| Andrei101010 a întrebat:

Ofer funda! Logodnica mea vrea sa faca niste analize ca sa afle ce Rh are.Si a zis ca trebuie sa imi fac si eu.Eu am grupa sanguina 01 si ea A2.Ei ii este teama sa nu aiba Rh negativ.Ca atunci cand va fi insarcinata sa nu aiba complicatii.Dar parintii ei au Rh pozitiv.Si ai mei la fel.E posibil sa nu se mosteneasca sau ceva? Stiam ca Rh-ul se mosteneste de la tata.Dar nu stiu cum sa o fac sa o linistesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a scapa de orice dubii sau incertitudini isi face pur si simplu analizele de sange necesare. Determinarea factorului Rh se realizeaza prin metode de laborator specifice, la cerere.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

RH-ul se mosteneste de la mama si nu-i nimic de speriat, poate avea copii daca doreste, doar ca trebuie sa fie extrem de precauta cu sarcina, din momentul cand ramane gravida.
Ambele mele surori au RH negativ si amandoua au nascut, prima are doar 1 copil, cealalata s-a incumentat si a facut 2, foarte sanatosi si foarte bine.

| mihai69 a răspuns:

Păi... las-o să-și facă, să fie femeia liniștită!

| Jeescloth a răspuns:

Spune-i sotiei tale sa se linisteasca sa nu mai fie stresata si daca vrea sa se duca sa faca analizele pentru ca acum orice i-ai spune tot nu ai putea sa o faci linistita fara pic de dubii eu zic sa mergi cu ea la medic si sa va faceti analizele pentru a nu mai exista probleme, dubii sau incertitudini. Multa sanatate!