| anonim_4396 a întrebat:

Oare sunt sanse sa fiu gravida? Am facut azi un test de sarcina la 2 saptamani de la intarziere si mi-a aparut linia de control, dar peste vreo 3 minute mi-a aparut o linie orizontala, dreapta, subtire si de culoare roz. Pe instructiuni scrie ca ar trebui sa apara 2 linii verticale. La 10 minute dupa ce am facut testul, linia orizontala a disparut complet. Cum sa interpretez rezultatul?

Răspuns Câştigător
| lilith16 a răspuns:

Testul de sarcina este valabil maxim 5 minute dupa ce il faci. Daca trece de 5 minute nu mai e valabil răspunsul (uita-te ca scrie acolo asta), normal înseamnă ca e negativ dar mai poti incerca sa faci dar nu azi, peste cateva zile sau peste o săptămână ca în caz de sarcina sa fie mai pronunţat răspunsul. Dar e negativ, a dispărut pentru ca s-a evaporat urina cel mai probabil

2 răspunsuri:
| andiceasu95 a răspuns:

Mai bine fa-ti analize de sange, acolo iti zice daca esti sau nu

| ClarY38 a răspuns:

Mai repetă testul. Se poate sa nu fi fost bun sau dvs nu l-ați făcut corect.