Aparențele inseală. Nu mereu dar inşeală

| Lawliet14 a răspuns:

Puteti sa spuneti ce vreti de Maria dar e cu capul mai pe umeri decat multe.

| anonim_4396 explică (pentru Lawliet14):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa intrebe pr... oamenii inteligenti!

Si doar pentru ca esti tu urata asta nu iti da dreptul sa le spui altor fete, ceva mai norocoase din acest punct de vedere, cum ar trebui sa-si traiasca viata. Voua la biserica nu vi s-a spus sa va preocupati voi de treburile voastre si nu sa-i judecati pe ceilalti? Sau tu ai lipsit in ziua respectiva?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai linistita stiu ca sunt urata. Putin imi pasa.Nu judec. Doar puneam niste intrebari la care nu-mi gaseam raspunsul.Eu nu cred ca sunt norocoase.

| Foxyyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce indoctrinata esti,ma amuzi. Sunt de acord cu ce ti-a zis corbulalbrosu. Si in plus, ce treaba ai tu cu ce fac altii? Evident, au o viata mult mai interesata decat a ta, asa ca te preferi sa te preocupi de a lor. Nu vad de ce iti pasa si cu ce te afecteaza pe tine direct ce face vecinul. Multe va dati sfante, dar toti stim cum sunt astea ce se dau asa laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum sa nu fie? Pe ele le vor toti, pe tine nu te vrea mai nimeni. Si cand te va vrea, va trebui sa-i accepti si tu o gramada de rahaturi, pentru ca sansele ca un Fat-Frumos sa se indragosteasca de tine, sunt extrem de slabe.

Diferenta dintre ele si tine e doar de optiune. Ele, desi curve, tot vor avea de unde sa aleaga. Tu, desi cuminte, tot nu prea. Ele trec si experimenteaza senzatii la care tu nu ai acces. Ele vor fi intretinute de catre niste barbati destul de dobitoci sa faca asta. Ele vor sorbi sampanie pe un yacht, in fata unui apus de soare, iar tu vei fi singura in camera ta, citind biblia si asteptand un barbat destul de disperat care sa te accepte asa cum esti.

Vezi tu, dumnezeul tau a impartit oamenilor **** si diamante. Cand ti-a venit randul la imparteala, nu mai erau diamante...

Tot mai crezi ca nu ele sunt cele norocoase?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cel mai pretios lucru pe care il detin:este Dumnezeu. Daca Dumnezeu va dori sa se indragosteasca cineva de mine se va indragosti daca nu, nu.Mai bine urata. Decat frumoasa plina de mândrie.Totul intr-o zi va arde.Asa ca nu am nevoie de bogatii doar de Dumnezeu atat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe dumnezeu nu il poti detine, in primul rand. In al doilea, daca oricum totul va arde, nu ar fi o idee rea sa incerci macar sa te bucuri de viata pana in acel moment, doar vom avea cu totii aceeasi soarta...

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Cel mai pretios lucru pe care il detin:este Dumnezeu."

Trageti-o cu el atunci si lasa pe altii sa traiasca cum cred ei.
Pe de alta parte si tu si ea veti ajunge tot hrana pentru microorganisme si viermi, viata aia a ta vesnica de care ai auzit nu e decat o poveste frumos ambalata, dar fara nici o baza reala.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Aolo, aolo cum poti sa zici mai omule asa ceva? Ai grija ce vorbesti.

| pufulescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai inteles total gresit Biblia! Dumnezeu nu e un monstru razbunator! Vai de sufletul preotului care ti-a bagat asa ceva in creier, acela va arde in Iad.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Aolo, aolo...cum va mai pacalesc astia cu spiridusii...

| anonim_4396 explică (pentru pufulescu):

De ce crezi tu ca am inteles total gresit Biblia? Poate am gresit ca am pus această intrebare dar in Biblie scrie sa nu curviti.Curvari nu vor ajunge in Rai. Daca se vor pocai si le va parea rau de ce au facut cu siguranta vor merge in Rai.

| pufulescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai inteles gresit ce scrie acolo pentru ca judeci alte fete si le urasti pentru ceea ce fac, desi faptele lor nu te afecteaza direct. Nu e asta esenta si invatatura crestinismului, ce spui tu seamana mult cu islamul radical, aceia despre care auzi tu la tv ca pun bombe si taie capete. Si acei indivizi isi justifica crimele prin faptul ca victimele lor erau niste pacatosi! Apoi ai mai spus ca D-zeu o sa le arda in Iad pe fetele alea, sau ceva de genul asta. Rusine preotului care te-a invatat asa ceva, sa crezi intr-un D-zeu razbunator. Sa nu intelegi ca ti-am raspuns fiindca am ceva cu tine, sunt chiar furios pe acel cap de dop care ti-a bagat ideile astea in creier, tu esti prea tanara ca sa analizezi si interpretezi.

