| Andrei101010 a întrebat:

Ofer funda! Am o problema. Aproape toti prietenii mei o plac pe iubita. Unii chiar s-au dat la ea.Stiu asta de la ea.Din aceasta cauza ea nici nu vrea sa vina cu mine cand ma intalnesc cu ei. Faza e ca ei o baga in seama pe Facebook sau cand eu plec la baie vorbesc cu ea.Si nu lucruri ca intre "amici".Am vrut sa vorbesc cu ei dar ea a zis ca nu vrea sa iasa scandal,asa ca mai bine nu ii mai vede si gata. Unul dintre ei(cu care nu mai vorbesc)chiar i-a zis "haida ca ai vorbit mai mult cu mine decat cu iubitul tau, poate e gelos".Si dupa ea i-a dat block. Zice ca e doar prietenoasa, dar ei parca ar fi nebuni.Ce-i drept e frumoasa si cuminte.Multi sunt atrasi de ea.Dar ce pot sa fac? Ati patit si voi asa?

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

O problema? Ar trebui sa o vezi ca pe o bucurie happy Esti tipul invidiat de toti pentru ca ai reusit sa o cuceresti pe cand ei nu au reusit asta.Fii mandru de tine.Adevarul dureros este insa ca ei te vad ca pe un fraier ce nu ar fi capabil de asa ceva.Solutia este, ori sa continui sa le dai peste nas cu asta, ori sa-ti cauti un anturaj care nu include viermi de genul asta.Si o extrema ar fi ca ea sa te paraseasca cat de curand daca nu faci ceva, culmea chiar pentru unul dintre ei.

| Ara997 a răspuns:

Pai daca e "cuminte" atunci e cu minte, intelegi? adica e o fata echilibrata, rationala te-a ales pe tine dupaanumite criterii (de bunsimtz banuiesc) deci nu ar trebui sa-ti faci probleme. In relatiile de prietenie facute pe baze solide nu se zgaltzaie la un "ce faci papuse?".
Oricum verifica sa nu fie o incercare de a te face gelos (si imi cer scuze anticipat pentru ac. banuiala) si daca nu este (incercarea zic, adica ea are dreptate ) atunci sa fiti sanatosi si voiosi!
a, ce poti sa faci? sa-i arati ca ai incredere in ea, ca-i apreciezi calitatile si fidelitatea, sa-i raspunzi cu aceeasi moneda si. sa te mai descotorosesti de prietenii care vor sa-ti strice casa. ca sa zic asa