| anonimathebest a întrebat:

Oare la ce varsta apare prima menstruatie, la fetitele mai dezvoltate?

Răspuns Câştigător
| roxynutza a răspuns:

De la 10-11 ani parerea mea(sursa d-mna mea doctor de familie)winking

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, la 11-14 ani, dar sunt si fete care au prima menstruatie inainte de 10 ani.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu conteaza cat de dezvoltata esti. Mie mi-a aparut la 14 ani!

| catthshshshs a răspuns:

Eu chiar daca nu eram asa de dezvoltata, si nici acum la 21 de ani nu sunt foarte, in comparatie cu alte fete de varsta mea, mie mi-a aparut la 12 aniwinking

| madagascar a răspuns:

Cel mai devreme poate sa vina la 9 ani, depinde de organism.

| OanaG a răspuns:

La 12 ani mi-a venit, eram dezvoltata.

| Gosh. a răspuns:

Eu nu sunt deloc, dar deloc dezvoltate. Mi-a venit la 12 ani.
Stiu o fetita, intr-adevar, era mai dezvoltata, careia i-a venit la 9-10 ani.

| versavia a răspuns:

Pe la 12 ani.

| deyna23 a răspuns:

Nu conteaza daca esti dezvoltata sau nu.Depinde de organismul tau daca este pregatit. Mie mi-a venit la 13, 7 ani