| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare exista Dragoste sau Dragostea e ceva inteles gresit de om?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Dragostea si iubirea sunt acelasi lucru?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Totul e chimie.

| Mussette a răspuns:

Exista dragoste, dar de forte multe ori dragostea e inteleasa gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar e ceva greşit înţeles, eu o confund cu foamea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu trebuie inteleasa ci simtita, traita cu tot sufletul! Poti simti dragoste fata de orice om drag, cu atat mai mult de fiinta iubita. Dragostea este ceva ce se stabileste un pic mai greu, ea necesita timp si doar langa oamenii cu care petreci foarte mult timp o poti regasi. Iubirea este atunci cand te indragostesti, iar dupa un timp apare si dragostea, atunci cand iti devine sotie/sot si mai ales atunci cand aveti si copiii impreuna! happy