| anonim_4396 explică (pentru pufulescu):

Recunosc am gresit ca am pus intrebarea asta.Sunt constienta ca o sa fiu judecata intr-o zi De Dumnezeuppentru această intrebare si voi lasa capul in jos de rusine. NU trebuia sa pun o astfel de intrebare acum imi dau seama ca am gresit ..Nu le urasc fac ce vor doar intrebam de ce au ajuns asa.Nu stiam motivele dar na din greseli se invata.Mai bine stau in banca mea si sa ma pocaiesc cum trebuie ca daca nu iadul ma asteaptă si pe mine.In Biblie scrie ca lacomii, curvarii.etc nu vor ajunge in Rai.Si daca nu vir ajunge in Rai vor merge in Iad. Dumnezeu e bun dar si un foc mistuitor.E greseala mea nu a oamemilor nici a lui Dumnezeu.

| pufulescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa fii suparata sau rusinata ca ai pus o intrebare! Ai facut foarte bine de fapt, ai aflat si alte pareri despre o situatie. La varsta ta e mai bine sa intrebi despre orice decat sa iti faci idei singura. Mai revino cu intrebari, eu te asigur ca nimeni din cei care au raspuns aici nu s-au suparat pe tine, desi au avut opinii contrare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentalitatea asta te ajuta sa fii mai putin invidioasa?

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare că eşti agresiv cu fata asta nemotivat.
Nu sunt invidioasă, asta e în acest punct concluzia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi s-a parut ca sunt de-a dreptul mitocan si ca incerc sa o demoralizez si mai mult, in pofida faptului ca pe ea si complexele au adus-o in aceasta stare, nu numai manipularea din exterior. E mult mai usor sa apelezi la dumnezeu si la credinta atunci cand nu prea mai ai speranta sa obtii lucrurile la care visezi.

Dar, nemotivat? Niciodata nemotivat, motivele mele sunt bine definite. Sunt egoiste si nedrepte, dar exista fara indoiala.

Iar tu nu esti invidioasa pentru ca esti atat de matura emotional sau, ca si noua noastra prietena, incerci sa te convingi ca nu esti invidioasa ca sa-ti usurezi existenta? La intrebare trebuie sa raspunzi doar fata de tine, eu sunt irelevant.

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

Un argument pentru ideea mea a fost activitatea fetelor, condamnate în aceatsă postare, la categoria "Dragoste şi sex": gagici care rămân cu prezervativul în fund, rupt şi întrebări tâmpite la care toţi concluzionăm în acelaşi mod: sunt proaste.
Argumentul tău cum că eu aş fi invidioasă nu îl văd nicăieri, ci doar îl sesizez ca fiind trimis ca jignire din partea ta. Iar la asta, la fel ca la agresivitate, nu pot găsi motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica spui ca pe baza unor exceptii, tu ai formulat o regula generala? Pentru ca logica functioneaza invers, generalizezi in baza procentului predominant si nu invers.

Nu am folosit argumente, pentru ca era o intrebare. Incercam sa-mi satisfac o curiozitate si nu sa iti dovedesc o axioma.

Inceteaza in a-mi mai cauta motive, relatia asta nu poate functiona daca unul dintre noi cauta tot timpul nod in papura. Accepta-ma asa cum sunt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu consider ca sexul nu este un pacat daca il faci cu persoana iubita, de preferat dupa casatorie. Unele fete au ajuns asa din lipsa de interes a parintilor fata de ele sau din cauza midelelor primite din jur. Eu... nu stiu cat de bine o sa fiu inteleasa aici, nu cred ca exista iad, ci noi venim pe pamant pentru a ne inbogati experiantele. Daca acele fete vor acel mod de experiente nu avem ce le face. Nu e bine sa judeci oamenii, mai ales ca fiecare are o" poveste" si un trecut care poate i-a influentat sa aleaga o cale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ți-ai ales bine locul să spui asta. Sunt mai mulți atei decât Creștini aici (nu că am ceva cu ei), iar ei te vor combate cu orice preț. Deși da, sunt de acord cu tine în tot ce ai zis.

| kyliejenner a răspuns:

Plata pacatului e moartea? Pai si tu ingere pur ce esti care n-a pacauit in viata ei, tu nu mori la un moment dat? laughing

Serios? Scrii sex drept s.x? Cati ani ai? Sexul este ceva absolut normal. Si scoate-ti ideile astea indoctrinate cum ca e pacat sa faci sex deoarece este doar pentru inmultire si noaptea nuntii. Cand o sa cresti si vei avea o relatie frumoasa si serioasa, o sa vezi adevarul.

