| deeadedea2 a întrebat:

Oh doamne..cum sa incep? cred ca sunt cea mai idioata fiinta de pe planeta asta. eu si iubitul meu avem 3 luni de ralie aproape 4 si intr-o seara mi-a spus ca suntem de atata timp si nu m-a sarutat inca..stiti voi sarut mai avansat cu limba. i-am spus ca nu am mai facut asta pana acum. mi-a spus ca ma intelege ca nu e vina mea ca pur si simplu nu a fost sa fie. si a spus ca asteapta oricat pentru ca ma iubeste si pentru ca tine prea mult la mine. a trecut aproape o saptamana de cand mi-a spus chestia aia si eu acum ma simt nu stiu simt ca ii datorez ceva. si oare ce e acel ceva? o da! un sarut ca la carte. dar habar nu am cum sa fac sa il dau..adica daca nu imi iese daca o sa nu stiu imi estge teama sa nu fie un sarut care nu o sa ii placa. habar nu am. vreau sfaturi! va rog mult. P.S sunt asa de idioata ca la un moment dat m-am gandit sa beau ceva inainte si sa ma ametesc poate poate creierul meu nu mai gandeste...asta e o oarecare metoda?laughing)

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

O gură de alcool nu strică, dar limita e destul de fină și e pericolul să o depășești și ar putea fi mai rău. Așadar, mai bine nu, sau numai puțin, puțin de tot.
De datorat, nu datorezi nimic, nimănui! Lucrurile în eros se fac atunci când SIMȚI că le-a sosit vremea, așadar dacă nu te simți confortabil să te lași sărutată și eventual mângâiată (probabil prin zone intime) în acest timp, mai bine mai aștepți.
În sfârșit, în cazul că totuși vrei s-o faci, păi fă-o și gata! Lasă-te în voia lui, nu e nicio inginerie, să știi! Chiar o să râzi de tine (ar fi bine totuși să aștepți până se termină sărutul!) pentru că te-ai temut așa mult de un lucru așa simplu...
happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi un film cu tineri indragostiti si inveti cum o fac asa inveti.

| fabiola a răspuns:

Sarutul ti-l preda inima atunci cand vrea ea, nu-ti trebuie meditatii!

| neutrino a răspuns:

Alcoolul nu este inca recomandat pentru fete tinere ca si tine, iar sarutul pasional nu este o metoda de a recompensa pe cineva fata de care inca nu ai sentimentele necesare.

Răspuns utilizator avertizat
| Catalinhhh a răspuns:

Stai calma... Nu e deloc greu, pur și simplu îl săruți doar că mna... Îl săruți și cu limba adică franțuzezc așa laughing

| Anemona2020 a răspuns:

Nu e nimc stai lin chiar daca acum la inceput nu o sa o faci prea bine o sa inveti cu timpul, si eu la fel am facut.

| d33a15 a răspuns:

Fi tu insuti, cand o sa incepeti sa va sarutati ai sa stii ce sa faci, nu e o regula pentru sarutat, nu are cum sa nu ii placa, daca te place pe tinewinking