Curva este cea care face sex pe bani. Colegele tale care " fac ca toate animalele" cand "li se spune pe nume" sunt sigura ca nu o fac pe bani, ci din placere cu iubitii lor (presupun) deci nu sunt curve.

Vezi-ti de viata ta si lasa-i pe ceilalti. Ei au anumite principii, tu altele. Nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala.

| anonim_4396 explică (pentru kyliejenner):

Nu am zis ca sunt sfanta.Nu-i nimeni sfant si eu pacatuiesc.Sa stii ca ar cam fi cazul sa nu ma mai bag in viata oamenilor.Sa tac si sa faca fiecare ce vrea si gata.

| kyliejenner a răspuns (pentru anonim_4396):

Si am vazut in alta intrebare cum ca ai avea 18 ani, deci si colegele tale la fel. Daca aveau 14 ani si faceau sex, da, era o problema, dar din moment ce sunt majore cine esti tu sa le critici? Atat am avut de zis laughing

| LadyLilith a răspuns:

FIecare om are dreptul sa decida ce face cu viata ei si ce nu. Daca ai fi fost atenta la orele de religie, ai fi stiut ca numai Dumnezeu are dreptul sa judece oamenii, tu nu. Daca intretine relatii sexuale, o priveste numai pe ea, si nu e ceea ce ai zis tu ca ea, ca alea intretin relatii sexuale pentru bani. Daca pe ea nu o intereseaza, n-ar trebui nici pe tine, sa te amesteci in viata ei privata, sa o judeci. Daca o sa fie sa arda in Iad, ea o sa arda, nu tu. Sa judeci si sa vorbesti, sa jignesti o persoana in acest hal e mai mare pacat decat ceea ce face ea.

Răspuns utilizator avertizat
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Îmi place cum gândeşti.
Ai mare dreptate, Maria 1277.
Aceste lucruri se întâmplă deoarece în ziua de azi lumea a înţeles greşit democraţia.
Dacă Dumnezeu spune să nu-ţi judeci aproapele, iar el să nu te judece, asta nu înseamnă că trebuie să devii stricata/hoaţa/mincinoasa satului.
Dar cine să ne asculte?!
Mai e şi că la noi în România, educaţia rutieră şi sexuală nu se învaţă în şcoli astfel mulţi tinerii ajung delicvenţi sau desfrânaţi.
Deci...Chiar, cine să ne asculte?!
N-ai văzut? Cum ai pus întrebarea cum au sărit câteva piţi ca arse ca să spună că e o găselniţă religioasă sau că eşti tu urâtă şi nu o piţi norocoasă ca ele.
Deci...

| anonim_4396 explică (pentru DomnishoaraTPU):

Dumnezeu are tot dreptul sa judece.Fiecare face ce vrea cu viata lui dar sa se gandeasca de sute de ori inainte de a lua o decize..Isi alege calea stramta sau calea larga plina de placeri.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Sincer,chiar îmi place cum gândeşti.
Deşi NU TREBUIE SĂ JUDECI OAMENII!
Dar CE SPUI ESTE 100% ADEVĂRAT!
NU TE LUA DUPĂ TOATE ACELE PIŢI CARE-ŢI SPUN CĂ TOT CE SPUI E O GĂSELNIŢĂ RELIGIOASĂ SAU CĂ TU AI O MENTALITATE ŞI O CREDINŢĂ OARBĂ ŞI CĂ TU EŞTI URÂTĂ!
ELE SUNT DOAR INVIDIOASE CĂ EŞTI DEŞTEAPTĂ! IGNORĂ-LE!
DAR ŞI TU GREŞEŞTI CĂ LE JUDECI!

| anonim_4396 explică (pentru DomnishoaraTPU):

Nu am judecat pe nimeni. Incerc sa le spun unde vor merge daca vor continua asa.In iad vor merge daca nu se pocaiesc.Cine sunt eu sa judec? Sunt un nimic incerc sa le zic sa se trezeasca sa nu mai doarma in pacat ca Dumnezeu va reveni si ne va judeca de orice fapta de orice gand cu greu vom iesi de la judecata.Sa se opreasca din curvie tinerele din ziua de astazi, sa nu se mai lase calauzite de diavolul. Vorbesc foarte serios ca in iad se duc cu toti cu baieti. Biblia, cuvantul lui Dumnezeu spune asta. Nimeni nu poate sluji la doi stapani! Ori cu mamona ori cu Dumnezeu sa-si aleaga cat timp mai este har!

| Emmabujor2002 a răspuns:

Pentru ca nu au cei 7 ani de acasa sau asa cred ele.ei de cuvinta